Dziki Warszawa pokonane/ 2022-03-03 08:59:21 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Trans.eu Wałbrzych przerwał passę trzech zwycięstw z rzędu Dzików Warszawa, zwyciężając u siebie 84:69. Nasi przewodzą stawce w rozgrywkach, ale należy pamiętać, że lepszy procent zwycięstw ma Rawlplug Sokół Łańcut, który rozegrał o jeden mecz mniej.

W kolejnym starciu Wałbrzyszanie już w sobotę 5 marca o godz. 17:00 podejmą w Aqua Zdroju Księżak Łowicz, czyli drużynę, z którą ponieśli najbardziej wstydliwą w sezonie porażkę (87:95, choć wygrali pierwszą kwartę aż 37:17).

(20-6) Górnik Trans.eu Wałbrzych - (11-14) Dziki Warszawa 84:69
Górnik: Niedźwiedzki 17, Kruszczyński 15, Pabian 12, Cechniak 10, Durski 10, Ratajczak 8, Zywert 7 (10 as), Dymała 5, Jakóbczyk 0, Jeziorowski 0.
Dziki: Majewski 20, Pamuła 14, Piliszczuk 10, Kuźkow 8, Grochowski 5, Nowakowski 6, Komenda 2, Łączyński 2, Szwed 2, Mościcki 0, Groth 0.

Mający spore kłopoty ze zdrowiem swoich zawodników Dziki do Wałbrzycha przyjechały w świetnych nastrojach, wygrywając pięć z ostatnich sześciu meczów. W Warszawie skorzystali z powrotu do zdrowia Piotra Pamuły i Mateusza Szweda oraz dobrze wkomponowali do drużyny Rafała Komendę, mający kłopoty z graniem w ekstraklasowym Anwilu Włocławek.

Do szatni to Górnicy schodzili jednak z prowadzeniem 44:33, ale już w pierwszej minucie spotkania stracili Krzysztofa Jakóbczyka, który z powodu urazu musiał opuścić parkiet (już na niego nie wrócił). Gospodarze trafiali do przerwy ze świetną skutecznością 54 proc, dodatkowo dzielili się piłką, rozdając 13 asyst.

W trzeciej kwarcie przewaga wzrosła do ponad dwudziestu „oczek” (63:41). Przyjezdni zaliczyli zryw i serię punktową 10:0, ale ta zdała się na niewiele, bo Górnik kontrolował mecz. Dziki miały szczególne kłopoty z grą pod kosz, gdzie brakowało jakości i odpowiedzi na duet Piotr Niedźwiedzki-Damian Cechniak, świetnie obsługiwany przez Kamila Zywerta. Ekipie ze stolicy nie pomogło nawet aż dziesięć trafionych „trójek”.

Po raz kolejny podczas meczu prowadzono zbiórkę charytatywną na rzecz uchodźców z Ukrainy. Tuż przed meczem oba zespoły zaakcentowały solidarność z naszymi sąsiadami, prezentując ukraińską flagę podczas prezentacji.