Wygrana na inaugurację/ 2014-10-05 23:00:45 / Dominik /

Wygrana na otwarcie, świetny Niedźwiedzki

Etap I

Kolejka 1

Górnik Wałbrzych – Exact Systems Śląsk Wrocław 75:61

PEŁNE STATYSTYKI

Górnik udanie zaczął sezon 2014/15 w 2. lidze, pokonując u siebie rezerwy Śląska Wrocław. Do zwycięstwa Górnika poprowadził Piotr Niedźwiedzki, który zakończył mecz z 26 punktami 14 zbiórkami, 4 blokami oraz 4 przechwytami. Zwycięstwo na inaugurację zgrało się z bardzo dobrą frekwencją na trybunach wałbrzyskiej hali Aqua Zdrój.

Biało-Niebiescy świetnie weszli w spotkanie, prowadząc nawet 14:0. Górnicy grali konsekwentnie pod kosz, gdzie niepodzielnie panował Niedźwiedzki. Wrocławianie nie zamierzali jednak się poddawać i w drugiej kwarcie nawiązali walkę. Z dobrej strony pokazali się zwłaszcza bracia Sanny. Do przerwy Górnik prowadził tylko 40:34, a jakość w grze wałbrzyszan spadała, gdy poza parkietem był duet Glapiński-Niedźwiedzki. Ten drugi musiał usiąść na ławce z powodu groźnie wyglądającej kontuzji pleców. Na szczęście podkoszowemu biało-niebieskich nic poważnego się nie stało i mógł on kontynuować grę.

W trzeciej kwarcie Górnicy zaliczyli serię punktowa 9-0 po której na tablicy wyników było 60:41 dla zespołu Arkadiusza Chlebdy. Z niezłej strony w drugiej połowie pokazał się nowy nabytek Górnika Artur Suchodolski. Swoje show kontynuował za to Niedźwiedzki. Oprócz punktów spod kosza w ataku, środkowy z Wałbrzycha był aktywny w obronie, gdy to wymuszał straty, zbierał piłki oraz blokował rzuty rywali.

W czwartej kwarcie prowadzenie gospodarzy sięgnęło nawet 21 punktów (69:48). Późniejsze rozluźnienie w szykach Górnika pozwoliło WKS-owi nieco zmniejszyć rozmiary porażki. Biało-Niebiescy zagrali w pełnym składzie z kolei ekipa Śląska wystąpiła bez swojego lidera, kontuzjowanego Maksyma Kulona.

Statystyki nie kłamią: Górnicy rzucali skuteczniej z gry oraz dużo częściej stawali na linii rzutów wolnych, co dało szansę na wiele dodatkowych punktów. W dodatku Śląsk ani razu nie prowadził w meczu.

Przełomowy moment: Seria 9:0 dla Górnika w szóstej minucie trzeciej kwarty. Z wyniku 51:41 dla biało-niebieskich zrobiło się 60:41. Śląsk już się nie podniósł.

Gracz meczu: Piotr Niedźwiedzki – nie miał sobie równych na boisku. Świetnie umiał się znaleźć w strefie podkoszowej, gdzie dogrywał mu Rafał Glapiński.