Pewne zwycięstwo w Warszawie/ 2024-01-15 07:31:41 / Marcin Durczak /

walbrzych.dlawas.info - Górnik Zamek Książ Wałbrzych utrzymał pozycję lidera Pekao S.A. 1 Ligi. W 19. kolejce pokonał na wyjeździe Polonię Warszawa 87:64. W dniu meczu 37. urodziny obchodził Jon Han, rozgrywający biało-niebieskich.

W środę, 17 stycznia Górnik zmierzy się w Aqua Zdroju z Niedźwiadkami Przemyśl (godz. 18:00).

(6-13) KKS Polonia Warszawa - (15-4) Górnik Zamek Książ Wałbrzych 67:84
Górnik: Niedźwiedzki 16, Kowalenko 12, Jackson 11, Wilk 10, Góreńczyk 10, Dawdo 10, Jakóbczyk 8, Durski 8, Han 2, Margiciok 0, Mindowicz 0.

Pod koniec września 2023 roku Górnicy zagrali pierwszy domowy mecz w sezonie - właśnie z Polonią Warszawa. Do przerwy prowadzili różnicą 21 „oczek”, ale przegrana 7:20 trzecia kwarta sprawiła, że zrobiło się nieco nerwowo. Ostatecznie nasi zwyciężyli 73:66.

W niedzielę do przerwy wynik oscylował w okolicach remisu, bo podopieczni Andrzeja Adamka prowadzili jedynie 43:42. Trzecia kwarta ponownie przyniosła jednak ogromną przewagę jednej ze stron. Tym razem to wałbrzyszanie wygrali tę odsłonę 26:6, co w znacznej mierze przesądziło o ich końcowym triumfie.

Czarne Koszule przegrały po raz czwarty z rzędu, a jedynie po 4 punkty zdobyło dwóch najlepszych strzelców gospodarzy: Maks Motel i Damian Cechniak. Z kolei aż sześciu zawodników Górnika zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Nasi rzucali z 49 proc. skutecznością z gry, ale raz jeszcze mieli spore kłopoty ze skutecznością zza łuku (4/15). Gra biało-niebieskich w tym elemencie może się wkrótce znacznie poprawić, bo pod Chełmiec wraca skrzydłowy Hubert Pabian, słynący ze skuteczności z obwodu. W szeregi Polonii dołączył za to amerykański skrzydłowy Eric Williams Jr., ale w niedzielnym starciu jeszcze nie zagrał, ponieważ wciąż oczekuje na otrzymanie licencji z PZKosz.