Cenna wygrana w Częstochowie!/ 2018-01-15 07:36:09 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Nasi poradzili sobie z AZS-em Częstochowa, choć ponownie zabrakło zawieszonego Rafała Glapińskiego. W drugim kolejnym meczu do granicy dwudziestu punktów dobił 20-letni wychowanek Damian Durski. Udany debiut w biało-niebieskich barwach zaliczył Krzysztof Spała.

Po dość wyrównanej pierwszej kwarcie „Górnicy” świetnie zaprezentowali się u progu drugiej odsłony, gdy to po serii 11:0 odskoczyli na 29:13. Duża w tym zasługa duetu Bartłomiej Ratajczak (kapitan w miejsce Glapińskiego) - Hubert Kruszczyński.

Na początku trzeciej kwarty, po punkcie Durskiego z linii rzutów wolnych, Górnik prowadził już 40:20. Przewaga ekipy Marcina Radomskiego była jeszcze wyższa w późniejszym fragmencie tej części gry, gdy za dwa trafił nowy w wałbrzyskich szeregach Krzysztof Spała (57:30). Sprowadzony ze Stali Ostrów Wielkopolski obwodowy zaliczył bardzo udany debiut. W Częstochowie pojawił się na parkiecie z ławki, grał niemal 20 minut, trafiając cztery z sześciu rzutów z gry (3/5 za 3!), dodając sześć zbiórek i cztery asysty.

W czwartej kwarcie więcej minut dostali młodzi zmiennicy, w tym powracający do Górnika po raz trzeci Dawid Wrona.

Po siedemnastu kolejkach Górnik ma na koncie piętnaście wygranych i pozostaje liderem gr. D! AZS zajmuje 8. miejsce w stawce, z bilansem 8-9.

Miłą niespodzianką dla obecnych w Częstochowie wałbrzyskich kibiców była obecność na meczu byłych koszykarzy biało-niebieskich: Michała Sarana oraz Wojciecha Kukuczki. Bez dużego wkładu tej dwójki trudno sobie wyobrazić awans Górnika do Ekstraklasy w 2007 roku.

AZS Częstochowa - Górnik Trans.eu Wałbrzych 65:80 (13:18, 7:17, 20:29, 25:16)
Górnik: Durski 20, Spała 16 (3x3), Kruszczyński 13, Ratajczak 13, Wróbel 10, Krzywdziński 8, Makarczuk 0, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Kłyż 0, Wrona 0.
Najwięcej dla AZS-u: Nogalski 16, Majcherek 12.