Legion pokonany!/ 2006-02-11 21:06:00 /
Waleczność Górnika Wałbrzych przyniosła efekt i w meczu 25.kolejki pierwszej ligi pokonaliśmy Legion Legionowo 78:58 (22:12, 27:16, 13:12, 16:18). Rafał Glapiński z 8 asystami został drugim podającym tej kolejki - lepszy był tylko Roman Prawica (10 asyst).

Górnik: Kałowski 13 (1x3), Nowicki 13 (1x3), Doliński 9 (10 zbiórek), Glapiński 8, Kowalski 7, Sterenga 6, Neumayer 6, Salamonik 6, Tomasz Siczek 6, Dymarski 4.
Legion: Szybilski 28 (2x3), Zajączkowski 13 (1x3), Wojdak 5 (1x3), Exner 5, Dryjański 2, Makulec 2, Szczepaniak 2, Andres 1, Wójcicki 0, Paszkiewicz 0.

FOTORELACJA

PEŁNE STATYSTYKI

W XXV kolejce do Wałbrzycha przyjechała opromieniona 9 kolejnymi zwycięstwami ekipa Legionu Legionowo. Imponująca seria gości powodowała pewne obawy kibiców Górnika co do końcowego wyniku, niemniej okazało się, że nie taki diabeł straszny, jak by się mogło wydawać. Wspaniałą formę drużyna z Legionowa zostawiła najprawdopodobniej w domu, natomiast bardzo dobry mecz, zwłaszcza w pierwszej połowie, rozegrał Górnik.

Do pierwszej piłki stanęli środkowi obu drużyn, Doliński i Szybilski. Pierwszy pojedynek tego duetu wygrał zawodnik Górnika i po skutecznej akcji wałbrzyszanie objęli prowadzenie. Po 3 minutach było już 10:2 dla gospodarzy, a kibice zgromadzeni na trybunach oglądali bardzo dobrą grę swoich graczy zarówno w obronie jak i ataku. Indolencję rzutową wykazywali natomiast goście, a i Szybilski miał słabe pierwsze minuty, umiejętnie pilnowany przez Dolińskiego, który na niewiele doświadczonemu graczowi gości pozwalał. I choć dość szybko center Legionowa zaczął gromadzić punkty (doprowadzając w 5 minucie do stanu 12:8) jego koledzy dalej pudłowali. Skutecznie w ataku grali za to Górnicy i po dwóch akcjach Nowickiego i rzucie za trzy Kałowskiego prowadzili 19:10. Kwartę efektownym i skutecznym rzutem zza linii 6,25 równo z syreną zakończył Nowicki. Górnik prowadził 22:12, a osiem punktów z dwunastu na koncie gości zapisał Szybilski.

W drugiej kwarcie wałbrzyszanie dalej bardzo dobrze prezentowali się w obronie i ataku i z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Po 2 minutach 20 sekundach tej części na tablicy widniał wynik 28:14. Po kolejnych dwóch było 32:18. Wówczas parę nieskutecznych akcji gospodarzy wykorzystał Szybilski, który doprowadził do stanu 34:24. O czas poprosił trener Adamek i pomogło, gdyż po dobrych akcjach w obronie (przechwytach lub zbiórkach) wałbrzyszanie zdobywali punkty po szybkich kontrach i po 7 minutach i 40 sekundach II kwarty prowadzenie Górnika wzrosło do 17 punktów (42:25). Kolejne akcje powiększały przewagę, a kwarta skończyła się wynikem 49:28.

Trzecia i czwarta kwarta to okres wyrównanej gry. Przebudzili się pozostali gracze Legionu i zdobywanie punktów nie spoczywało już wyłącznie na Szybilskim, niemniej żadna z drużyn nie wykazała się wysoką skutecznością rzutów. Górnik, przeprowadzając długie akcje w ataku, prowadził spokojną i mądrą, choć mniej skuteczną grę, a przewaga oscylowała cały czas wokół dwudziestu punktów. I taką właśnie różnicą zakończył się mecz, w którym przerwana została seria zwycięstw Legionu, a goście nie mieli wiele do powiedzenia.

W drużynie Legionu jedynym graczem, który zagrał dobre zawody był Szybilski, który, choć dobrze kryty, potrafił zdobyć wiele punktów spod kosza i popisał się dwoma celnymi rzutami za trzy punkty.

W zespole Górnika wyróżnił się Doliński, umiejętnie walczący z Szybilskim. Center Górnika bardzo dobrze odcinał gracza Legionu od podań, czego efektem była rekordowa ilość przechwytów wałbrzyszanina – 4. Zanotował on też dziesięć zbiórek.

IP: 81.15.135.3
Zwycięstwo z Legionem było 12 wygraną Górnika w tym sezonie. A mamy jeszcze sześć meczów do rozegrania. W zeszłym mieliśmy bilans 11 zw. -19 por. Więc jest postęp. Może zatem docenić to co mamy, zamiast cały czas marudzić?
IP: 83.8.5.60
do mix-co to znaczy więcej przychylności niż krytyki??? uważasz że to już nadeszło co widzę w tv-nie mówić za wiele bo łapki kaczki są szerokie i zadepczą??? i cenzurka i laurka??? jak jest do bani to nie dziw się że ludzi to wkurza ! a pozytywnych opinii to nie widać? pozdrowienia i więcej obiektywizmu życzę.dla ducha też zżyczeniami "bez cenzury" ; od ducha: taka "praca" ;)
miszczu
2006.02.13 20:37:00
hehe dziadek to jest nieraz glowna atrakcja meczu ;) polewa z niego na calego...(on siedzi na zoltych na samej gorze) sedzia pajacu, oszuscie, palo, debilu to jego ulubione powiedzonka :)
fan
2006.02.13 19:32:00
duchu: NiG 13.02.2006, o 09:27 napisał: "Do Fan:Oby tak sie stalo!" odpisałeś "od ducha: skontaktuj sie ze mna na maila marcind@hm.pl" --- kto ma się skontaktować: fan czy NiG? ; od ducha: NiG :)
Górnik forever
2006.02.13 19:26:00
Tym razem tylko jedno zdjęcie Zbysia trafiło do mojej kolekcji:/ Duchu weź tam pogadaj z nimi żeby więcej wrzucali jego fotek:P ; od ducha: hehe fani innych zawodnikow tez chca miec szanse powiekszania swoich kolekcji :P
IP: 81.219.233.40
Mam kolesia na komorce nagranego :) next meczyk tez tam zasiade, chocbym godzine przed meczem mial byc :D wesolo jest :) ; od ducha: woody napisz do mnie na maila w "swojej sprawie" :) marcind@hm.pl
introxynator
2006.02.13 16:04:00
IP: 83.27.231.88
Sali ma tylko dobre mecze ale nie moze sie w nich pokazac bo gdy sie gra tylko 10 minut to ciezko a rozgrywajacy nie podaje pozdro
aaa
2006.02.13 15:44:00
IP: 83.27.237.228
do xxx: ja osobiście nigdy za nim nie przepadałem tak jak reszta moich znajomych. Niestety jest to zawodnik Górnika i wypadałoby złożyć mu życzenia! Napisałem również, że "w dniu dzisiejszym jest to nieważne".
XXX
2006.02.13 14:30:00
IP: 213.25.141.130
aaa to sa te Twoje dobre slowa ktore zamiesciles w zyczeniach dla saliego?To chyba nie czas i miejsce na tego typu uwagi a jezeli juz to trzeba bylo zyczyc mu wiecej celniejszych rzutow (prawda ze inaczej to wyglada?)to jedno a drugie to Marcin ma slabsze ale i bardzo dobre mecze tylko po tych drugich jakos nikt nie komentuje ze zagral dobrze.
styrlitz
2006.02.13 14:27:00
IP: 83.8.22.214
Woody ja w tym miejscu siedzę od kilku lat , a dziadek krzyczący może od roku "glupie sędziowie" "łyse pały" to lajtowe powiedzonka z jego strony.Najfajniejsze powiedzonko to "sędzia oszukaniec".Przed koszem byłem na siatce zgadnij kogo poznałem po głosie.On jak zaczyna krzyczeć to krzyczy to samo przez pół kwarty.Mamy go dośc.Krzyczy jeszcze "prezes powiedz im cos"
aaa
2006.02.13 13:57:00
(c.d) z tego jak się zachowują na parkiecie. Zmieniłem zdanie co do trenera Andrzeja Adamka. Gdy się usiądzie bliżej to widać, że on się stara i zuppełnie inaczej wygląda jego praca z daleka. Jest po prostu młodym trenerem, który ma ambicje, ale niestety nie może ich zrealizować. Zgadzam się z większościa co tu komentowali, że nasi kibice to potrafią tylko krytykować. Owszem od czasu do czasu za słabe wystepy nalezy skrytykować, ale nie cały czas!!! Powinniśmy ich spierać nie tylko dopingiem, ale też dobrymi słowami!!!
aaa
2006.02.13 13:53:00
Nie komentowałem, gdyż miałem problem z netem. Teraz kiedy tak nie jest to nareszcie moge sie wypowiedzieć!!! Uważam, że widowisko było jednostronne(oczywiscie ze strony Wałbrzyszan), mecz kiepski, ale lepsza skuteczność naszych zawodników. Z tego co zauważyłem to widać, że zawodnicy nie sa pewni na parkiecie. Przykładem może być np. Jacek Dymarski gdy to wszedł w końcówce IV kwarty i za każda akcję nasz trener musiał motywować go typu: "dobrze Jacek" itd. Może niektórzy nie czują się dobrze w drużynie i trzeba z nimi porozmawiać....nie mam co prawda pojęcia, gdyż nie jestem na treningach naszych zawodników,ale można to wywnioskowac
mix
2006.02.13 10:25:00
IP: 84.40.186.9
do Gracza: dokladnie. Takich wlasnie mamy w wiekszosci kibicow. Jedyne co potrafia to krytykowac, usiasc na hali i jesc chipsy, wyklinac na swoich w trakcie meczu, kiedy im cos nie wyjdzie, uskuteczniac na forum bezsensowna dyskusje, itp.
Ludzie opamietajcie sie!!!!!
NiG
2006.02.13 09:27:00
IP: 83.27.185.140
Do Fan:Oby tak sie stalo! ; od ducha: skontaktuj sie ze mna na maila marcind@hm.pl

2006.02.12 22:48:00
biorąc pod uwagę zaległe mecze i zakładając, że pyra wygra z legionem, jarosław z nami i spójnią, jak również zakładając że w następnych meczach z udziąłem drużyn, które zajmują obecnie miejsca 7-12 padną następujące wyniki: kolejka 26: CKS 1924 Czeladź - Spójnia Stargard 1
2006.02.12 21:53:00
Juventur Wałbrzych - Czarni Rząśnia 3:2 w sobotę i 3:1 w niedzielę.
woody
2006.02.12 21:30:00
Wypas meczyk :) Szybilski niby nic nie pogral a swoje zdobył... Kibicowanie spoko :) ale kolo mnie siedzial niszczacy dziadek, który krzyczał: "głupie sędziowie" :) ogólnie był łysy, a nadawał: "wy łyse pały" :) kozak :)
2006.02.12 20:58:00
Do Gracza: Nic dodać nic ująć:)
Gracz
2006.02.12 20:53:00
IP: 84.40.184.75
A nawiązując do wypowiedzi "mixa" chciałem jeszcze dodać,że znów w chwili gdy na hali trwa wielkie święto,a Górnik upokarza przeciwnika,połowa ludzi...wychodzi z hali!NA DWIE MINUTY PRZED KOŃCEM MECZU!!Ale i tak potwiedziło sie to co pisałem przed meczem,że Legion jeszcze nie grał w tak gorącym obiekcie jak nasz:)
piter
2006.02.12 20:52:00
IP: 81.168.203.16
czy moglby ktos podac wynik siatkarzy z niedzieli! z gory dzieki!
Gracz
2006.02.12 20:47:00
Szybilski niby nawrzucał nam punktów,ale prawde mówiąc,zagrał średnio.To świetny zawodnik,ale dlatego właśnie przede wszystkim brawa dla naszych podkoszowych!Głównie dla Nowickiego,który jest od P.SZ. lżejszy chyba o połowę.W tym meczu widzieliśmy najmocniejszą broń Górnika.Równą grę CAŁEGO ZESPOŁU!Tak naprawe o każdym można po tym spotkaniu napisać dobre słowo.Aby tak było dalej potrzeba jednak dobrej atmosfery w drużynie.Z dala od zawirowań i olewania swych obowiązków.Oby tak było.Oby tak dalej!!
korn
2006.02.12 18:30:00
IP: 69.86.195.105
oby tak dalej!!! Pozdrowionka dla KK haha Iwona, jak tam ospa?:P hehheh
lebron
2006.02.12 16:54:00
dzieki duchu za obróbke mojego komentarza !! nie tak on wygladał!!! ; od ducha: polecam sie na przyszlosc :)
mix
2006.02.12 16:48:00
IP: 217.96.253.47
Świetne jest to, ze w moemncie kiedy chlopaki przegraja, dadza plame, kiedy im nie pojdzie- wtedy to wlasnie na forum mamy okolo 70ciu komentarzy.Beszta sie co jednego to lepiej.
Kiedy tylko mecz jest popisowy, na 5+...cisza. Znajdujemy 20 komentarzy koneserow!!!!
To jest wlasnie swiadectwo jakie osoby pisza na ta strone. Komentatorzy, znawcy wszelkich tendencji, eksperci, domorosli kibice.......
WIECEJ PRZYCHYLNOSCI A NIE KRYTYKI!!!!! ; od ducha: no wlasnie...
LEBRON
2006.02.12 15:01:00
wiem dawidek wiem gdzie mieszkasz hehe na tej fortecznej:)
BEZSENSU!
2006.02.12 14:55:00
IP: 83.8.23.148
hmm wiem zaluje, ze mnie nie bylo ale kurcze hmm wygrali...heh wiec moze przestane chodzic :p i co to mialo znaczyc dla: "nie ma sensu"..:P??
2006.02.12 14:06:00
IP: 83.27.202.35
GRATULUJE JAK TAK BEDZIEMY GRALI TO PLAY OFF CORAZ BLIZEJ SUPER MECZYK POZDRO DLA SALIEGO
styrlitz
2006.02.12 14:03:00
IP: 83.8.17.109
Mój komentaż będzie na 6 dla GÓRNIKA.Dobra gra całego zespołu,wspaniałe akcje ,gorsza 4 kwarta ale zmeczenie usprawiedliwia naszych.Dziwią mnie negatywne komentaze niektórych uczestników tego forum m/innymi niejakiego Lebrona i michał1 ,wynik poszedł w świat ,nie taki diabeł straszny jak go malują.Szybilski mimo swoich 130 kg wagi pokazał co potrafi ,jest dobry.Legion ogólnie jest cienki i nie wiem dlaczego był faworytem w tym spodkaniu.Pomponiary były tylko kto im puszczał muzykę ten pod ścianę.Pozdro dla wszystkich kibiców a szczególnie dla NIE MA SENSU której nie było na meczu, a żałuj.
isle
2006.02.12 13:56:00
IP: 83.27.213.103
Nie było mnie na meczu, ale jak zobaczyłem wynik, to cieszę się że serce wygrało. Gratulacje
Tez kibic
2006.02.12 12:59:00
IP: 62.47.183.191
No właśnie DORIS jak chcą to potrafią. Tak dalej !!!
Tomekfan
2006.02.12 12:39:00
IP: 83.27.215.173
NO!! było na co popatrzeć :) Załatwiłem sobie na kilka godzin zastępstwo w pracy, żeby przyjść na mecz i warto było:) To był po prostu koncert GÓRNIKA:) Oby tak dalej:) a Swoja drogą siatkarze też świetnie! Czy ktoś wie z jakiej okazji na meczu był Stan Borys?? Pozdrówka dla wszystkich fanów KSG
Dawidek
2006.02.12 11:11:00
IP: 81.15.135.180
A co do meczu to byl najlepszy mecz chlopakow od dluzszego czasu....Gratulacje dla calego zespolu :) HEJ KSG HEJ KSG HEJA HEJA HEJ KSG !!!!!!!!!!!!
Dawidek
2006.02.12 11:10:00
Lebron nie maielm sie do kogo przy........ po wygranym meczu to sie do adamka doczepiles wez chlopie lepiej sie tutaj nie odzywaj a jak bedziesz chcial mnie znalezc to wiesz gdzie mieszkam tylko zebym pozniej ja Cie nie znalazl bo moze byc gorzej
michal1
2006.02.12 10:58:00
IP: 81.168.203.49
Mecz dosyc dobry w naszym wykonaniu ale kałowski na 7 rzutów za 3 tylko raz trafił:((
maniek
2006.02.12 03:39:00
Doris
2006.02.11 23:45:00
IP: 83.17.111.146
Moim zdaniem meczyk pierwsza klasa!!! :-) Nasi Chłopcy pokazali kolejny raz, że jak chcą, to potrafią! Oby każde spotkanie kończyło się wygraną w takim stylu!
IP: 83.8.4.189
widze ze kubus tez zauwazyl co sie dzieje po meczach :) co do meczu to gratuluje! gornik pokazal swoj charakter ktorym kiedys slynal. moze 3 i 4 kwarta troszke nudniejsza ale ogolnie niezle widowisko i cieszy wysoka wygrana. oby tak dalej
ernest
IP: 83.27.239.7
bardzo dobry mecz gornika!!!!!!ale adamek mnie "wkurzył" dlaczego nie wpuścil stochmialka w końcówce to po co on wogole wychodzi na rozgrzewke jak i tak wcale nie gra??rozumiem jak by byl bardziej zaciety mecz.jak by stochmial wyszedl to by swoje umiejetnosci nadrobil ambicą i by bylo dobrze.pozdro for allll!!!!!
IP: 83.27.224.51
Brawo...nie taki Szybilski straszny jak go rysuja!Teraz czas na wyjazd do Katowic Do Ducha znasz nr. do klubu na ul.Teatralna?! ; od ducha: (74) 842-37-36
2006.02.11 21:55:00
IP: 83.8.19.153
czy leją już winko na 3 piętrze osir? znowu chłopak z dawnej Legendy ma długi wieczór?
Jaca
2006.02.11 21:36:00
IP: 84.40.240.119
Najlepszy mecz jaki widziałem w wykonaniu naszych Graczy świetnie w obronie i dobra skutecznos w ataku.
GKS
2006.02.11 21:33:00
IP: 80.240.175.2
Piękny prezent urodzinowy sprawiliście mi koszykarze!!!!!!!!!!!!!!!!
KIBOL
2006.02.11 21:26:00
IP: 217.153.48.82
jest nasi zwyciezyli i dobrze tak temu legionowi doigrali sie nasi teraz beda na fali i wszystkich rozjada TYLKO GÓRNIK NASZ KS
miszczu
2006.02.11 21:09:00
chyba ma byc legionu ale nie przejmuj sie tym bo to nieistotne!!! wazne jest zwyciestwo Gornika!!! mozecie napisac co ciekawego dzialo sie na meczu bo nie moglem byc obecny... TYLKO GORNIK NASZ KS !!!
priviet
2006.02.11 20:56:00
IP: 83.8.241.174
Naucz się chłopaku odmieniać nazwy zespołów bo zmasakrowałeś nazwe Legionowa... prymus: proszę o podpowiedź
lebron
2006.02.11 20:52:00
zbysiu dolinski bardzo dobry mecz !!! nierozumiem tylko dlaczego nie wpuscił sanowny nasz ksiaze adamek stochmiałaka w koncówce mogłby dacszanse pograc temu chłopakowi!!! podłosc ludzka nie zna granic