Opis 7. kolejki/ 2014-11-11 11:45:00 / Dominik /

Za nami siódma kolejka gr. D 2 ligi. Górnik pokonał u siebie Basket Suchy Las 68:67. A co działo się na innych parkietach?

W rozwinięciu również tabela rozgrywek.

Muszkieterowie Nowa Sól – Sudety Jelenia Góra 87:75

Muszkieterowie przystąpili do meczu ponownie wzmocnieni Maciejem Kucharkiem z ekstraklasy oraz, po raz pierwszy, 18-letnim rozgrywającym Kamilem Zywertem. Uznawany za wielki talent Zywert, na co dzień terminujący przy drużynie Stelmetu Zielona Góra, pokazał się z dobrej strony, zdobywając 14 punktów i 5 asyst. Kucharek dorzucil 16 pkt i 10 zb, ale liderem ekipy z Nowej Soli był jej drugi trener i najbardziej doświadczony gracz, Marcin Chodkiewicz (25 pkt, 6 zb, 5 as). W Sudetach 20 pkt miał Łukasz Niesobski, a double-double zanotował Paweł Minciel (15 pkt, 10 zb).

Jamalex Polonia 1912 Leszno – Doral Zetkama Nysa Kłodzko 59:68

Wyrównany mecz w Lesznie. Do przerwy wicelider z Kłodzka przegrywał 29:26. Nysa zwyciężyła, chociaż trafiła jedynie 25% rzutów za 3 (4/16). O sukcesie gości zadecydowała za to skuteczność za 2 (54%, 18/34). Według oficjalnych statystyk oba zespoły grały samolubnie – Polonia miała w całym meczu 9 asyst, a Nysa jedynie 3. Aż czterech zawodników z Kłodzka zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową (Bartkowiak, Wojciechowski, Kucia, Weiss). Lider Polonii i trzeci strzelec ligi przed tą kolejką Jędrzej Jankowiak zakończył mecz z 13 pkt (4/12 z gry), 4 zb i 4 as.

Exact Systems Śląsk Wrocław – Rawia Rawag Rawicz 75:53

Śląsk wygrał I kwartę 26:15, a do przerwy prowadził już 16 „oczkami”. Rawia w drugiej połowie nie potrafiła już wziąć się w garść. W WKS-ie ponownie zagrał Norbert Kulon (8 pkt, 4 zb, 6 as), ale to nie on poprowadził zespół Tomasza Jankowskiego do wygranej (22 punkty miał Przemysław Gworek). Warto odnotować bardzo dobry mecz 16-letniego Michała Jodłowskiego (12 pkt, 7 zb) oraz pierwsze kroki w 2 lidze zaledwie 15-letniego Dominika Wilczka (8 pkt, 3/10 z gry). 0/7 z gry  i 0 pkt miał jeden z liderów Śląska, Maciej Muskała. W Rawii tradycyjnie wszystko kręci się wokół Wojciecha Supruna (13 pkt i 8 zb) Szymona Maciołka i Pawła Stankiewicza (razem 21 punktów), którzy ponownie nie otrzymali wystarczającego wsparcia od kolegów.

MKS Drogbruk Kalisz – Obra Kościan 65:67

Duża niespodzianka w Kaliszu. Ostatnia w tabeli Obra wygrała po raz pierwszy sezonie przerywając serię czterech wygranych MKS-u. Kaliszanie trafili tylko 34% rzutów z gry, a kompletnie zawiódł drugi strzelec ligi, Paweł Piros (7 pkt, 2/15 z gry, 1/13 za 3!!!!). Obrę do sukcesu poprowadzili doświadczeni liderzy. Sławomir Nowak zanotował 17 punktów i 15 zbiórek a rozgrywajacy Alan Urbaniak zaliczył 16 pkt i 3 asysty. Zespół z Kościana wygrał walkę na deskach 47:33. Po raz kolejny bardzo solidnie w MKS-ie zaprezentował się nasz wychowanek, Kuba Kołodziej (11 pkt, 8 zb). W samej końcówce meczu prowadzenie gościom celnym rzutem za 2 dał Wiktor Wizerkaniuk (65:66). Po chwili, na kilka sekund przed końcem meczu Nowak faulował Pawła Murzę, ale ten nie wytrzymał presji i dwukrotnie spudłował rzuty wolne, które mogły dać wygraną gospodarzom.