Pewna wygrana w Kaliszu!/ 2017-01-07 14:39:05 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info/sport - W 16. kolejce gr. D 2. ligi Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał na wyjeździe KKS Energę Drogbruk Kalisz 77:58. Wałbrzyszanie zagrali wyjątkowo zespołowo - aż pięciu koszykarzy zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Jednym z nich był nowy nabytek Górnika, sprowadzony z Polonii Leszno 22-letni Maciej Krówczyński.

Przypominamy, że już 21 stycznia (sobota, prawdopodobnie godz. 20:00) Górnik zmierzy się w Aqua Zdroju w derbach Dolnego Śląska z liderem tabeli, WKS-em Śląsk Wrocław. Będzie to idealna okazja do rewanżu za minimalną porażkę na wyjeździe!

W starciu wicelidera z Wałbrzycha z zamykającymi stawkę kaliszanami nie trudno było wskazać faworyta. Po pierwszych dziesięciu minutach gospodarze pozostawali w grze jedynie dzięki niezawodnemu Arturowi Mrówczyńskiemu, autorowi 10 z 14 punktów KKS-u. W połowie drugiej kwarty ekipa z Kalisza zaliczyła zryw, który niemal doprowadził do odrobienia strat (22:23). "Górnicy" ani myśleli dać się dogonić, co potwierdzili notując serię punktową 15:0 (22:38). Do szatni biało-niebiescy schodzili już z blisko dwudziestopunktową zaliczką (27:46).

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. KKS-owi nie pomógł świetny Mrówczyński (31 punktów, 5x3). Dla gospodarzy 10 punktów zdobył wychowanek Górnika, Kuba Kołodziej. Górnik nie miał problemu z forsowaniem kaliskiej obrony, trafiając 56% rzutów za 2 (rywale 37%), nasi wygrali także walkę o zbiórkę 44:30.

Rozgrywki 2. ligi nie zwalniają tempa. W niedzielę (8 stycznia) Górnik zagra w Międzychodzie z Sokołem.

KKS Energa Drogbruk Kalisz - Górnik Trans.eu Wałbrzych 58:77 (14:21, 13:25, 14:8, 17:23)
Górnik: Niesobski 14, Ratajczak 14, Niedźwiedzki 13, Kozak 10, Krówczyński 10, Wróbel 9, Jeziorowski 2, Glapiński 2, Jeziorowski 2, Rzeszowski 2, Bochenkiewicz 1, Durski 0.