Pewna wygrana Górnika ze Zgierzem/ 2004-02-28 19:36:00 /
Górnik Wałbrzych bez żadnych problemów wygrał z drużyną SK MagRys Zgierz 100:60 (16:14, 30:15, 27:16, 27:15).
Setny punkt dla Górnika w samej końcówce spotkania zdobył najlepszy strzelec spotkania Maciej Sterenga (29 punktów).

Górnik: Maciej Sterenga 29 (5x3), Marcin Sterenga 27 (1x3), Józefowicz 13 (1x3), Nowicki 6, Kowalski 5, Glapiński 5 (1x3), Kozaczka 4, Wojciechowski 4, Neumayer 3 (1x3), Siczek 3, Stochmiałek 1.
MagRys: Rutkowski 16 (2x3), Cichocki 12, Majdas 10, Krzemiński 10 (2x3), Czekalski 7, Marcinowski 3, Wyrzykowski 2, Węgielewski 0.

Pierwsza kwarta wyglądała tak, jakby zawodnicy obu drużyn zapoznawali się ze sobą i z piłką, przypominała mi trochę wiersz J. Tuwima pt.„Lokomotywa”, w którym to powoli maszyna się rozkręca, a potem jedzie coraz szybciej do celu. Tym celem dziś było osiągnięcie lub przekroczenie magicznej granicy 100 punków, którą udało się osiągnąć graczom Górnika.
W drugiej kwarcie bardzo dobrze zagrał Maciej Sterenga, zaliczył trzy rzuty za 3 punkty (w całym spotkaniu zaliczył ich 5). Kilka razy przeciwnicy wykorzystali naszą nieuwagę i celnie trafiali do kosza.
Pierwsze minuty trzeciej kwarty należały do gości. Natomiast później przeciwnicy pogubili się, sytuację wykorzystali bracia Maciej (29 punktów) i Marcin Sterenga (27 punktów), którzy w ostatniej minucie wykonali piękną braterską akcję uwieńczoną dwoma punktami.
W czwartej kwarcie punkty zdobywali Siczek, Józefowicz, Kowalski, Wojciechowski w solowych popisach, niestety nie zawsze grali fair i sędzia odgwizdywał rzuty wolne dla gości. W ostatniej minucie meczu zdobyliśmy 6 punktów. Dwa ostatnie w tym najważniejszy setny punkt należał do Macieja Sterengi.
W drużynie przeciwnej wyróżnili się waleczną postawą i zaangażowaniem w grę Rutkowski (najwyższy w zespole) 17 punktów oraz Cichocki - zdobył 12 punktów.
Zapraszam na następny mecz 27 marca z Rawią Rawicz – ostatni mecz pierwszej części sezonu.