Górnik - Polonia 69:68/ 2002-11-03 20:01:00 /
Po niezwykle dramatycznej końcówce Górnik Wałbrzych pokonał Polonię Leszno 69:68 (23:19, 10:10, 21:26, 15:13). Najlepszym strzelcem Górnika był Marcin Sterenga, który zdobył 18 punktów, ale już w połowie 3 kwarty musial opuścić parkiet z powodu piątego faulu. W barwach gości zagrali świetnie znani w Wałbrzychu: Michał Sterenga (9pkt), Maciej Sterenga (5pkt) i Damian Dubienka (4pkt), a na parkiecie tym razem nie pojawił się Wojtek Nowomiejski.

Górnik Wałbrzych - Polonia Leszno 69:68 (23:19, 10:10, 21:26, 15:13)
Górnik: Sterenga 18, Kowalski 12 (1x3), Nowicki 11, Salamonik 9, Glapiński 7, Józefowicz 5, Sujka 4, Antoniak 2, Siczek 1.
Polonia: Zajc 17 (3x3), Czaplicki 14, Michał Sterenga 9, Buszewicz 7, Jakubiak 5 (1x3), Maćkowiak 5 (1x3), Maciej Sterenga 5 (1x3), Dubienka 4.

Śląsk II Wrocław - Sudety Jelenia Góra 80:88 (11:20, 26:22, 26:12, 17:34)
Śląsk II:Mróz 18, Kruk 17, Chanaś 14, Gryszko 12, Krzeptuń 8, Szlachtowicz 4, Warawko 2, Kaczmarek 2,
Mielczarek 1, Łukaszewicz 0.
Sudety: Niesobski 25, Kowalski 19, Siczek 17, Tokarewicz 11, Góra 8, Grygorcewicz 5, Czopik 2,
Tarasewicz 1, Adamczyk 0, Dźwilewski 0.

Dolnośląskie derby były bardzo wyrównanym i zaciętym spotkaniem. Na boisku pojawiło się sporo nerwowości. Sędziowie bardzo drobiazgowo gwizdali to spotkanie, Sudety 5 razy zostały ukarane faulem umyślnym, czy były ku temu powody, czy też arbitrzy troszkę naginali interpretacje przepisów? Tak czy inaczej w końcówce górą byli goście i wywieźli cenne 2 pkt. z Wrocławia. Bilans spotkań 2-0 dla jeleniogórzan.
Karol Komański

Zagłębie Sosnowiec - Spetech Bielsko-Biała 60:39 (20:15, 17:9, 6:6, 17:9)
Zagłębie: Żurawski 16 (2x3), Ecka 15 (3x3), Środa 8, Guzik 8, Deja 4 oraz Nawrot 7, Kokoszka 2, Szafraniec 0, Dziura 0, Jakubczak 0.
Spetech: Tarnawa 11, Zabłocki 7, Kozaczka 6, Tomaszewski 3, Reinhard 2 oraz Młodko 5, Fabrowicz 3, Bury 2, Mądry 0.

Po stojącym na bardzo niskim poziomie spotkaniu Zagłębie zwyciężyło Bielski Spetech 60:39. Zwycięstwo było niestety jedynym pozytywnym akcentem tego spotkania.

Już pierwsza kwarta meczu pokazała, że ostatnie porażki Zagłębia nie były dziełem przypadku. Nasi koszykarze grają z meczu na mecz coraz gorzej. Od początku spotkania wizualną przewagę posiadało Zagłębie, ale nie potrafiło tego wykorzystać, gdyż brakowało celności oraz przede wszystkim zrozumienia na boisku. Najgorzej grał Środa, którego rzuty z dystansu kilkakrotnie nie dolatywały nawet do kosza, a reszta drużyny dostosowała się do jego poziomu.

W dalszej części obraz gry był podobny, i tylko fakt, że napotkaliśmy na drużynę, która prezentowała poziom gorszy od "koszykówki podwórkowej" zadecydował, że udało się ten mecz zwyciężyć. W końcówce spotkania przy ok. 10 punktowej przewadze na parkiet weszli rezerwowi gracze, z których jedynie Kokoszce udało się zdobyć punkty po celnych 2 rzutach wolnych.

Mecz pomiędzy Mickiewiczem Katowice a Bobrami Bytom zostanie rozegrany w czwartek 07.11.