Kolejne zwycięstwo Górnika!/ 2003-10-04 19:12:00 /
Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze Górnika. Tym razem pokonali na własnym parkiecie KKS Poznań 75:64 (17:26, 17:12, 24:8, 17:18).

Górnik: Józefowicz 25 (4x3), Nowicki 13, Glapiński 12 (2x3), Marcin Sterenga 9, Kozaczka 5 (1x3), Kowalski 5 (1x3), Neumayer 4, Dymarski 2, Siczek 0, Stochmiałek 0.
KKS: Flieger 22, Szymański 20 (4x3), Skonieczny 11, Przygocki 6, Grabiński 3 (1x3), Kruszyński 2, Frąckowiak 0, Semmler 0.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Górnika, ponieważ już po upływie półtorej minuty dwa faule na koncie miał Rafał Glapiński. Niestety Marcin Kowalski, który zajął jego miejsce szybko znalazł się w tej samej sytuacji – 2 faule po 4 minutach gry. Górnikowi nie układała się gra i nawet przerwy na żądanie brane przez szkoleniowców niewiele dawały. Wśród gości brylował Flieger (dobrze rozgrywał, odważnie atakował kosz) oraz skuteczny z dystansu Szymański. Stąd wynik 17:26 po pierwszej kwarcie nie mógł nikogo dziwić.
Początek drugiej kwarty to w dalszym ciągu problem gospodarzy z prowadzeniem gry. Mija półtorej minuty, jest 17:31 i konieczny jest czas dla Górnika. Jednak dzięki świetnej grze Józefowicza (12 punktów w tej kwarcie) goście zaczęli tracić przewagę. Już trzeci faul na koncie miał Glapiński. W tej części gry mniej i słabiej zagrał Flieger i to od razu widać było w wyniku do przerwy – 34:38.
Trzecia kwarta zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Pod koszem skutecznie grał Marcin Sterenga (7 punktów), z dystansu trafiał Glapiński (2x3), a goście zdołali zdobyć jedynie 8 punktów.
Ostatnia część spotkania to wyrównana gra. Znowu skutecznie gra Flieger i „ciągnie” grę zespołu z Poznania, doprowadzając w pewnym momencie do tylko 5 „oczek” straty. Jednak skuteczne akcje Nowickiego, Józefowicza i Glapińskiego. Przed końcem spotkania ze pięć przewinień parkiet opuścić musieli Skonieczny i Glapiński, którzy parę minut wcześniej mieli ostre spięcie w czasie gry. Zbyt krótka ławka rezerwowych nie pozwoliła KKS na wygranie w Wałbrzychu, ale zespół zasłużył na brawa za ambitną postawę i powinien liczyć się w walce o czołowe lokaty w grupie A drugiej ligi.

Mecze 4 kolejki:
Górnik Wałbrzych - KKS Poznań 75:64
Stal II Ostrów - SKK Szczecin 87:81
Śląsk II Wrocław - Rawia Rawicz 76:62
ŁKS Łódź - Zgierz SK MAG RYS 81:64
WTK II Włocławek - Legion Legionowo 68:94
AZS Szczecin - Sudety Jelenia Góra 96:103 (Niesobski z Sudetów zdobył 53 punkty!!)
Tarnovia 4YOU - Polonia Leszno 95:68