Pewna wygrana z KS Stal Ostrów/ 2016-12-04 11:37:32 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Stal okazała się groźna tylko w pierwszej kwarcie. Pomimo braku zawieszonego Rafała Glapińskiego Górnik wyraźnie pokonał sąsiada w tabeli 75:51. 20 punktów i 10 asyst zanotował Michał Kozak.

Od pierwszych sekund spotkania Stal zaatakowała z animuszem. Kolejne dogrania piłki po kosz kończył weteran i lider gości, Wojciech Żurawski. Gdy Stal prowadziła 9:4, sygnał do odrabiania strat dwoma udanymi akcjami dał Marcin Wróbel. Dzięki dobrej postawie duetu Kozak-Ratajczak nasi po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali jedynie 15:16.

Później to Górnik przejął inicjatywę. Ostrowianie próbowali poderwać się na początku czwartej kwarty, gdy za trzy trafił dobry w tym elemencie od lat Łukasz Olejnik (52:45). Gospodarze nie dal się jednak dogonić.

Biało-Niebiescy grali zespołowo, dzielili się piłką (aż 22 asysty w całym meczu) i wyłączyli z gry Krzysztofa Spałę. Notujący średnio ponad 17 pkt/mecz obrońca w Wałbrzychu zaliczył zerowy dorobek! Ofensywa gości ograniczała się do Żurawskiego, z którym zacięte pojedynki pod koszem toczył Paweł Bochenkiewicz.

Wciąż niepokonany jest wrocławski Śląsk, Górnik z jedną porażką (ze Śląskiem na wyjeździe) w dwunastu meczach jest wiceliderem. Za tydzień nasi rozpoczną rundę rewanżową u siebie, mierząc się z Maximusem Kąty Wrocławskie.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Stal Ostrów Wielkopolski 75:51 (15:16, 20:11, 14:12, 26:12)
Górnik: Kozak 20 (10 as, 6x3)), Niedźwiedzki 16, Wróbel 12, Ratajczak 11 (10 zb, 1x3)), Niesobski 12 (2x3), Bochenkiewicz 2, Rzeszowski 2, Durski 0, Podejko 0.
Stal: Żurawski 19, Olejnik 11, M. Spała 8, Wnętrzak 6, Sierański 4, Marek 3, K. Spała 0, Radzik 0, Rosik 0, Chojnacki 0.