Basket Kwidzyn pokonany!/ 2006-02-22 20:25:00 /
Górnik Wałbrzych po dramatycznym meczu i emocjach do ostatniej sekundy gry pokonał Basket Kwidzyn 77:76 (16:23, 20:12, 18:18, 23:23)! Była to trzecia wygrana z rzędu Górników i miejsce w pierwszej "8" tabeli jest cały czas realne.

Górnik: Neumayer 17 (2x3), MSterenga 16, Glapiński 11 (1x3), Doliński 11, Nowicki 8, Salamonik 6, Kowalski 5 (1x3), Kałowski 3 (1x3), Tomasz Siczek 0.
Basket: Biela 20 (4x3), Puncewicz 15 (2x3), Basiński 11, Potulski 11, Wojdyła 8 (2x3), Prus 4, Lisewski 4, Zych 3.

FOTORELACJA

PEŁNE STATYSTYKI

Kolejny emocjonujący mecz obejrzeli kibice wałbrzyskiego Górnika. Tym razem do Wałbrzycha przyjechała ekipa Basketu Kwidzyn. Goście mieli na koncie trzy kolejne porażki i wszyscy wałbrzyscy kibice liczyli, że ta zła seria gości nie zostanie przerwana.

Pierwsze minuty stały pod znakiem wyrównanej gry. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć nawet na kilka punktów. Dopiero po sześciu minutach pierwszej kwarty Basket zdobył czteropunktową przewagę (14:10), ale czas wzięty przez trenera Adamka uspokoił grę Górnika, który doprowadził do wyrównania i znów trwała walka kosz za kosz. Niestety dla gospodarzy w końcówce tej kwarty po stracie piłki przez Nowickiego za trzy po raz kolejny trafił Biela, a wynik kwarty ustalił Zych. Goście prowadzili 23:16.

Druga odsłona zaczęła się jak pierwsza, jednak tym razem to wałbrzyszanie pierwsi opanowali sytuację na parkiecie. W czternastej minucie za trzy trafił Kowalski (23:27), a chwilę później Glapiński i był remis 28:28.
Od tego momentu znów trwała walka kosz za kosz i do przerwy jednym punktem prowadzili gospodarze (36:35). Podobnie wyglądała kwarta trzecia, w której żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi i przed rozpoczęciem ostatnich dziesięciu minut Górnik wciąż prowadził jednym punktem.

Czwarta kwarta to fantastyczny początek wałbrzyszan, którzy po skutecznych akcjach w obronie i punktach Nowickiego i Dolińskiego prowadzili po trzech minutach tej części 61:55, a po dwóch następnych 65:58. Goście jednak nie rezygnowali i na trzy minuty przed końcem po trzech punktach bardzo skutecznego w tym meczu Bieli doprowadzili do remisu 68:68, a po kolejnej minucie prowadzili 72:70. Górnik odpowiedział trzema punktami Neumayera, niemniej prowadzenie dla gości odzyskał Wojdyła. Po akcji Sterengi znów jednym punktem prowadził Górnik i akcję w ataku mieli goście. Niepotrzebny faul Dolińskiego doprowadził do dwóch rzutów wolnych, które wykorzystał Dariusz Puncewicz. 76:75 dla gości na 19 sekund przed końcem spotkania. Piłka trafiła do Glapińskiego, który przeprowadził akcję w swoim stylu, a wejście pod kosz skończyło się faulem i do końca zostały cztery sekundy i dwa rzuty wolne dla Górnika. Podobnie jak w meczu z Sokołem rozgrywający wałbrzyszan zachował zimną krew i wykorzystał oba osobiste. Ostatnia akcja gości nie przyniosła efektu i Górnik odniósł jakże ważne zwycięstwo.

W ekipie gości dobry mecz rozegrał bardzo skuteczny Biela, który trafiał w kluczowych momentach meczu, a akcjami gości świetnie dyrygował Potulski.

U gospodarzy najlepiej zaprezentował się Doliński, który ustabilizował swoją formę na równym, wysokim poziomie, a także Sterenga, który wykazał się stuprocentową skutecznością rzutów. Po raz kolejny jednym z liderów kolejki pod względem asyst został Kowalski, ale bohaterem meczu był niewątpliwie Glapiński.

2006.02.24 21:28:00
ze strony basketu: "Coś nieprawdopodobnego! Basket przegrywa czwarty mecz z rzędu! W historii kwidzyńskiego Basketu, począwszy od spotkań w III lidze (1998), kwidzynianie nigdy nie doznali tylu porażek pod rząd! Tym razem lepsi okazali się Górnicy z Wałbrzycha."
isle (bouli)
2006.02.24 21:19:00
IP: 83.27.217.38
miał gwiazd a jego gra opierała się na kolektywie i TAK TRZEBA GRAĆ TERAZ!!!. Nie ma u nas niestety gwiazd rzucających po 20 punktów co mecz, więc trzeba sobie radzić inaczej. Musi trener Adamek zacząć myśleć na ławce. Skoro Marcin Kałowski rzuca najlepiej w całej drużynie, to muszą być zagrywki ustawione pod niego (nawet po 2, 3 zasłonach). Tak samo z Dolińskim. Nie ma on sobie równych w tej lidze, tylko musi Adamek go przekonać (ustawić) do częstszego grania pod kosz i wykorzystywania jego siły. Musi on akcje kończyć z GÓRY!!!. Kończąc chaciałbym się doczekać gray Górnika w ekstraklasie bo pamiętam te czasy kilkanasie lat temu!!
2006.02.24 21:08:00
Każde słowo krytyki na temat drużyny nie ma wpływu na grę zespołu w meczach. Mnie też w przekroju całego sezonu nie podoba się gra kilku graczy i o tym piszę. I denerwuje mnie pisanie w stylu ..."a zagrałbyś lepiej?"... Mnie ani innym uczestnikom forum nie płacą za grę, nie trenujemy codziennie i naszą pracą nie jest bieganie za piłką (mimo że to robimy reakreacyjnie i przede wszystkim lubimy to robić). Chciałbym tylko widzieć nawet kosztem wejścia do "8" (mimo że może się nie udać) grania z zębem, a nie jak kiedyś bez ikry, polotu i bez ładu i składu. Nasz trener musi zrozumieć, że Górnik grają kiedyś z Adamkiem w składzie nie
mado
2006.02.24 20:37:00
IP: 217.96.253.47
do Seby- zgadzam sie z Toba jesli chodzi o krytyke kibicow odnosnie gry i zawodnikow ale...jesli chodzi o to, ze prezes chce chyba awansowac na trenera bo jak by mogl to by dyrygowal jego myslami!!!! Po co on tam kolo chlopakow i trenera. Czy ktos zna sensowna odpowiedz na to pytanie??????.
Sebo
2006.02.24 13:29:00
IP: 83.8.2.44
Rzeczywiscie niektorzy kibice to beznadziejni malkontenci, nieznajacy sie na koszykowce,ale za to pierwsi do krytykowania. Na jednym meczu skanduja na ich czesc, a na innym mieszaja z blotem zawodnkow, zarzad, prezesowi sie dostaje ze za blisko trenerow sie "porusza"... Mecz wygrany, ale po co cieszyc sie z pokonania dobrego zespolu? Po co jak mozna pomarudzic i obszeczakac pare osob. Paranoja. Pamietam te napasci na zarzad, ze jada w dniu meczu i przegrywaja mecz. A przeciez do Katowic pojechali w dniu meczu i co ? i wygrali !!!i to 16 pkt. I cisza i gdzie ci doradcy,znawcy, organizatorzy imprezy ? Szkoda slow.
Dawidek
2006.02.24 10:49:00
IP: 81.15.135.180
Lebron za slaby jestes zeby z Toba grac.... A czy ja CIe znam zeby sie z Toba rozmawial ....SERCE BIALE KREW W BLEKICIE GORNIK WALBRZYCH PONAD ZYCIE!!!!
xxx
2006.02.24 06:50:00
IP: 213.25.141.130
Pozdrawiam wszystkich mądrych i wiernych kibicow,ktorzy cieszą się z wygranej (tak właśnie powinno być)a nie strzępią znów jęzorów krytykując wszystko i wszystkich!!!To już szczyt bezczelności żeby krytykować po meczu ktory jest wygrany i czepiac się zawodnikow.Zastanawiam się jaki bylby wynik gdyby zabraklo punktow obydwóch Marcinów(Kalowskiego i Salomonika)3 i 6 nawt przy ich slabszej grze????Niech sobie na to odpowiedzą wiecznie niezadowoleni!!!
lebron
2006.02.23 21:03:00
dawidek chodz sie umówimy na teatralnej zagramy 1 na 1 o skrzynke brówarów, pocisne cie crossem ze hohoh zobaczymy kto jest kozakiem:) co do meczu Gratuluje zwyciestwa chłopakom nie było mnie na meczu ale podobno było super!!! POdobno ktoś krzyczał do naszego Zbyszka ze mu spodenki wchodzą w 4 litery:D :)
Joł
2006.02.23 21:01:00
SUPER , ze chłopaki wygrali i tyle !! Moim zdaniem wszyscy zasługuja na brawa Zbyszek za wsad, Neuma yer za 3 glapa za osobiste i wszysrko gicio ricio :)
fan
2006.02.23 19:40:00
Znicz Basket ponownie z walkowerem
Jak dowiedział się e-basket, Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Koszykówki postanowiła utrzymać w mocy decyzję Wydziału Gier i Dyscypliny dotyczącą spotkania Teamu Polska ze Zniczem Basket. Tym samym drużyna z Pruszkowa ponownie dostała walkower 2:0 w punktach meczowych i 20:0 w punktach koszowych.
fan
2006.02.23 19:35:00
glapiński grał w tym meczu po dwutygodniowej przerwie w treningach, a pierwszy trening po przerwie miał we wtorek. poza tym gra z blokadą. zastanowić się radzę zanim się coś powie.
Ja
2006.02.23 19:21:00
Dawidek
2006.02.23 18:29:00
Gratulacje dla druzyny trenera za zwyciestwo w meczu ktorego (wedlug sedziow) nie powinnismy wygrac, ale i tak wygralismy:) Ale widze ze jak zwykle nasi "kibice" musza znalezc dziure w calym, jak bardzo dobre meczu w sezonie zagrali Andzia z Jasiem to znalezli innego kozla ofiarnego...lepiej sie nie odzywajcie i nie przychodzcie na mecze aby krytykowac...a jak tak krytulujecie to wejdzcie na parkiet i pokazcie co umiecie...BIALO - NIEBIESKA RELIGIA!!!!!!
dh
2006.02.23 18:15:00
IP: 83.27.250.172
piękny mecz !!! brawa dla trenera Adamka przyznam ze mi osobiscie nie podobala sie gra Glapy w przekroju calego meczu ale w koncowce pokazał wielką klasę... co do cheerleaderek z 3 LO - fajnie że są tyle tylko ze z muzyką sa problemy :( Zachwyca mnie z meczu na mecz Neumayer momentami bardzo dobry w obronie przy Puncewiczu szkoda tylko że Biela był wicznie niekryty trafial z czystych pozycji niestety
kibic KSG
2006.02.23 17:57:00
IP: 83.27.245.155
SUPER mecz.najwieksze brawa dla Neumayera.zaj..bronil swietnie rzucal i kondycyjnie nie odstawal od innych poprostu byl najlepszy.brawa dla Glapinskiego za celne osobiste.i dla Dolinskiego tez dobry mecz.
hmm...zgadnij kto..
2006.02.23 17:26:00
IP: 83.8.7.147
ahh ale bez urazy chlopcy hahah
hmm ....domysl sie..heh
2006.02.23 17:25:00
haha co wy wogole hmm piszecie....osobiste powinny byc celne za kazdym razem,wow! Glapa trafil!Mistrz!!!!!!!!!!!!!!! hehehe no comment
Karol
2006.02.23 15:43:00
Nie ważne kto, mam dla Ciebie fatalną wiadomosc, mianowicie Glapinski jest młodym zawodnikiem i bedzie "swiecił" jeszcze dłuuuugo :) a Tobie widac, ze wogóle nie zalezy na zwyciestwach druzyny tylko czekasz na jego potkniecie .... Ale my polacy własnie tak mamy, niespełnione własne nadzieje lub marzenia i wyzywamy sie na innych. Pozatym nikt nie napisał, ze Glapinski SAM wygrał, tylko trafił bardzo, bardzo wazne rzuty, docen to KONESERZE !!
KIBOL
2006.02.23 15:27:00
IP: 83.8.16.242
duchu bedzie wyjazd do łańcuta?? ; od ducha: nic mi o tym nie wiadomo - ja tego dnia bede na turnieju kibicow w Osirze :)
Do niewazne kto
2006.02.23 14:27:00
Nie wazne kto.... chyba jestes jakims zakompleksionym ...!! jaka gwiazda ?? koles nie trenował 2 tygodnie a Ty piszesz takie bzdury .... ; od ducha: no bo krytykowac jest najltawiej :)
wyszu
2006.02.23 13:56:00
IP: 83.8.19.84
Ci co zawsze narzekaja na Sterengę i Neumayera niech teraz sie nie oddzywają, bo to dwaj najlepsi zawodnicy Górnika w tym meczu. Dobry, kolejny wystep Dolińskiego. Nieco słabiej zagrali obaj rozgrywający, ale cieszy zwycięstwo.
Patryk
2006.02.23 13:29:00
IP: 217.30.144.202
Duchu no i co z miejscem w KK ?? ; od ducha: Wszelkie zmiany beda od nowego sezonu - teraz za duzo sie dzieje i po prostu niestety brak czasu na takie sprawy...
1938 Stalówka
2006.02.23 13:22:00
IP: 217.96.23.248
brawo Górnik,brawo Adamek.świetna gra w 2 rundzie,gratulacje!
styrlitz
2006.02.23 12:50:00
IP: 83.8.3.155
WALECZNE SERCA górą ,widze nasz zespół w pierwszej 8.Finger zgadzam się z tobą w 100%w następnym meczu pewnie nie zobaczymy pomponiarek.Kolejny raz sedziowie bez diety na pieszo do domów.Oby tak dalej ale po każdej dobrej serii przychodzi słabszy okres.Pozdrawiam.
Ja
2006.02.23 12:05:00
Co do cheerleaderek to faktycznie racja... Ta w różowej bluzeczce jest naprawdę ładniusia. Natomiast co do wspomnianej przez innych ósemki, to uważam, że bedzie bardzo ciężko, gdyż mecze, które powinniśmy wygrywać zostały przegrane już wcześniej...
nie wazne kto
2006.02.23 11:07:00
IP: 83.31.151.133
Oczywiście to Glapiński wygrał mecz bo przecież cała drużyna spała w tym czasie. Śmieszni jesteście bo nie widzicie kto się naprawdę stara i zdobywa punkty dla Górnika. Grunt że gwiazda świeci..
Funny
2006.02.23 09:58:00
Fajna jest ostatnia fotka na Twoich sudetach jak Kowalski skacze na Glapinskiego :) jak z jakiegos erotyku hehe
finger tip
2006.02.23 08:59:00
IP: 194.205.82.117
Biedne Cheerleaderki! :( znowu je dokumentnie olano...
Człowiek obsługujący tzw. sprzęt grający to musi być zaatakowany przez głuchotę (galopującą)- harczenie z głośników niewiele ma wspólnego z muzyką, już lepiej niech zapanuje cisza w przerwie. A to, że Panny muszą jakimiś kanałami prosić o puszczenie im muzyki to 100% kpina.
ps. do ewentualnych adwersarzy- "papierki są oczywiście najważniesze".:)
yogi
2006.02.23 08:43:00
IP: 83.27.215.134
brawo dla górnika podjeli walke noi wygrali arafłą glapieński tak jak w meczu z sokołem łańcut sprawdził śię jest walka o 8 tylko że teraz 4 mecze ale 3 na wyjazdach możę śie uda walka na całęgo górnik
isle
2006.02.23 08:32:00
IP: 62.87.161.21
Cieszy mnie badrzo, że w końcu Doliński gra tak jak powinien, czyli blisko kosza. Szkoda jednak , że tylko jedna akcja zakończona wsadem, ale i tak ok. I zaskakuje mnie pozytywnie Andrzej N, który w ostatnich meczach w Wałbrzychu gra dobrze, mimo kilku nieprzemyślanych akcji trafia przede wszystkim w ważnych momentach. Mam nadzieję, że nie jest to u niego przebłysk formy. Rozczarowuje Kałowski, który rzuca, rzuca i rzuca a jakoś trafić niestety nie może. Ósemka blisko, a z drugiej strony daleko. Mam nadzieję, że w końcu będziemy się cieszyć walką w pierwszej "8".
endi
2006.02.23 08:16:00
IP: 80.55.197.190
BRAWO!!! Drużyna zagrałą bardzo dobrze i to jest właśnie zasługą Adamka, bo bardzo szybko reagował na straty Salomonika, Kałowskiego i Kowalskiego. Nie wiem co się stało z Kałowskim - może spalił się bo na trybunie siedzieli jego rodzice? Ale nie można mu mieć tego za złe, bo to podpora drużyny w innych meczach. Kowalskiemu można zapomnieć, ale Salomonik to chyba jedna z większych pomyłek w tej drużynie. Ten człowiek nie potrafi ani bronić, ani rzucać celnie! Potrafi za to fualować i to w najgorszych momentach dla Górnika.
u.s.
2006.02.23 07:22:00
IP: 83.27.234.161
Gornik udowodnil, ze kazdy mecz jest do wygrania, swietny mecz Andzi, Rafalowi w decydujacych sekundach nie zadrzala reka, tylko sedziowie czasem...no i doping niesamowity ;)brawo Gornik, brawo!
punisher11
2006.02.23 04:55:00
IP: 83.8.8.41
Mecz meczem ,a i tak wszyscy będą tylko pamiętali "bohatera ostatniej akcji" któremu cały mecz wyszedł tak sobie.Na większe pochwały zasługują Doliński,Neumayer(za walke i nie tylko) oraz Sterenga.
kibice z Przemyśla
2006.02.22 23:07:00
IP: 80.49.1.239
Show must go on!!!Czekamy na replay w Łańcucie; 8-emka w zasiegu ręki, tak trzymać;
Krasice zawsze z Górnikiem!!!See You soon.
Ktoś
2006.02.22 23:04:00
Moim skromnym zdaniem najwieksze gratulacje, oraz słowa uznania za zwycięstwo w tym zaciętym meczu, należą się trenerowi Adamkowi. Uważam, iż nie mieliśmy prawa wygrać meczu z takim zespołem jak Basket przy tak rażącej indolencji strzeleckiej naszych czołowych snajperów... Jednak nasz obiecujący młody szkoleniowiec rozegrał dzisiaj iście mistrzowską partię szachów pokonując znanego, tudzież szanowanego w W-chu trenera Chodkiewicza. Gratulacje również za wspaniałe przyjęcie przez kibiców w/w szkoleniowca gości. Widziałem, że było mu naprawdę bardzo miło!