Pewna wygrana z Kutnem/ 2019-02-03 08:41:03 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Trans.eu Wałbrzych pewnie pokonał u siebie Polfarmex Kutno 82:63. Była to trzecia wygrana z rzędu biało-niebieskich. Aż pięciu koszykarzy gospodarzy zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową.

Górnik jest na fali! Po przekonywującej wygranej z WKK Wrocław 82:51 oraz niespodziewanej z Rawlplug Sokołem Łańcut na wyjeździe (74:68), podopieczni Marcina Radomskiego w dobrym stylu pokonali Polfarmex Kutno. Tym samym gościom nie udał się rewanż za porażkę z wałbrzyszanami na własnym parkiecie (73:77), gdy jeszcze po trzech kwartach prowadzili dziesięcioma punktami.

Nasi wypracowali przewagę już na początku i nie oddali jej do końca meczu. Po dwudziestu minutach gry wynosiła już czternaście „oczek” (40:26). Polfamex miał ogromne kłopoty ze zdobywaniem punktów, po trzech kwartach zdobył ich ledwie 35. Dopiero w ostatniej części spotkania, gdy w Górniku szansę dostali zmiennicy, mógł nieco poprawić swój dorobek. Bardzo korzystny wynik okazał się szansą dla wychowanków. Kilka minut na parkiecie otrzymali urodzeni w 2000 roku Łukasz Makarczuk i Bartosz Kłyż, na co dzień wypożyczeni do trzecioligowej IgnerHome Polonii Świdnica. Obaj nie tylko pokazali się szerszej publiczności, ale nawet zdobyli punkty.

Dobre spotkanie w barwach Górnika zanotował Tomasz Krzywdziński. Środkowy energetycznie wszedł w mecz, trafiając pierwszą od czterech kolejek, a trzecią w sezonie „trójkę”. Później poszedł za ciosem, punktując spod obręczy. Brawa należą się jednak dla całego zespołu, który trafiał z 50% skutecznością z gry oraz zebrał aż o dwadzieścia piłek więcej od rywala (45:25). W ekipie z Kutna zawiódł najlepszy strzelec, Jakub Fiszer. W trzech ostatnich meczach notował śr. 12,6 pkt, w Aqua Zdroju zdobył tylko 4 (1/10 z gry). Publiczności spod Chełmca przypomniał się koszykarz Górnika w sezonie 2015/16, Karol Obarek, autor 6 punktów (2x3).

Górnik Trans.eu Wałbrzych - Polfarmex Kutno 82:63 (22:15, 18:11, 21:9, 21:28)
Górnik: Krzywdziński 14, Kruszczyński 14, Niedźwiedzki 12, Durski 11, Małecki 10, Glapiński 6, Wróbel 5, Spała 4, Der 2, Makarczuk 2, Kłyż 2, Ratajczak 0.

Najwięcej dla Polfarmexu: Gospodarek 10.

Po 21 kolejkach Górnik jest w środku stawki z bilansem 11-10. Polfarmex z 21 spotkań wygrał 8. W kolejny weekend naszych czeka ważne wyjazdowe starcie z Elektrobudem-Investment ZB Pruszków (bilans 10-11). Natomiast już 13 lutego o godz. 19:46 absolutny hit! „Górnicy” zmierzą się wtedy w Aqua Zdroju w derbach Dolnego Śląska z odwiecznym rywalem, FutureNet Śląskiem Wrocław!