Derby Sudetów dla Górnika! Lider jest nasz!/ 2014-10-16 10:30:16 /

Lider II ligi ciągle w Wałbrzychu! Koszykarze Górnika Wałbrzych pokonali Sudety Jelenia Góra 76:62. Opis meczu w rozwinięciu.

W kolejnym meczu koszykarze Górnika zagrają w sobotę w Rawiczu z miejscową Rawią. Początek meczu o 17:30.

Górnik Wałbrzych - Sudety Jelenia Góra 76:62 (16:13, 14:18, 30:13, 16:18)

Górnik: Niedźwiedzki 22(17zb), Niesobski 14(1), Glapiński 11(1), Iwański 11, Józefowicz 8(2), Suchodolski 3(1), Myślak 3(1), Ratajczak 2, Krzymiński 2, Borzemski 0, Stochmiałek 0, Rzeszowski 0

Sudety: Niesobski 20(4), Minciel 11(1), Wilusz 9(1), Czekański 9(1), Wojciul 6(1), Raczek 4, Drąg 3(1), Nadolski 0, Taraszkiewicz 0

STATYSTYKI

Nieważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz

Biało-Niebiescy wciąż niepokonani! W drugim kolejnym meczu wałbrzyszanie pokazują siłę spokoju – po przeciętnej pierwszej połowie wrzucają wyższy bieg w drugich dwudziestu minutach i odjeżdżają kolejnemu rywalowi.

Początek meczu absolutnie nie zapowiadał pewnej wygranej gospodarzy. Sudety szybko rozpoczęły festiwal strzelecki. Świetnie w spotkanie wszedł Łukasz Niesobski, który raz po raz dziurawił wałbrzyski kosz. Po pięciu minutach gry było 13:3 dla jeleniogórzan, a grający bez Piotra Niedźwiedzkiego Górnik był bezradny (powracający po chorobie środkowy Górnika zaczął mecz na ławce). Wejście Niedźwiedzkiego zdecydowanie ożywiło gospodarzy. 21-letni koszykarz zdobył osiem punktów z kolejnych trzynastu zespołu. Górnicy zaliczyli serię 13:0 i  wygrali I kwartę 16:13.

Na początku II kwarty o swoim talencie strzeleckim przypomniał Łukasz Niesobski. W 17 minucie meczu lider Sudetów miał już na koncie 18 punktów, a jego zespół prowadził 29:23. Sygnał do odrabiania strat dał udanymi akcjami duet Józefowicz – Krzymiński. Do przerwy to jednak Sudety prowadziły 31:30.

W III kwarcie wciąż punktował gracz z nazwiskiem Niesobski. Tym razem jednak chodzi o broniącego biało-niebieskich barw Rafała, który dołączył się do serialu punktowego Niedźwiedzkiego. W ciągu ostatnich dwóch minut trzeciej odsłony Górnik zalicza serię 10:0. Po 30 minutach gospodarze prowadzą już 60:44. Wysokie prowadzenie zespołu trenera Chlebdy to duża zasługa Rafała Niesobskiego, autora 10 punktów w III kwarcie.

W ostatniej części gry Górnicy kontrolują wydarzenia na boisku i pewnie pokonują Sudety 76:62.

Statystyki nie kłamią: Wałbrzyszanie trafili aż 24 rzuty za 2 (przy jedynie 11 rywala). Duża w tym zasługa Niedźwiedzkiego, który „wyrzucał” rywali na obwód – Sudety oddały tylko 23 rzuty za 2 i aż 32 za 3 (Górnik odpowiednio 43 za 2 i 19 za 3).

Przełomowy moment: Ósma minuta III kwarty. Górnik notuje serię 10:0 i odskakuje z 50:44 na 60:44.

Gracz meczu: Piotr Niedźwiedzki – 22 pkt, 17 zb, 9/10 za 2, 4/9 za 1. Po raz kolejny potwierdził swoją wyższość (dosłownie i w przenośni) nad drugoligowymi rywalami. Po chorobie nie widać już śladu.