3 liga: Wygrana po walce, show Durskiego!/ 2016-01-09 20:29:44 / Dominik /

Rezerwy pokonały w Aqua Zdroju KKS Siechnice 70:64 (26:36). Trzecią kwartę wygraliśmy 21:8! Aż 50 z 70 punktów dla Górnika zdobył duet Damian Durski-Łukasz Kołaczyński.

Górnik: Durski 35 (7x3), Kołaczyński 15, Kurzepa 4, Kaczuga 4, Jeziorowski 3, Mateusz Ciuruś 3, Smoleń 3, Dargacz 2, Frankiewicz 1, Adamek 0, Będzitko 0.

Górnik ma bilans 5-6, Siechnice - 5-5.

Szczegóły w rozwinięciu

Damian Durski, zdj. D. Wójcikowski

Zespół Pawła Domoradzkiego źle wszedł w mecz, bo goście spod Wrocławia prowadzili już nawet 7:0. Do przerwy było 36:26 dla gości. Z 26 punktów dla biało-niebieskich aż 21 zanotował duet Durski – Kołaczyński. W trzeciej kwarcie trwała dość powolna pogoń Górnika za wynikiem. W 27 minucie meczu za trzy trafił Szymon Kurzepa, co pozwoliło naszym zniwelować stratę do 37:41. Po chwili z kontry punkty zdobył Michał Kaczuga I było już tylko 39:41. Dopiero festiwal celnych rzutów z dystansu Durskiego dał gospodarzom kilkupunktową przewagę, której już zespołowi Piotra Nizioła nie oddali.

Fanatastyczny mecz w ataku rozegrał świętujący dwa tygodnie temu 18-ste urodziny Damian Durski. Co ciekawe, 35 punktów zdobytych przeciwko Siechnicom nie było jego jedynym tak dobrym wyczynem w tym sezonie. Szóstego grudnia nasz wychowanek zainkasował 35 punktów SMK Lubin (wygrana 85:80)