Wygrana w Nowej Soli/ 2017-10-08 15:23:40 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik pokonał na wyjeździe Muszkieterów Nowa Sól 83:67. Aż sześciu biało-niebieskich zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową, a o triple-double otarł się Rafał Glapiński (13 punktów, 10 zbiórek, 9 asyst).

Po punktach Tomasza Krzywdzińskiego Górnik wyszedł w pierwszej kwarcie na prowadzenie 12:11. Później odskoczył na kilka punktów i już nie dał się dogonić. Gospodarze zbliżyli się na 30:34 oraz 52:56, ale to wszystko na co było ich stać. Seria punktowa 9:0 na koniec czwartej kwarty pozwoliło wałbrzyszanom cieszyć się z okazałego zwycięstwa. W Muszkieterach całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Aleksander Sulikowski, wychowanek Górnika.

Muszkieterowie Nowa Sól - Górnik Trans.eu Wałbrzych 67:83 (15:21, 15:15, 18:20, 19:27)

Górnik: Krzywdziński 21, Glapiński 13, Kruszczyński 13, Durski 12, Wróbel 12, Ratajczak 10, Kaczuga 2, Tyszka 0.
Najwięcej dla Muszkieterów: Der 17, Taberski 15.