Otmuchów pokonany/ 2016-10-27 08:37:43 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W 6. kolejce Górnik Trans.eu Wałbrzych wygrał u siebie z MKS-em Otmuchów 84:63. Biało-Niebiescy przegrali pierwszą kwartę, ale później byli już wyraźnie lepsi. Był to pierwszy w tym sezonie mecz Górnika w Aqua Zdroju.

MKS Otmuchów wciąż czeka na pierwszą wygraną w sezonie. W środowym starciu w Wałbrzychu wyglądał nieźle, ale tylko w pierwszej kwarcie, wygranej 22:20. W drugiej już o dziesięć "oczek" lepszy był Górnik, który systematycznie powiększał przewagę. W ostatniej kwarcie szansę otrzymali zmiennicy. W 2. lidze zadebiutował 16-letni Andrzej Adamek Jr, wychowanek Górnika i syn Andrzeja Adamka, również wychowanka Górnika, byłego reprezentanta Polski, obecnie drugiego trenera Stelmetu Zielona Góra.

Przełomowy moment: Seria 9:0 na starcie trzeciej kwarty zmieniła wynik z 46:35 na 55:35 i zakończyła emocje.

Statystyki nie kłamią: Otmuchów trafił tylko 25% rzutów za 2, a Górnik umiejętnie dzielił się piłką kończąc mecz z 21 asystami.

Gracz meczu: Michał Kozak. 20 pkt, 7/12 z gry i aż 9 asyst. Jeleniogórzanin pięknie przywitał się z Aqua Zdrojem.

Licznik kapitana: 345 oficjalnych gier w barwach Górnika. Do 2. miejsca w historii - 15 meczów.

Następny mecz: DERBY!!!!! Gramy we Wrocławiu ze Śląskiem, który również jest niepokonany. Mecz w sobotę, 29.10 o godz. 18.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - MKS Otmuchów 84:63 (20:22, 23:13, 24:11, 17:17)
Górnik: Kozak 20 (3x3), Niedźwiedzki 17, Ratajczak 11 (1x3), Niesobski 8 (1x3), Glapiński 6 (2x3), Wróbel 5, Piros 5 (1x3), Bochenkiewicz 5, Durski 4, Rzeszowski 3, Adamek 0, Jeziorowski 0.
Otmuchów: Garwol 20(5x3), Krawiec 11(2x3), Chorostecki 10(1x3), Barycza 5(1x3), Wilk 4, Frącz 4(1x3), Kucharski 4, Kłuś 3(1x3), Gnatowicz 2, Pieszyński 0, Zieliński 0.