9.kolejka w grupie C/ 2002-11-11 00:23:00 /
Górnik Wałbrzych męczył się z drużyną Śląska II Wrocław, ale ostatecznie zwyciężył 59:53. Drugą z rzędu porażkę zaliczyły Bobry Zabrze, które dosyć nieoczekiwanie przegrały na własnym parkiecie z Sudetami Jelenia Góra 85:87. Polonia Leszno bez najmniejszych problemów odprawiła Zagłębie Sosnowiec 94:56, a Spetech nie sprostał liderowi Mickiewiczowi Katowice 64:100.

Górnik Wałbrzych - Śląsk II Wrocław 59:53
Górnik: Nowicki 9, Kowalski 8, Salamonik 7, Neumayer 6, Siczek 0 oraz Antoniak 9, Glapiński 8, Strenga 8, Józefowicz 3, Sujka 1.
Śląsk II: Kruk 24, Krzeptoń 10, Gryszko 5, Mielczarek 3, Mróz 0 oraz Kaczmarek 8, Łukaszewicz 3, Różewicz 0, Szlachtowicz 0, Chanas 0.

Bohaterem meczu w Zabrzu był gracz gości Rafał Niesobski, który rzucił 48 punktów (6x3) !!

Bobry Zabrze - Sudety Jelenia Góra 85:87 (20:14, 20:21, 26:27, 19:25)
Sudety: Niesobski 48 (6x3), Siczek 9, Góra 8, Miłoń 7, Tokarewicz 5, Czopik 4, Przygrodzki i Czekański po 3, Adamczyk i Tarasewicz po 0.
Bobry: Belkner 23, Przygocki i Przybył po 17, Podulka 13, Nikiel 5, Mazanek i Brandysiok po 4, Przybycin 2, Krajewski 0.

Po bardzo dobrym i zaciętym, co widać po kwartach, spotkaniu jeleniogórzanie wygrali z silnym zespołem z Bytomia. Na dwie minuty przed końcem na tablicy był remis 78:78, gospodarze zdobyli 2 pkt, w odpowiedzi doskonale grający Rafał Niesobski odpowiedział trójką. W 40 minucie bytomianie za 2 a kolejną trójkę rzucił Maciej Miłoń i Sudety prowadziły dwoma punktami. Ostanie 30 sekund to rzuty osobiste z obydwu stron, jeleniogórzanie wykonywali je bezbłędnie i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Doskonałe spotkanie rozegrał Rafał Niesobski zaliczył aż 48 pkt (6x3). Był nie do zatrzymania przez obrońców z Zabrza. Gracze Sudetów sprawili wielką niespodziankę pokonując do nie pokonanych u siebie Zabarzan.