Sparing Sudety-Górnik na remis/ 2007-01-03 22:58:00 /
Do ostatnich sekund ważyły się losy sparingowego spotkania koszykarzy Sudetów Jelenia Góra i Górnika Wałbrzych. Dopiero dzięki punktom zdobytym na dwie sekundy przed zakończeniem pojedynku Górnicy doprowadzili do remisu 63:63.

Wałbrzyski Górnik, którego działacze nie ukrywają że celem ich klubu jest włączenie się do walki o awans do ekstraklasy koszykarzy zameldował się w Jeleniej Górze w niemal najsilniejszym składzie. Mimo to jeleniogórzanie nie ulękli się klasy rywala i mecz przez pełne cztery kwarty był niezwykle wyrównany. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na dystans większy niż kilka oczek. W barwach Sudetów pierwsze skrzypce grali Krzysztof Samiec oraz Mariusz Matczak. Gdy na cztery minuty przed końcem zmagań Sudety, po celnej "trójce" K. Samca wyszły na prowadzenie 60:55, wydawało się że uda im się pokonać znacznie wyżej notowanego rywala. W końcówce jednak goście z Wałbrzycha potrafili odrobić straty. Po syrenie kończącej czwartą kwartę obaj trenerzy zrezygnowali z rozgrywania dogrywki i mecz zakończył się nietypowym jak na koszykówkę remisem po 63. Trener Sudetów I. Taraszkiewicz bardzo żałował straconej szansy na zwycięstwo z wałbrzyszanami. – Szkoda, że w decydującym momencie, przy prowadzeniu 63:61, zabrakło nam konsekwencji i nie zrealizowaliśmy ustaleń taktycznych na ostatnią akcję. – mówi szkoleniowiec Sudetów. Mam nadzieje że podobny błąd nie powtórzy się moim zawodnikom w pojedynkach ligowych.

Sudety - Górnik Wałbrzych 63:63 (17:16, 15:15, 15:15, 16:17)
Sudety: Samiec 25, Matczak 12, Miłoń 9, Wilas 8, Wilusz 5, Olszewski 4, Niesobski 0, Pielech 0, Milancej 0, Kiciński 0.

postac
2007.01.05 01:23:00
IP: 217.116.100.233
Co do meczu to powiem tyle oczywiscie był to sparing ale zarówno drużyna z jeleniej jak i z wałbrzycha grają w sobote ważne mecze ligowe i nie można powiedzieć że jedni grali na maksa i drudzy nie.Widać było chęć zwycięstwa po obu stronach.był to naprawde dobry "sparing"dla jednych jak i drugich. nie widać było różnicy klas i to było piękne...Pozdro dla Górnika i Sudetów!
ufo
2007.01.04 20:49:00
IP: 83.17.111.83
Bede sie cieszył:) Ja wyniku juz nie biore pod uwage od roku!!! To nie o to w tym wszystkim chodzi!!!!!!! ; od ducha: ciekawe podejscie - byc kibicem i jednoczesnie cieszyc sie z porazek swojej druzyny...
Damian
2007.01.04 14:51:00
IP: 83.27.214.31
ufo znowu zaczynasz ? to tylko sparing , nie nalezy brac wyniku pod uwage ..jestem ciekaw co bedziesz mówił jak wygraja ze stala
ufo
2007.01.04 14:09:00
Wynik BEZ KOMENTARZA!!!!!
Maxior
2007.01.04 14:07:00
IP: 87.105.54.241
Spokojnie nie ma co sie martwić.po prostu nasi niegrali na 100% żeby zatrzymać swoje siły na mecz ligowy.Nasi traktowali to jakop trening a nie mecz.Niema co sie martwić ze stalą wygramy!Pozdrawiam
kristofer
2007.01.04 14:04:00
IP: 81.15.135.185
to tylko sparing,a gra o wszystko zacznie się od soboty,a tu należy grać na maksa.Pozdro.dla Jelonki!!!!
sas
2007.01.04 12:33:00
IP: 83.25.210.235
za duzo tych sparingow, sezon dlugi a my gramy od cholery sparingow po co?
taktyka
2007.01.04 12:00:00
IP: 158.75.15.200
to przeciez oczywiste dlaczego gornik zagral jak to mowicie "slabo"-ktory trener kazalby swoim zawodnikom grac na maksa w meczu sparingowym ledwie kilka dni przed waznym meczem wyjazdowym????wiec nie "gorace glowy" i nie "wstyd" tylko czysta kalkulacja i oszczedzanie sil...a gierka z przeciwnikiem innym niz kolega z druzyny zawsze sie przyda i po to ten sparing- nie stracic kontaktu z meczowym przeciwnikiem
Ino
2007.01.04 09:55:00
IP: 83.8.84.126
Kubeł zimnej wody na gorące głowy Górników a a juz niedługo mecz ze Sportino i bilans 2-0 dla Sportino
SPARTAKUS
2007.01.03 23:13:00
IP: 83.27.168.54
bylem na tym meczu nie wiem czemu gornik zagral tak slabo ale mysle ze zlekcewazyl jelonke...jelonaka znowu zagrala njlepszy mecz od przynajmniej roku...pozdro dla WIELKIEGO GORNIKA od SPARTAKUSA
maniek
2007.01.03 23:02:00
IP: 81.15.216.54
siemka nie masz moze duszku statystyk naszych ???? ; od ducha: niestety nie posiadam :(
walbrzychcity
2007.01.03 22:06:00
IP: 83.27.251.156
Widze ze remis po 63!!! W sobote wazny mecz wyjazdowy,oby chlopaki wygrali i podtrzymali passe zwyciestw!!!!!
Viking
2007.01.03 21:57:00
IP: 83.27.234.194
A jednak to prawda powiem tylko tyle.... WSTYD !!!!!! A Stalowka sie cieszy.
IP: 83.13.85.186
Niestety zamiast mecz ligowy w ekstraklasie to tylko sparing, .....że już o nazwie tego tworu z JG nie wspomnę. Pozdrowienia dla starogwardzistów !!!!!!!!!
Viking
2007.01.03 21:11:00
Jest info na stronie Jelonki, ze padl remis 63:63 jeśli to prawda to Gornikczku zaszkodzila ci przerwa swiateczna i delikatnie mowiac blado wypadles !!!!!!
IP: 83.27.235.174
Według iformacji podanych na forum strony z Jeleniej Góry w meczu padł remis 63:63! TRagedia albo Sciema pozdr. dla ducha:) ; od ducha: pozdrowka :)