Remis w derbach z rezerwami Śląska/ 2023-09-04 07:57:38 / Marcin Durczak /

Remis w sparingowych derbach ze Śląskiem II Wrocław! Spotkanie zakończyło się nie koszykarskim remisem 84:84 i oba zespoły postanowiły nie rozgrywać dogrywki. Górnicy od początku meczu przegrywali. Pierwsza kwarta zakończyła się czternasto punktową stratą, a od drugiej kwarty biało-niebiescy zaczęli gonić rywali.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 84:84 (28:14, 20:23, 17:19, 19:28)
Górnik
: Kacper Margiciok 20 (3x3), Damian Durski 18 (1x3), Miłosz Góreńczyk 16 (1x3), Konrad Dawdo 9, Michał Mindowicz 9 (1x3), Daniel Dawdo 6, Patryk Wilk 4, Łukasz Makarczuk 2.
Trener: Andrzej Adamek.
Śląsk II: Bryant Jr. 23 (3x3), Dydak 15, Leńczuk 15 (3x3), Hlebowicki 10 (3x3), Kroczak 8 (1x3), Kankowski 6, Czempiel 5 (1x3), Jadaś 2, Krysiewicz 0
Trener: Łukasz Grudniewski.

Pod koniec spotkania biało-niebiescy wyszli nawet na prowadzenie. Ostatecznie rzut Leńczuka zdecydował o remisie. Górnicy zagrali w takim samym składzie jak z Politechniką Opole. W Górniku nie wystąpili Piotr Niedźwiedzki, Witalij Kowalenko, David Jackson i Krzysztof Jakóbczyk.

Kolejny sparing w sobotę 9 września we Wrocławiu z WKK. Mecz będzie otwarty dla publiczności.

Źródło: facebook.com/WalbrzyskiKociol