Liderzy potrzebni do zwycięstwa/ 2016-03-06 20:42:37 / Dominik /

W ostatniej kolejce pierwszego etapu Górnik wygrał we Wrocławiu z WKK 88:79. Oba zespoły były pewne swoich lokat w tabeli przed fazą playoffs w drugim etapie (odpowiednio 2. i 7. pozycja). WKK zagrało bez duetu Rutkowski-Kobel (drugi i trzeci strzelec zespołu), podczas gdy biało-niebiescy wystąpili w najmocniejszym składzie. W piątej minucie czwartej kwarty grający zmiennikami Górnik przegrywał tę część meczu 2:19 (69:66 dla Górnika). Dopiero powrót na parkiet podstawowych zawodników pozwolił wałbrzyszanom ponownie odskoczyć.

Górnik: Bochenkiewicz 24 (11 zb), Niesobski 17, Wróbel 16 (10 zb),  Krzymiński 8, Ratajczak 8, Glapiński 6 (10 as), Piros 5, Obarek 4, Durski 0, Ciuruś 0, Szmidt 0.