PSP 15 druga w półfinale wojewódzkich zawodów/ 2018-11-30 14:31:30 / Marcin Durczak /

walbrzyszek.com - W Hali Wałbrzyskich Mistrzów odbył się finał ponad powiatowych rozgrywek szkolnych w koszykówce, który był zarazem półfinałem szczebla wojewódzkiego.

Do rywalizacji przystąpiły trzy reprezentacje szkolne. Na parkiecie zobaczyliśmy gospodarza turnieju Publiczną Szkołę Podstawową nr 15 imienia Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu, Zespół Szkół Publicznych imienia Jana Pawła II w Kudowie-Zdrój i Szkołę Podstawową 105 ze Świdnicy.

W gronie faworytów turnieju wymieniało się przede wszystkim szkoły z Kudowy i Wałbrzycha. O drużynie ze Świdnicy, która składała się z piłkarzy ręcznych i siatkarzy nie oczekiwano zbyt dużo. Okazało się, że zawodnicy ZS z Kudowy Zdrój byli zabójczo skuteczni. W pierwszym meczu rozbili w pył rywala ze Świdnicy. W drugim spotkaniu bez większego kłopotu pokonali podopiecznych Marcina Radomskiego z PSP 15. Wałbrzyszanie wygrali po twardej walce ze SP 105 ze Świdnicy, dzięki czemu zajęli drugie miejsce w turnieju. Najlepszym zawodnikiem zawodów był Mikołaj Włodarczyk z Kudowy Zdrój.