Stal-Górnik: 95:98 po 2 dogrywkach!/ 2007-01-06 19:22:00 /
Pierwszy ligowy mecz w roku 2007 koszykarze Górnika Wałbrzych rozegrali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola i po dramatycznych 2 dogrywkach wygrali 98:95 (31:20, 19:21, 19:22, 14:20, dogr. 10:10, dogr. 5:2)!

Górnik: Czerwonka 27 (2x3, 8zb, eval 32), Saran 14, Stokłosa 13 (1x3), Salamonik 12, Glapiński 11 (1x3), Kukuczka 8, Nowak 7, Kowalski 6 (1x3), Nowicki 0.
Stal: Pydych 33 (6x3), Jarecki 19 (1x3), Grzyb 11, Partyka 11 (1x3), Nikiel 10, Lisewski 6, Szewczyk 5, Jadowski 0.

W dniu wczorajszym(6 stycznia) odbyła się XV kolejka I ligi mężczyzn w koszykówce. Nasz wałbrzyski zespół mający aspiracje w postaci awansu do Dominet Bank Ekstraligi również rozegrał swój pierwszy mecz w 2007 roku. Przeciwnikiem naszego teamu była grająca w tym sezonie w "kratkę" drużyna Stali Stalowej Woli. Do zwycięstwa tego pojedynku potrzebne były aż dwie dogrywki, co zdarzyło się dopiero pierwszy raz w trakcie bieżących rozgrywek w tym sezonie.

Ostatecznie gospodarze, którymi w tym meczu byli zawodnicy ze Stali ulegli przyjezdnej drużynie 98:95 (30:21, 20:20, 19:22, 14:20, 10:10, 4:2). Mecz był zacięty do końca. Cały czas trwała walka o każdą piłkę i o każdy centymetr boiska.

Zawodnikiem meczu został Adrian Czerwonka, który rozegrał jeden z lepszych meczy w barwach Górnika w tym sezonie. W trakcie 40 minut spędzonych na parkiecie zdołał zanotować na swoim koncie 27 punktów (9/13 za dwa- 69,2 %, 2/2 za 3- 100 % oraz 3/3 z linii rzutów osobistych- 100%), 8 zbiórek(3- atak, 5- obrona), blok, przechwyt, stratę i dwa faule. Dzięki jego skutecznej grze w końcówce i stalowych nerwach, zespół z Wałbrzycha mógł się cieszyć zdobytymi kolejnymi dwoma punktami.

Mimo znakomitej gry rozgrywającego Stali- Pawła Pydycha, który zdobył 33 punkty, 6 zbiórek, asystę i przechwyt- nie udało się wygrać tego spotkania.

Obecnie Górnik Wałbrzych jak podaje serwis internetowy e-basket.pl, zajmuje drugie miejsce w tabeli i ma taki sam bilans jak lider grupy- Zastal Zielona Góra- czyli 11 zwycięstw i 4 porażki.

Kolejną konfrontacją jaką będzie musiał przebyć zespół z "pod Chełmca" to pojedynek ze Start AZS Lublin, który zajmuje obecnie w ligowej tabeli 11 miejsce.

Spójnia Stargard - Start AZS Lublin 76:70
Tarnovia 4YOU - Resovia Rzeszów (07.01.)

IP: 195.225.49.226
o to mi chodzilo, ale duchu pokreciłes wzystko heheh pozdr ; od ducha: w ktorym momencie pokrecilem? :)
KIBOL
2007.01.09 12:47:00
duchu gdzie jest moj komentarz?? kazdy moze sie pomylic ale nie powinienes go usuwac?? ; od ducha: niby ktory usunalem? :P
KIBOL
2007.01.09 11:28:00
w tej drugiej dogrywce bylo 5:2 a nie 4:2?? ; od ducha: skoro mecz zakonczyl sie przewaga 3pkt, to raczej druga dogrywka nie mogla zakonczyc sie 4:2 :)
woody
2007.01.08 19:23:00
IP: 85.40.108.210
Brawo Gornik!!!! cieszy wygrana z silnym rywalem na jego parkiecie. Pozdrowka z Dolomitow :-)
A
2007.01.08 09:55:00
IP: 83.27.119.89
do wszystkich co narzekają na poszczególnych zawodników. Liczy się druzyna a nie indywidualne statystyki graczy. Dobre jest to, że jak Stokłosa sobie nie radzi są Glapiński i Kowalski. Wygrywa druzyna i dla mnie mało ważne jest kto więcej gra i wiecej rzuca, ważne jest zwycięstwo. A cieszy mnie, że w Górniku mamy 11 równorzędnych zawodników i widzimy, że trener bardzo rozsądnie daje pograć wszytskim. To przyniesie efekty dopiero w playoffach, gdzie szeroka i równa ławka jest szczególnie cenna. alleluja!!
IP: 89.228.241.148
Dlaczego nie grał DYMARSKI?? przed meczem nie było żadnego komunikatu, że nie pojedzie na ten wyjazd
Damian
2007.01.07 22:30:00
IP: 83.27.223.115
batman to ze ma 5 fauli nie znaczy ze jest słaby ..znaczy tez to ze stoki walczyl i ostro bronił ....takich tez potrzebujemy to maja wole walki ..
batman
2007.01.07 20:22:00
IP: 83.14.18.154
no stoki jest dobry w 17 minut 5 fauli!!ale pochwale go za 4/9 za 2 1/4 za 3!!2/2 z osobistych
IP: 81.168.203.83
Batmanie lepiej poszukaj swojego Robina zamiast pisać podobne bzdury.Moze sam byś usiadł na ławce rezerwowych??Przestań sfrustrowany kibicku narzekac na własnych zawodników.Miejsce w tabeli mówi samo za siebie.
Aleka
2007.01.07 17:18:00
Stokłosa spadł za 5 a nie trener go posadził... Choc dobrze, ze glapa sobie poradził !!
Simon
2007.01.07 16:58:00
IP: 83.22.137.49
NO i Saran zaczyna się spłacać. Inaczej nie gralby 45 minut!!
Harry
2007.01.07 13:59:00
IP: 84.38.95.205
Siarka poczekaj jak my was pogrążymy w Tbg. Tylko Stal!!
rodman
2007.01.07 11:25:00
IP: 83.27.109.60
prawie jak PHOENIX/DALLAS ,Z TYM ZE W TAMTYM MECZU WYNIK BYLBY ZE 154 DO 148.BRAWO KSG
A
2007.01.07 10:49:00
IP: 83.27.207.205
emocje straszne ale szczesliwe... koles z radia rzeszów całkowicie się pogubił i nie wiedział o co chodzi.. myśle że Górnik prowadzi dwoma pkt, a tu słyszę nagle ze [ydych rzuca osobowego i mają szansę wygrać z nami... relacja mało profesjonalna.. dużo lepsze jest Radio PRW 95,5 tam jest popołudnie kibica i zawsze relacja profesjonalna pozdro
IP: 83.27.200.40
super zawody Czerwonki: 27ptk (913za 2ptk, 22 za3ptk, 33 za 1ptk) 8zb. 32eval oby tak dalej!!!!!!!!!!
Siarka
2007.01.06 22:58:00
IP: 80.48.126.200
Gratulacje za pogrązenie Stalówki ~!!~ mam nadzieje ze pomoglismy wam w walce o 1 miejsce :D
lol4
2007.01.06 22:35:00
IP: 87.105.49.2
oj lol3 myslalem ze twoja wiedza na ten temat jest wieksza:P czerwo:D
Gosia
Ale emocje były!! ale dobrze ze wygrali!!Będą moze jakies foteczki??
WESOłA
2007.01.06 22:10:00
IP: 83.27.220.98
GóRNIKU POPROSTU JESTEŚ WIELKI WIELKI WIELKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
stal
2007.01.06 22:06:00
IP: 80.53.155.70
Gratuluje wam ale nie pochwalam zachowania waszych zawodników i wygraliście troszke przy pomocy sedziów ale mimo wszystko gratuluje
Polan z Rzeszowa
2007.01.06 21:16:00
IP: 82.177.98.1
Rewelacja, bylem na meczu widzialem bylo bardzo goraco, emocje siegaly zenitu ale sie uadalo. Brawo Adrian Czerwonka!!! - bez nigo byloby kiepsko. Pozdrawiam wszystkich kibicow z Walbrzycha.
walbrzychcity
2007.01.06 20:11:00
IP: 83.27.234.245
Basket wygrał 101-49!!! Pewno chcieli pokazać wszystkim ze po wzmocnieniach są piekielnie mocni,ale to tylko na słabsze zespoły!!! W przypadku meczu z nami...oczywiście wygra GÓRNIK!!!!!
MARCIN
2007.01.06 20:09:00
IP: 83.27.129.12
TO SIE NAZYWA MECZYK, EMOCJE DO KOŃCA! MAMY EKSTRAKLASE! TYLKO GÓRNIK NASZ KS!!! GRATULACJE!!!
Batman
2007.01.06 20:01:00
co basket z poznaniem zrobil to juz......101-49!! nareszczie trener znalazl odpowiednie miejsce stoklosy czyli LAWKA REZERWOWYCH!!
IP: 83.27.193.177
gratki za koncowy wynik! po wynikach poszczegolnych kwart mozna wnioskowac ze nasi gracze (myslami w swoich glowach) mecz wygrali juz po 1 kwarcie, stalowka wszystkie kwarty rowno,
RICK
2007.01.06 19:47:00
IP: 212.2.99.42
WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH CHLOPCÓW.PODZIĘKUJMY NA NASTĘPNYM MECZU WSPANIALYM DOPINGIEM BO WALCZYLI DZISIAJ JAK NA GÓRNIKÓW PRZYSTAŁO!PODCZAS RELACJI MYŚLAŁEM ZE ZEJDE NA SERCE!TYLKO GÓRNIK!COŚ MI MOWI ŻE SZYKUJE SIĘ NAM GRA W PUCHARZE POLSKI!
KIBOL
2007.01.06 19:34:00
poniewaz zastal z nami wygral i to napewno decyduje o tym ze zastal jest na 1 a my na 2 majac tyle samo punktow, ale po 28 to my bedziemy na 1szym miejscu
IP: 80.240.175.17
No nie, ale mecz. Cudem wytrzymałam i serce mi nie wysiadło, a przeca wiekowe ono! Brawo Brawo Brawo!

rodman
IP: 83.27.101.197
GORNIK PANY
Viking
2007.01.06 19:27:00
IP: 83.27.202.228
Gratulacje i owacja na stojąco w sobotnie popołudnie sie szykuje :)))))
mix
2007.01.06 19:26:00
IP: 83.8.24.213
kamień z serca spadł-oby tak dalej jeśli chodzi o wynik ale bez niepotrzebnej nerwówki
2007.01.06 19:25:00
tak trzymac chlopaki liczy sie wynik zastal tez prowadzil chlopie i co
WIECZÓR
2007.01.06 19:24:00
IP: 83.8.16.120
BRAVO!!!!!!!!!!!! OBY TAK DALEJ!!!!!!!!!!!
LOL3
IP: 83.27.239.244
A czemu nie mamy 1 miejsca??
Martin18
2007.01.06 19:23:00
jest w końcu koniec tego meczu!!! jezu dwie dogrywki.ale dobrze jest górnik wygrał i został liderem 1 ligi !!!