Rawia Rawicz - OSiR Pleszew 67:51/ 2003-09-12 00:00:00 /
RKKS Rawia Rawicz (grupowy rywal Górnika Wałbrzych w 2 lidze) bez wiekszych problemów wygrała u siebie mecz kontrolny z drużyną OSiR Pleszew 67:51 (8:12, 20:9, 18:14, 21:16). Jednak mimo zwycięstwa zespół z Rawicza zaprezentował się dosyć słabo, a całe spotkanie stało na co najwyżej przeciętnym poziomie. Najlepszym graczem gospodarzy był wracający do zespołu Maciej Zaremba (25 lat, 188 cm), zdobywca 13 pkt.

Rawia: Huczak 12, Zaremba 13, Pietraszek 6, Szybaj 0, Nowaczyk Maciej 12, Knopisz 8, Nowaczyk Michał 4, Lipowczyk 4, Korbas 2, Matuszewski 4, Giezek 2.
Najwięcej dla OSiRu Pleszew: Waliszewski 11, Koza 10, Kusnierczak 9.

I kwarta
Rawia rozpoczęła piątką: Michał Nowaczyk, Paweł Giezek, Piotr Huczak, Maciej Zaremba Jakub Pietraszek. Przez pierwsze trzy minuty zawodnicy obu zespołów nie mogli znaleźć drogi do kosza seryjnie pudłując nawet z najprostszych sytuacji. Wiele piłek zbierał Paweł Giezek. To on zdobył pierwsze punkty w meczu. Co chwila na trybunach słychać był jęk zawodu kibiców. Zawodnicy z Pleszewa choć nie brylowali, mieli przewagę. Po indywidualnej akcji Zaremby (2+1). Pierwsza kwarta to błedy, błędy i jeszcze raz błędy. Wynik po pierwszych 10 minutach 8:12 dla gości z Pleszewa.

II kwarta
Pierwsze minuty II kwarty niczym nie różniły się od I kwarty. Niestety kontuzji kostki doznał Gierek. Rawia znów grała rażąco nieskutecznie. Zespół próbował poderwać do walki Maciej Zaremba. Po jego „trójce” było 13:15 dla gości. Pierwsze prowadzenie w meczu gospodarze uzyskali po „trójce” Pietraszka. Dobrą zmianę dał Adrian Lisowczyk, który dwa razy złapał zawodników z Pleszewa na faul w ataku. Po punktach Daniela Knopisza było 24:17 dla Rawii. To głównie dzięki niemu Rawia zdołała utrzymać 7-punktowe prowadzenie do końca pierwszej połowy. Wynik 28:21 dla Rawicza.

III kwarta
Indywidualną akcją rozpoczyna Knopisz. Następnie Pietraszek trafia za 3pkt. i ponownie za 2 Knopisz. Przewaga Rawii wzrasta do 10pkt ( 35:25 ). Gospodarze grają lepiej niż w pierwszej połowie, głównie za sprawą Zaremby i Knopisza. Obudził się również Huczak, który udowodnił, że należy do najbardziej ambitnych zawodników Rawii. Po jego punktach jest 44:32 dla gospodarzy. Wynik 46:35.

IV kwarta
Dobrze zaczął Michał Nowaczyk. Przechwyć piłki pod koszem i asysta do Adriana Lipowczyka dały prowadzenie 48:35. Czerwonowłosy ;-) Huczak drugą połowę z pewnością może zaliczyć do udanych. Kilka zbiórek i punktów, dobra gra w obronie, dzięki czemu Rawia stopniowo powiększała przewagę. Dwa razy za trzy trafia Maciej Nowaczyk (62:41). Wynik końcowy 67:51 dla Rawii.