Wyjazdowa wygrana z Gimbasketem/ 2016-12-19 08:00:06 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - W ostatnich latach Gimbasket był "czerwoną latarnią" 2. ligi. W tym sezonie, po sprowadzeniu Luki Małachowa z KK Oleśnica i, przede wszystkim, Przemysława Gronka z pierwszoligowych rezerw Śląska Wrocław kompletnie odmieniły ekipę Roberta Kościuka - wrocławianie wygrali 8 z 13 meczów.
Pierwsza kwarta meczu pokazała, że Gimbasket może być groźnym rywalem. Górnik przegrał ją 18:23, ale już w drugiej odsłonie przejął kontrolę nad meczem. Drugie dziesięć minut Górnicy rozpoczęli od serii punktowej 12:0, do przerwy prowadząc już 15 "oczkami".

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Górnik wygrał 13 z 14 meczów i jest wiceliderem. W kolejmym ligowym meczu, już po Nowym Roku, Górnik mierzy się w Kaliszu z Energą Drogbruk.

Wciąż niepokonany jest młody zespół Śląska Wrocław, choć w Rawiczu miał nie lada kłopoty. Na nieco ponad 100 sekund przed końcem przegrywał z Rawią 74:77. Ostatnie sekundy należały jednak do WKS-u, któremu wygraną celnym rzutem z półdystansu tuż przed końcową syreną zapewnił 20-letni Wojciech Jakubiak (22 pkt w całym meczu). W Rawii świetny mecz zagrał... wychowanek Śląska, Paweł Nowicki - autor 24 punktów.

Gimbasket Wrocław - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:87 (23:18, 8:28, 15:21, 19:20)
Gimbasket: Gworek 20, Malitka 17, Gałczyński 12, Małachow 7, Kamberski 7, Wajerowski 2, Mańkiewicz 0, Rogoziński 0, Gac 0, Obrocki 0, Szeszycki 0.
Górnik: Niedźwiedzki 24 (10 zb), Niesobski 19, Wróbel 13, Glapiński 9 (9 as), Kozak 9, Durski 5, Bochenkiewicz 4, Jeziorowski 2, Ratajczak 2, Podejko 0, Rzeszowski 0.