Wałbrzyski charakter = Zwycięstwo!!!/ 2004-10-24 17:12:00 /
ZWYCIĘSTWO! Zwycięstwo! ZWYCIĘSTWO! Niesamowitej rzeczy dokonali dzisiaj Górnicy! Rzutem na taśmę Górnik Wałbrzych pokonał Stal Stalową Wolę 76:73 (19:12, 11:22, 18:25, 28:14). To się nazywa "wałbrzyski charakter" - GRATULUJEMY!

Oby doping w kolejnych meczach był przynajmniej na takim poziomie jak dzisiaj! Ale na pewno stać nas na jeszcze więcej!

Górnik: Marcin Sterenga 15, Glapiński 15, Nowicki 12, Józefowicz 10 (2x3), Neumayer 10 (1x3), Maciej Sterenga 6, Kozaczka 4, Dymarski 2, Kowalski 2, Stochmiałek 0.
Stal: Malcherczyk 19, Prawica 17 (1x3) , Zalewski 13, Bieleń 8 (2x3), Pydych 5, Ucinek 5, Grzyb 4, Jadowski 2, Szewczyk 0, Wojtanowicz 0.

Mecz rozpoczął się dla Wałbrzyszan pomyślnie mimo zdobycia pierwszych punktów przez zawodników Stali, w dalszej części pierwszej kwarty górnicy przeważali i po zdecydowanych wejścia Rafała Glapińskiego i zbiórkach Błażeja Nowickiego odskoczyli na parę punktów. W końcówce kwarty goście zdołali dojść wałbrzyski zespół na 7 punktów 19:12. Druga kwarta już nie była tak pomyślnym widowskiem dla kibiców z Wałbrzycha, po zastąpieniu Glapińskiego prze Kowalaskiego wyraźnie gra gospodarzą nie szła czego wynikiem była duża ilośc strat, błędów i fauli popełnianych na sprytniejszych i ruchliwszych zawodnikach ze Stalowej Woli. Wszytskie te błędy znalazły swoje odzwierciedlenie w wyniku końcowym tej kwarty, gdyż stalowcy wygrali ją 11 punktami i nadrobili z nawiązką straty z pierwszej odsłony. Druga połowa meczu zaczęła się od dużej nerwowości graczy Górnika Wałbrzych, a zmiana spowodowana dużą ilością fauli Nowickiego na Stochmiałka, wprowadziła duży chaos w walce podkoszowej JKKS’u. W tym czasie najlepszą partię w zespole rywali rozgrywał Malcherczyk, który odważnymi wejściami pod kosz przeciwnika zwiększał przewagę swojej drużyny. W drużynie przyjezdnych wyróżnić należy także doświadczonego gracza, znanego z boisk ekstraklasy Romana Prawicę, który swoim doświadczeniem wydatnie wpłynął na wynik kwarty i prowadzenie swojego zespołu 59:48. Różnica 11 punktów wydawała się przy chaotycznej grze Górnika nie do odrobienia, ale Górnik wyciągnął z rękawa swego asa-publiczność!!!! IV kwarta zaczęła się od oszołamiającego dopingu kibiców, a koszykarze Górnika dostosowali się poziomem swojej gry do niego. Prze pół kwarty Górnik gonił skutecznie wynik i dzięki akcją Marcina Steręgi z półdystansu i Rafała Glapińskiego który nie tylko dobrze rozgrywał ale i świetnie rozbijał obronę rywala swoimi wejściami pod kosz. Gracze Stali Stalowa Wola byli bezradni, choć trudno ocenić czy onieśmieliła ich gra rywali czy fenomenalny doping wałbrzyskich kibiców basketu. W kwarcie tej na nic się już zdały doświadczenie Prawicy i odważna gra Malcherczyka. Górnicy doścignąwszy wynik, nie dali sobie go wyrwać, choć trzeba przyznać że końcówka była nie lada dreszczowcem. Otóż w końcówce kwart kiedy to na zegarze były 2 minuty do końca gry, obudzili się z letargu goście, którzy celnym rzutem za trzy i wykorzystanymi wolnymi zbliżyli się na 6 punktów do gospodarzy. Następne punkty zdobyli również goście kiedy to faulowany przy rzucie za trzy punkty był Roman Prawica i wszystkie trzy wykorzystał. Ostatnia minuta to już tylko popis rzutów z zza lini wolnych obu drużyn, w czasie których nawet po pomyłce Glapińskiego wałbrzyski zespół zapewnił sobie wygraną 73:76. Górnik Wałbrzych i Stal Stalowa Wola stworzyły w niedzielę dramatyczne i fascynujące widowisko , gdzie waleczność, wiara w zwycięstwo i oszałamiający doping wygrały ze skutecznością i doświadczeniem drużyny przyjezdnej. W drużynie gości na wyróżnienie zasługuje Malcherczyk, który dwoił się i troił dla dobra drużyny, dużą skutecznością może się pochwalić też Prawica ale sprawiał wrażenie troszkę spowolnionego i mało zaangażowanego mentalnie gracza. W drużynie Górnika na wyróżnienie zasługuje Rafał Glapiński, który był dobrym duchem zespołu, motywował, rozgrywał i rzucał jak przystało na lidera drużyny. Natomiast w drugiej kwarcie przebudził się Marcin Sterenga, który wraz z Błażejem Nowickim robili dobrą robotę na obwodzie i w trumnie. Podsumowując z takimi kibicami i taką ambicją JKKS Górnik Wałbrzych pod wodzą Andrzeja Adamka ma bardzo duże szanse na wygodne i spokojne miejsce w środku pierwszoligowej tabeli.

IP: 83.27.7.7
mam kilka fotek z meczu ze Stalowka:) ale wywolam je dopiero jak sie klisza skonczy, zrobie skana i wysylam :)) najlepsze jest to ze zabralem ze soba aparat zeby porobic kilkanasie fotek z meczu I ZAPOMNIALO MI SIE O NIM :) tzn. mecz byl tak interesujacy ze nie moglem robic fotek (caly czas oklaski i spiew albo gwizdanie na paluchach) i w koncu zdjecia sa juz po zwyciestwie i na fotografiach ujrzymy radosc kibicow :) jak tam urodzinki mijaja Duchu :) ? ; od ducha: hehe te same problemy mielismy :P ma sie aparat, ale emocje tak sie udzielaja, ze czlowiek zapomina pstrykac ;) urodziny w tygodniu kicha - czeka sie na weekend :P
g
2004.10.25 19:31:00
IP: 81.15.135.3
Co za ... przyczepił sie do glapy !!!!! chlopak jest po salmonelli a Ty potrafisz tylko narzekac .... WSTYD !! POKAZ sam no co Cie stac !! KPINA
kamil
2004.10.25 19:00:00
IP: 62.87.244.37
czemu fotosy sa z maja;/;/pomyslcie o nowych fotach z aktualnych meczy moze co??!!pozdro ; od ducha: zapraszamy do robienia zdjec i przesylania :)
marcin
2004.10.25 17:00:00
IP: 62.87.239.226
Gornik is cool!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!oby tak dalej.do MK od pierdziel sie od glapinskiego nowickiego i dymarskiego!!!!!!!!!!
rom
2004.10.25 16:47:00
IP: 217.30.143.181
czy mozna liczyc na prezent w postaci wyniku na zywo z gdyni ; od ducha: nie obiecuje, ale zobaczymy co da sie zrobic :)
u.s.
2004.10.25 15:20:00
IP: 83.27.116.200
Wszystko, co wiąże się z występami zespołu Gornika w obecnym sezonie - liga, puchary,zwyciestwa:)teraz juz bedzie tylko lepiej:)mecz pelen emocji, wynik do konca nie byl pewny,ale...nie moglo byc inaczej!zwyciestwo jest, 2 punkty sa...jest dobrze!gratuluje zawodnikom wspanialej woli walki, a kibicom fantastycznej atmosfery:)Duchu dla Ciebie wszystkiego NAJ w dniu urodzin:)HAPPY BIRTHDAY:) ; od ducha: podziekowania dla Swidnicy! :)
Arcadio
2004.10.25 15:03:00
IP: 217.96.253.115
Kosiara z tego co widać podkręca klimat na meczach...chciałbym wiedzieć który to Pan...widziałem dwóch: jeden z czapeczka Górnika a drugi w jasnej koszuli(szczupły)...szacunek i aby "kosiarka" dawała jeszcze bardziej..Górnik!!!!!!
opserwator
2004.10.25 14:30:00
brawo glapa ... ja osobiscie nie chcialbym oddawac rzutów w koncowce... ciesze sie, ze nie drzala Ci reka.

2004.10.25 14:00:00
IP: 217.30.144.66
Kosiara widzimy się na hali 6 listopada!! nie lutego!! a bęben masz już załatwiaony i wiesz o tym! No i oby nas więcej!
Kosiara
2004.10.25 13:25:00
IP: 80.55.199.162
Siemanko wszystkim,ktorzy pomogli mi robic atmosfere na meczu,mam nadzieje ze 6 lutego bedzie nas jeszcze wiecej i w koncu kierownictwo klubu pomysli o jakims bebnie,albo nawet dwoch.Pozdrowka dla wszystkich kiboli i do zobaczenia na nastepnym meczu!!!SZACUNEK dla wszystkich ktorzy na to zasluguja!!! ; od ducha: nic tylko sie przylaczyc! :)
krzyss3
2004.10.25 12:38:00
IP: 83.27.18.253
ROWNIEZ DOLACZAM SIE DO URODZINOWYCH ZYCZEN DLA DUCHA! WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!! ; od ducha: dzieki! :)
Noro
2004.10.25 08:52:00
IP: 83.27.95.220
Co tu duzo mowic dopin duzo dal uszy asz bolaly po wyjsciu z hali Co do chlopcow 2 i 3 kwarte przespali ale fakt faktem liczy sie zwyciestwo i dwa punkty!Wiec brawo GORNIK WALBRZYCH oby tak dalej!!!Dostrzegliscie prace trenera?Adamek ma ambicje i to sie ceni On jest poprostu profesjonalista!O przeciwnikach: osobiscie podaobala mi sie gra zawodnika z nr7(reszta wypadla przecietnie)Do kibicow:Doping the best tyle tylko ze niepotrzebne byly wyzwiska do sedziego i do jednego z zawodnikow stali po tym jak otrzymal 5 faul Nie imponujimy chamstwem tylko dobrym gopingiem!

2004.10.25 08:19:00
IP: 62.87.238.110
No to mamy dziś urodzinki!!! I miłej atmosfery oraz dobrego humoru jest ciąg dalszy!
DUCHU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!! ; od ducha: serdeczne dzieki! :)
kornhead
2004.10.25 04:55:00
IP: 162.84.230.72
Duch... to byl prezent urodzinowy dla Ciebie a ze dzis 25 PAZDZIERNIKA wiec.... STO LAT BRACIE!!!!!! ; dzieki BRO! :)) faktycznie musieli wygrac, bo prezent byl zamowiony hehe
Gdogg
2004.10.24 23:31:00
IP: 83.27.105.85
Nareszcie wszedł Dymarski, a już myślałem że przesiedzi na ławie do końca sezonu. Brawo Trener
lalalala
2004.10.24 23:13:00
IP: 83.27.20.72
kolejny mecz w gdyni bedzie ciezki :( tam gra chloptas ktory mierzy 220cm!!!! wierze ze gornik wygra bo oni u siebie tylko pokonali siarke tarnobrzeg a tak to wszystko w plecy..lecz pokonali basket i albe na wyjezdzie!!!! powodzenia
Stalówka
2004.10.24 23:07:00
IP: 82.160.29.12
do rom:ty chyba jestes jakims dzieciakiem co interesuje sie koszykowka paru lat,jak nie wiesz co PRAWICA wyprawial w EKSTRAKLASIE!A Pydych dzis mial akurat najslabszy mecz w sezonie.
krzyss3
2004.10.24 22:46:00
chyba po zwyciestwie nie powinnismy pisac kto wygral ten mecz dla gornika a kto byl przeszkoda w zespole...LICZY SIE ZWYCIESTWO, KOLEJNE 2 PUNKTY. WEDLUG MNIE CALY ZESPOL POKAZAL WIELKI CHARAKTER I ZLOSC SPORTOWA. OBY TAK DALEJ GORNICY!
prostuje mk
2004.10.24 22:05:00
mk skad ty sie urwales???Czy ty wogole byles na tym meczu? To dzieki glapinskiemu gornik wygral ten mecz.Jest jedynym zawodnikiem ktory nie patrzy tylko na czubek swojego nosa ale gra zespolowo i tak dogrywa innym pilki,zeby cala druzyna zdobywala punkty.Widac,ze w tym komentarzu pozazdroscisz mu jego boiskowych umiejetnosci i chcesz za wszelka cene mu pojechac ale nie udalo ci sie to bo kazdy zna wartosc tego zawodnika i wie,ze to w duzej mierze dzieki niemu i jego grze gornik znow zagoscił w I lidze!!!
rom
2004.10.24 21:50:00
IP: 62.87.238.193
do stalowki pydych to cienias a prawica to cwaniak i cos ci sie w glowce zardzewialo jesli uwazasz ze to 1 z lepszych graczy w histori plk on ity jestescie ciniasy
kARoLA
2004.10.24 21:25:00
na takim meczu nie bylam dawno!!!co prawda menowie ze swoimi glosami zagluszali doping dziewczyn, ale i tak zdarlymy z qmpelami gardlo=Dco za emocje!!!oby tak dalej!!!dziekujemy za wspanialy wieczor!!! JESTESCIE ZAJEBIFAKENBISTYCZNI=D
maniak
2004.10.24 21:22:00
IP: 83.27.122.21
do leniwego!!! mistrzami podkarpacia może jesteście ale Górnik i tak skopał wam tyłki!!! wy i ekstraklasa nie rozśmieszajcie mnie!!! z taką grą?
ts
2004.10.24 20:58:00
tak przy okazji jeszcze, kiedy te mecze retransmitują na dami i o ktorej bo nigdy nie moge na nie trafić :((((( chcialbym to przezyć jeszcze raz, ale i tak atmosfera nie bedzie juz taka sama jak na meczu .. ;] BRAWO CHŁOPAK, BRAWO KIBICE bylo dosłownie bomba ;]]]]]]]]]]]]]]
Pasmion
IP: 62.87.165.153
Pozdrówka dla wszytkich kibiców Górnika wszczególności dla Kosiary i Qń za wkąłd w doping :) Zajebisty mecz emocji nie brakowało.Wiencej takich meczy prosze z takim samym końcowym wynikiem .pozdro all
comodo 4
2004.10.24 20:53:00
IP: 62.111.167.254
Ale czad!!!Cieszę się OGROMNIE!!!Wyjechałem z Wałbrzycha na stałe,gdy Górnik zdobywał ostatnie mistrzostwo!!!Chodziłem na wszystkie mecze,a zwłaszcza play-off pamiętam,jak dziś!!!Czekam z utęsknieniem na ekstraklasę!Pozdrowionka dla wszystkich kibiców-młodych i starszych!!!

2004.10.24 20:52:00
IP: 62.87.163.160
Tylko GÓRNIK!!! NASZ KS!!! I oby tak dalej! Wreszcie optymizm powiał i tu wśród kibiców i myślę , że i chłopaki pójdą za ciosem!
A prywatnie: stalowiec pozdro! Majer nie gniewaj się, ale tak musiało być! Nie szczędziłem dziś gardła i w lutym też nie będę się oszczędzał! i wiesz o tym, że w lutym jestem u Ciebie choć Cię dziś zabrakło!
Szkoda bo było dziś ciekawie u nas! Wierzę,że 5lutego powtórzy się to w Stalówce z tym że ja jestem u Ciebie i wiesz co już się chłodzi!
dominikus
2004.10.24 20:48:00
IP: 83.27.110.167
wnerwiaja mnie komentarze ekstraklasa jest juz nasza nie dawno pisaliscie ze w tym skladzie mamy pewny spadek o co tu chodzi ?
janisz
2004.10.24 20:42:00
IP: 83.27.99.154
Poprostu zajefajnie: dziękujemy!! :P
ts
2004.10.24 20:41:00
swietny mecz, emocje do samego konca, jedynie co mi sie nie podobalo to to ze górnicy oddali bardzo malo żutów z dystansu tzn prócz marcina sterengi ktory dzisiaj miał praktycznie pewną ręke, ale np marcin kowalski oddał chyba 1 rzut, a w dodatku niecelny co go chyba speszyło, a na rozgrzewce trafiał z daleka praktycznie kazdy rzut to samo glapiński czy maciej sterenga ;], nawet nowicki mial chyba lepsza skutecznosc z dalszej odlaglosc niz spod samego kosza, i co mi tak jeszcze wpadło w oko to to ze górnicy byli słabsi fizycznie, adamek musi cos z siłownią wymyśleć, ale na szczescie ambista wziela góre nad siła! BRAWO CHŁOPAKI
Arcadio
2004.10.24 20:26:00
chłopcy ze Stalówki chyba są podrażnieni, bo ich gwiazdy przegrały z chłopakami z naszego rodzimego miasta..u nas grają chłopcy z Wałbrzycha..pokazaliśmy wam wałbrzyski charakter, wolę walki, prawdziwy doping...szkoda że koledzy Stalówkarze mają kompleksy...Górnik Wałbrzych!!!!!!!!!
Piasta
2004.10.24 20:15:00
IP: 213.172.189.105
Góten ze stali z 14 dobrze zagrał dla naszego Kochanego Górnika doping był niesamowity TYLKO GÓRNIK NASZ KS
stalowiec
2004.10.24 20:06:00
ej gornicy po ile wy macie lat ? 14,15 takie puste proste teksty walicie a jak jestescie starsi to jestescie niezle zaslepieni,dziwne pokolenie,pzdr dla starych gornikow z lat 80 i 90 tych
krzyss3
2004.10.24 20:02:00
IP: 81.15.135.2
wiem kolego ze prawica to slawa polskiego kosza ale nic ciekawego nie pokazal w meczu (oprocz dobrze wykonywanych wolnych). nie wazne iloma punktami was pokonalismy , wazne ze GORNIK wygral. do konca sezonu jeszcze sporo czasu i bedziemy wyzej...
Arcadio
2004.10.24 20:01:00
to był mecz...atmosfera jak w kotle...Górnik pokazał charakter, walkę a kibice byli zajeb...Stal zmiękła w czwartej kwarcie jak plastik....Górnik Wałbrzych!!!!!!!!!!!!!!
MaDa
2004.10.24 20:00:00
Gratulacje chlopaki!!! Bravo kibice!! Extra, oby tak dalej!!! Tylko Gornik- Nasz KS!!!
Tylko górnik
2004.10.24 19:56:00
IP: 83.27.17.4
tak sie bawią tak się bawią górnicy!!!!!

2004.10.24 19:53:00
U nas Pydych mial akurat slabszy mecz,ale tak czy inaczej wy byliscie akurat dzis o te trzy punkty lepsi i tyle,ale denerwuja mnie debilne komentarze.
Stalówka
2004.10.24 19:51:00
do krzyss3: wygraliscie minimalnie a piszesz jakbyscie nas rozwalili, STAL jest wyzej od was i zobaczymy co bedzie na koniec sezonu.A co do PRAWICY to zaden z waszaych zawodnikow do piet mu nie dorasta!
PRAWICA jest jednym z najlepszych zawodnikow w historii polskiej koszykowki, a obecnie najlepszy w pierwszej lidze.
Slavek
2004.10.24 19:36:00
Swietny mecz! Nieziemskie emocje! I jak zawsze nierowna gra naszych! Widzieliscie jak trener Adamek skakał po boisku?!:P
krzyss3
2004.10.24 19:35:00
duchu ten wynik jakis bledny na tej www :) ; od ducha: korn tak sie podniecal, ze zapomnial zmienic po 3 kwarcie hehe bo u nas tez live bylo :)
Iwi
2004.10.24 19:33:00
IP: 83.27.120.25
GRATULUJE!!!!!!!!!! Jesteście wielcy!!!!!
krzyss3
do kibicow stali: dajcie sobie juz swiety spokoj z tymi komentarzami. takie mialo byc pewne zwyciestwo ahaha smiechu warte!!! tak przy okazji to nie zauwarzylem zeby parkiet byl z betonu a jesli chodzi o temperature w hali to nie musza jej podgrzewac bo robia to swoimi gardlami kibice! niech ci wasi geniusze na czele z prawica( ciekawe czy rokite popiera:))? ) wracaja do domciu! GORNIK WALBRZYCH NASZ KS !!!!!!!!!!!!!!!!!
rom
2004.10.24 19:29:00
IP: 62.87.165.140
leniwy twoja stal jak twoj nick tylko Gornik rozwalil mistrza hahaha podkarpacia