Ćwierćfinał U-14: Zwycięstwo na koniec/ 2014-04-27 14:50:29 / Dominik /

W ostatnim meczu poznańskich ćwierćfinałów MP U-14 Górnik Wałbrzych pokonał Pivot Piastów 73:65 (16:13, 11:17, 23:15, 23:20).  Po wyrównej pierwszej połowie i często zmieniającym się prowadzeniu, nasi objęli prowadzenie 39:38 w 4 minucie trzeciej kwarty, by później odskoczyć na kilkanaście punktów. Przewagi zespól Chlebdy nie oddał już do końca meczu, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie. Wałbrzyszanie zwyciężyli dzięki przewadze w zbiórkach (aż 74:41). W wygranej Górnikom nie przeszkodziły aż 42 straty (przy 23 stratach rywala) oraz zaledwie 26% skuteczności za 1 (5/19)  Do półfinału awansowały Pyra Poznań i BAT Sierakowice.

Górnik: Kosior 24 (10 zb, 11 str, 6 prz), Kłyż 19 (10 zb), Balcerowski 8 (12 zb), Kułaga 9, Zakrzewski 5, Podejko 4, Frankiewicz 2, Makarczuk 2,  Antkowiak 0, Chyziński 0, Szczęsny 0.

BAT Sierakowice – PIVOT Piastów 76 : 35
PYRA Poznań – GÓRNIK Wałbrzych 80 : 40
GÓRNIK Wałbrzych – BAT Sierakowice 61 : 66
PYRA Poznań – PIVOT Piastów 72 : 65
GÓRNIK Wałbrzych – PIVOT Piastów 73 : 65
PYRA Poznań – BAT Sierakowice 62 : 61