Ćwierćfinał U-14: Przegrana w meczu o wszystko/ 2014-04-27 15:35:42 / Dominik /

Po wysokiej porażce pierwszego dnia z Pyrą Poznań naszym młodzikom pozostała właściwie walka o 2. miejsce w grupie, które także zapewnia awans do półfinałów MP U-14. Górnicy w meczu o wszystko zmierzyli się z BAT-em Sierakowice, reprezentującym region Gdańsk. Niestety, zespół Arkadiusza Chlebdy przegrał 61:66 (18:16, 4:15, 21:14, 18:21)  i tym samym stracił szanse na awans do najlepszej 16 ekip w roczniku 2000 w Polsce. Mecz był bardzo wyrównany do połowy II kwarty (było wtedy 22:20 dla Górnika). Wtedy BAT zaliczył serię 11:0, która pozwoliła odskoczyć. Wałbrzyszanie pokazali jednak charakter i ponownie wyszli na prowadzenie w 27 minucie meczu (39:38). Na samym początku IV kwarty zespół z Sierakowic odskoczył na kilka punktów. Przewagi nie oddał już do końcowej syreny. Górnik zmiażdzył BAT na desce (64:36), ale po raz kolejny zanotował ogromną ilość strat (32 straty biało-niebieskich, tylko 13 Sierakowic).

Górnik: Balcerowski 22 (19 zb), Zakrzewski 13, Kosior 10 (10 zb, 10 str), Frankiewicz 7, Kłyż 5, Makarczuk 4, Kułaga 0, Sozański 0, Adamek 0, Antkowiak 0, Podejko 0.