MP U-18: Awans z drugiej lokaty/ 2015-03-29 15:47:13 / Dominik /

Zarówno Górnik, jak i Jedynka przed bezpośrednim pojedynkiem w niedzielę miały zapewniony awans do półfinałów mistrzostw Polski do lat 18. W meczu o pierwsze miejsce w grupie gospodarze turnieju pokonali wałbrzyszan 63:60 (14:20, 21:13, 18:12, 10:15) po niezwykle wyrównanym i emocjonującym meczu.

Górnik: Kołaczyński 17, Krzymiński 12, Durski 10, Szmidt 9 (11 zb), Jeziorowski 10, Dargacz 2, Sumiński 0, Kaczuga 0, Grabka 0, Smoleń 0.

STATS

Juniorzy na zbiórce przed wyjazdem na turniej ćwierćfinałowy

Na cztery minuty przed końcem meczu Jedynka prowadziła 55:49, ale nasi rzucili się do odrabiania strat. Celne rzuty z dystansu Krzymińskiego i Durskiego dały remis 55:55. Na 40 sekund przed zakończeniem meczu za trzy trafił też Kołaczyński, wyprowadzając Górnika na prowadzenie 60:59. Chwilę później faulował Szmidt, posyłając na linię rzutów wolnych Krystiana Reszkę. Skrzydłowy gospodarzy trafił oba rzuty, odzyskując tym samym prowadzenie dla swojego zespołu (61:60) na 30 sekund przed końcem. W następnej akcji stratę zaliczył Krzymiński, a przechwytujący Julian German od razu był faulowany przez Kołaczyńskiego. Trener Domoradzki poprosił o przerwę. Po powrocie graczy na parkiet rozgrywający Jedynki trafił dwa wolne na 63:60, a Górnikowi zostało mniej niż dziesięć sekund na doprowadzenie do dogrywki. Rzut Durskiego za trzy nie przyniósł jednak punktów i biało-niebiescy musieli uznać wyższość ekipy ze Starogardu Gdańskiego.

W drugim niedzielnym meczu MKS Konin pokonał Kadeta Biała Podlaska 70:60, plasując się tym samym na trzecim miejscu w grupie. Grupę wygrała Jedynka Starogard Gdański, drugie miejsce zajął Górnik i to właśnie te ekipy znalazły się w gronie 16 najlepszych ekip z rocznika 1997 w Polsce.

Już w poniedziałek losowanie grup półfinałowych, a 1 kwietnia przyznanie poszczególnym klubom organizacji tych zawodów. Półfinały odbędą się w dniach 17-19 kwietnia.