Wygrana z Polkątami/ 2016-12-12 11:06:01 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Szóste zwycięstwo z rzędu koszykarzy Górnika Trans.eu Wałbrzych. Liczba "13" okazała się dla biało-niebieskich szczęśliwa. W swoim trzynastym meczu w tym sezonie Górnik wygrał po raz dwunasty, tym razem z beniaminkiem, Polkątami Maximusem Kąty Wrocławskie 84:76.
Pojedynek z Maximusem był dla biało-niebieskich ostatnim w 2016 roku przed własną publicznością. Obecny na meczu prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej po pierwszej kwarcie złożył kibicom życzenia świąteczne.
W 15. kolejce Górnik zmierzy się na wyjeździe z Gimbasketem Wrocław.

Górnicy rozpoczęli spotkanie od mocnego uderzenia, prowadząc po trzech minutach gry 11:0. Pierwszą kwartę nasi wygrali 27:14, a solidarnie po 7 punktów na koncie mieli Michał Kozak, Bartłomiej Ratajczak i Rafał Niesobski. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie utrzymywali kilkunastopunktową przewagę, którą celnym rzutem za 2 w samej końcówce nieco zmniejszył Sławomir Dźwilewski.

Do końca trzeciej kwarty dwucyfrowa przewaga Górnika zmniejszyła się do dziewięciu punktów tylko na chwilę. Stało się to za sprawą Filipa Gryszki, który po kilku latach meczem z Górnikiem wznowił karierę.

W ostatniej części spotkania biało-niebiescy kontrolowali wynik, nie dając się gościom dogonić i to mimo, że w końcowym rozrachunku zespół Arkadiusza Chlebdy wygrał tylko jedną z czterech kwart! Mecz z Maximusem był ostatnim dla gospodarzy bez zawieszonego od pojedynku z Muszkieterami Nowa Sól Rafała Glapińskiego.

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 84:76 (27:14, 20:22, 15:16, 22:24).
Górnik: Ratajczak 23 (4x3), Niedźwiedzki 23 (3x3), Niesobski 21, Kozak 7, Wróbel 6, Bochenkiewicz 4, Rzeszowski 0, Durski 0, Frankiewicz 0, Jeziorowski 0.
Maximus: Dźwilewski 15, Kruk 14, Giniewski 14, Suprun 12 (12 zb), Gryszko 6, Cieśla 5, Zubik 4, Malinowski 4, Bartnicki 2, Beluch 0 Cidyło 0.