Pokazali górniczy charakter i wygrali!/ 2014-10-15 18:43:11 / Dominik /

11.10.2014

2. kolejka gr. D 2 ligi

Muszkieterowie Nowa Sól – Górnik Wałbrzych 55:66

Wrócili z dalekiej podróży

Górnik Wałbrzych pokonał w 2. kolejce 2. ligi Muszkieterów Nowa Sól 66:55. Biało-Niebiescy wracają z Nowej Soli z tarczą pomimo tego, że do przerwy przegrywali 27:39. W drugiej połowie wałbrzyszanie się pozbierali, wygrywając ostatnią kwartę aż 19:4! Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że Górnicy zagrali bez chorego Piotra Niedźwiedzkiego.

Mecz w Nowej Soli zaczął się od wymiany ciosów. Dopiero dwie celne „trójki” z rzędu Adama Chodkiewicza pozwoliły odskoczyć gospodarzom na 12:6. Nasi próbowali gonić, ale dość niespodziewanie bardzo swobodnie na obwodzie poczuł się 18-letni Jakub Der, który dwoma celnymi rzutami zza łuku ustalił wynik I kwarty na 20:12. W II kwarcie duet gospodarzy wciąż był nie do zatrzymania. Para Der-Adam Chodkiewicz zdobyła do przerwy 26 z 39 punktów Muszkieterów. Po stronie biało-niebieskich brakowało lidera, kogoś, kto pod nieobecność Niedźwiedzkiego wziąłby ciężar gry na siebie. Bezbarwny Górnik przegrywał po 20 minutach 27:39.

W III kwarcie biało-niebieskim udało się zastopować wspomnianą dwójkę, ale w ich miejsce za zdobywanie punktów zabrali się po stronie gospodarzy rośli Rafał Rajewicz oraz starszy z braci Chodkiewiczów. Muszkieterowie utrzymywali dość bezpieczną przewagę do siódmej minuty III kwarty. Wtedy para Iwański-Glapiński doprowadziła do zniwelowania różnicy do czterech punktów. Po 30 minutach wałbrzyszanie przegrywali już tylko 47:51.

Ostatnią odsłonę biało-niebiescy zaczęli od mocnego uderzenia. Za trzy trafili Niesobski oraz Józefowicz i po trzech minutach czwartej kwarty Górnik prowadził 53:51. Po chwili było już po 53 bo do kosza po rzucie z wyskoku trafił Marcin Chodkiewicz. Przez następne sześć i pół minuty gospodarze nie mogli przedrzeć się przez górniczą obronę nie zdobywając choćby punktu! Nasi za to zapisali na swoim koncie tych punktów dziesięć i na minutę przed końcem było już po meczu. Bez punktów w drugiej połowie obył się niezwykle groźny w pierwszej części meczu duet Der-A.Chodkiewicz. Druga wygrana Górnika w sezonie stała się faktem!

Statystyki nie kłamią: Górnicy zdobyli aż 19 punktów z linii rzutów wolnych (na 27 prób) podczas gdy ekipa z Nowej Soli zaliczyła z tego samego miejsca zaledwie 3 „oczka”.

Przełomowy moment: Trzecia minuta czwartej kwarty. Jest 53:53. Górnicy rozpoczynają serię punktową 10:0 i na minutę przed końcem prowadzą już 63:53.

Gracz meczu: Trudno wyróżnić jednego zawodnika. 19 punktów zdobył Rafał Niesobski, ale dokonał tego na bardzo słabej skuteczności z gry (4/16). Górnik zademonstrował siłę zespołu: trzech graczy zdobyło dwucyfrową ilość punktów, dwóch kolejnych było bardzo blisko tego wyczynu.

Muszkieterowie: Adam Chodkiewicz 15, Der 11, Rajewicz 8, Krawczyk 4, Trubacz 2, Marcin Chodkiewicz 9, Pełka 4, Chołuj 2, Pogoda 0, Lisiecki 0, Kaczmarek 0.

Górnik: Niesobski 19, Stochmiałek 12, Iwański 11, Glapiński 9, Józefowicz 8, Rzeszowski 6, Suchodolski 1, Myślak 0.