Wciąż niepokonani!/ 2014-10-18 20:43:54 / Dominik /

Górnicy wciąż niepokonani! W 4. kolejce Górnik Wałbrzych pokonał na wyjeździe Rawię Rawag Rawicz 89:71. W następnej kolejce, 25.10 o godz. 19, zagramy u siebie z Obrą Kościan.

Górnik: Niesobski 18, Niedźwiedzki 16 (11 zb), Iwański 11 (13 zb), Myślak 10, Glapiński 10 (11 as), Józefowicz 9, Ratajczak 7, Rzeszowski 3, Suchodolski 3, Krzymiński 2.

Rawia: Suprun 19, Maciołek 15, Staśkowiak 10, Czerwiński 7, Stankiewicz 6, Nowicki 6, Kasiński 4, Maciejewski 2, Pietraszek 2, Niedbała 0, Magdziarz 0, Łoś 0.

STATYSTYKI

Pewnie w kierunku zwycięstwa

Pierwsza kwarta rozpoczęła się od wymiany ciosów. Jeszcze w piątej minucie meczu po punktach Jakuba Pietraszka Rawia prowadziła 9:7. Później biało-niebiescy zaliczyli serię punktową 8:0 i na tablicy świetlnej było 20:11 dla Górnika.

W 16 minucie meczu wałbrzyszanie prowadzili 33:28. W kolejnych trzech minutach Rawia nie potrafiła zdobyć punktów. Górnicy rzucili za to dziesięć „oczek”. Na minutę przed końcem II kwarty zespół Chlebdy prowadził więc już 43:28.

W drugiej połowie przewaga Górnika nie spadała poniżej kilkunastu punktów.

Statystyki nie kłamią: Wałbrzyszanie wyraźnie wygrali walkę na deskach (47:18), wielokrotnie ponawiając akcje w ataku dzięki zbiórkom ofensywnym (22:7).

Przełomowy moment: Połowa II kwarty. Górnik zalicza serię punktową 10:0 i z 33:28 robi się 43:28. Rawia nie jest już w stanie dogonić lidera 2 ligi w drugiej połowie.

Gracz meczu: Rafał Glapiński – 10 pkt, 5 zb, 11 as. Kapitan Górnika był bardzo wszechstronny, a 11 asyst w jednym meczu to rzadki wyczyn. Biało-Niebiescy byli jednak, po raz kolejny, drużyną. 11 pkt i 13 zb dołożył Iwański, 16 pkt i 11 zb miał Niedźwiedzki, a 18 „oczek” zaliczył Niesobski.