Kibice na piatym/ 2016-06-06 22:09:40 / Dominik /

wdwi.pl - XII Mistrzostwa Polski Klubów Kibica w koszykówce za nami. Po raz piąty z rzędu w Łańcucie nie zabrakło fanów Górnika Wałbrzych, którzy zajęli ostatecznie piąte miejsce. Mistrzem Polski klubów kibica została Kotwica Kołobrzeg. Zapraszamy do przeczytania relacji uczestnika tej wyjątkowej rywalizacji.

Nasi kibice trafili do grupy z trzecią w poprzedniej edycji Kotwicą, nieobliczalną Stalą Ostrów Wielkopolski oraz z solidnym Zniczem Jarosław.

W pierwszym meczu Górnicy zmierzyli się ze Zniczem. Fanklub z położonego nieopodal Łańcuta Jarosławia reprezentował zespół, który jeszcze niedawno występował w Ekstraklasie, choć ostatnie lata znakowały raczej upadek finansowo-organizacyjny. Wałbrzyszanie zagrali nieco nerwowo i przez większą część meczu (4x6 minut) gonili wynik. Będący w wieku studenckim sympatycy Znicza wygrali po emocjonującej końcówce 23:22. Na sześć sekund przed końcem nasi mieli jeszcze piłkę, ale kontestowany rzut z półdystansu nie przyniósł powodzenia.

Przed drugim spotkaniem biało-niebiescy byli jeszcze przybici bardzo pechową porażką na inaugurację. Starcie w drugiej serii gier z Kotwicą było niezwykle prestiżowe, bo to przecież zawodnicy z Kołobrzegu wyeliminowali koszykarzy z Wałbrzycha z walki o 1. ligę.

Niestety zespół znad morza był wyraźnie lepszy i bardzo szybko „odjechał”. Górnicy w trzeciej kwarcie trzy razy z rzędu trafili zza łuku, co pozwoliło zbliżyć się na 28:34. Później było już tylko gorzej. Fani Kotwicy wygrali pewnie 42:24.

W ostatnim grupowym meczu naprzeciw Górnika stanęła składająca się z aż dwunastu kibiców ekipa Stali Ostrów Wielkopolski. Po niezwykle wyrównanym spotkaniu drużyna spod Chełmca wygrała 21:19, choć to „Stalówka” w ostatnich sekundach miała okazję wygrać mecz. Rzut za trzy okazał się jednak bardzo niecelny. Z kompletem zwycięstw grupę A wygrała Kotwica, drugi był Znicz.

Trzecie miejsce w grupie „Wałbrzyskiego Kotła” oznaczało rywalizację z wicemistrzem grupy B, czyli AZS-em Koszalin. Górnikom ponownie zabrakło w pierwszych minutach koncentracji, co grający na czarno przedstawiciele klubu kibica „Kontrabanda” skrzętnie wykorzystali, odskakując na 12:2. Z biegiem czasu biało-niebiescy grali jednak coraz lepiej, co wyraźnie zaskoczyło faworyzowany AZS. W trzeciej kwarcie wałbrzyszanie ponownie trafiali z dystansu, sensacyjnie dochodząc koszalinian na 24:25. Ostatecznie, po niezwykle zaciętym spotkaniu „Kontrabanda” ugasiła „Wałbrzyski Kocioł” 35:27.

Siódemce z Dolnego Śląska pozostała walka o piąte miejsce. Agresywniejsza gra bliżej kosza przyniosła zwycięstwo 42:36 nad ambitną młodzieżą reprezentującą miejscowy Sokół.

W turnieju najlepsza była Kotwica, która w finale pokonała SSK Rzeszów. Trzecie miejsce zajęła wesoła drużyna z Koszalina, czwarty był Znicz. Siódme miejsce przypadło Pogoni Ruda Śląska, a stawkę zamknęła Stal.