Pewny awans do 2 rundy play-off/ 2018-03-26 07:34:07 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik w pewnym stylu awansował do II rundy playoffs, choć ponownie zagrał bez Rafała Glapińskiego.

W II rundzie playoffs nasi zmierzą się ze zwycięzcą serii Sklep Polski MKK Gniezno - Sokół Międzychód (po dwóch meczach jest 1:1). Pierwszy mecz (seria także do dwóch zwycięstw) 7 kwietnia w Wałbrzychu.

W niedużej hali „Elektryka” wałbrzyszanie prowadzili od początku do końca spotkania. Zaczęło się od 7:0, a po chwili było już 14:4. Pod koniec pierwszej kwarty celnym rzutem stratę do dziesięciu „oczek” zmniejszył lider gospodarzy, Jakub Der. 22-letni obrońca trafiał także pod koniec drugiej odsłony, co z kolei zmniejszyło stratę nowosolczan do 30:39.

Muszkieterowie podjęli na moment walkę w trzeciej kwarcie, gdy po punktach spod kosza Kacpra Traczyka zmniejszyli stratę do siedmiu punktów (35:42). Nasi na więcej rywalom już nie pozwolili, wygrywając ostatnią kwartę dwunastoma punktami i pewnie meldując się w II rundzie playoffs.

Wysokiej wygranej Górnika nie przeszkodziła mizerna skuteczność za trzy (6/32, 18%), bo dużo lepiej wyglądała selekcja rzutów z „pomalowanego”, gdzie biało-niebiescy mieli wyraźną przewagę (22/31, niebotyczne 70%). Ekipa Marcina Radomskiego umiejętniej dzieliła się piłką, notując 21 asyst (tylko 9 zapisali na swoim koncie Muszkieterowie).

Muszkieterowie Nowa Sól - Górnik Trans.eu Wałbrzych 54:79 (11:21, 19:18, 11:15, 13:25)
Górnik: Kruszczyński 18, Durski 16 (11 zb), Krzywdziński 11, Ratajczak 11, Wróbel 10, Kaczuga 6, Spała 5 (6 as), Jeziorowski 2.
Najwięcej dla Muszkieterów : Der 25

Stan rywalizacji: 2:0 dla Górnika