Wygrana z Polonią Leszno/ 2002-12-21 21:56:00 /
Górnik Wałbrzych w ostatnim w roku 2002 meczu pokonał przed własną publicznością Polonię Leszno 74:68 (21:16, 11:15, 26:16, 16:21). Mecz był toczony w dosyć nerwowej atmosferze i niestety nie stał na zbyt wysokim poziomie. Górnicy wystąpili tym razem bez Rafała Glapińskiego. Mecz trzeciej kolejki drugiego etapu Górnik rozegra dopiero 05.01.2003r. (niedziela) we Wrocławiu w hali przy ulicy Mieszczańskiej o godzinie 12:00 ze Śląskiem II Wrocław.

Górnik Wałbrzych - Polonia Leszno 74:68 (21:16, 11:15, 26:16, 16:21).
Górnik: Neumayer 19 (3x3), Kowalski 12 (2x3), Nowicki 12, Salamonik 12, Kozyra 12 (2x3), Sterenga 4, Józefowicz 2.
Polonia: Czaplicki 17, Michał Sterenga 10, Jankowiak 10 (1x3), Maciej Sterenga 8 (2x3), Nowomiejski 7 (1x3), Maćkowiak 6 (2x3), Dubienka 5, Matuszewski 5 (1x3), Zakrzewski 0.

Spetech - Śląsk II Wrocław 50:64 (13:18, 11:16, 10:12, 16:18)
Spetech: Błatko 15, Łuszczak 13, Zabrocki 7, Tarnawa 5, Reinhardt 4, Fabrowicz 3, Bury 2, Mądry 1.
Śląsk II: Kaczmarek 24, Chanas 10, Gryszko 8, Krzeptoń 8, Kruk 6, Łukasiewicz 6, Mróz 2.

Zespół Śląska do Bielska przyjechał na 15 min. przed meczem, ponieważ na zbiórkę we Wrocławiu spóźnił się jeden z zawodników. W takiej sytuacji trener Pytkowski chcąc zmobilizować zawodników do walki powiedział im, że bez względu na wynik, jeżeli przeciwnik rzuci im 48 pkt to tak jak by mecz przegrali. W pierwszych trzech kwartach widać było, że tak postawione warunki meczu przez trenera zdawały egzamin. Zawodnicy Śląska poważnie podeszli do meczu walcząc o każdą piłkę i przeciwnik po trzech kwartach zdobył tylko 34 pkt. W czwartej kwarcie młodzież Śląska wyszła mniej skoncentrowana i nie udało się zrealizować założeń trenera. Niemniej stracenie 50 pkt. w meczu jest bardzo dobrym wynikiem i dobrze świadczy o postawie w obronie młodzieży Śląska.

Krzysztof Walonis

Bobry Zabrze - Mickiewicz Katowice 74:61 (8:15, 27:16, 20:13, 19:17)
Bobry: Belkner 20, Mazanek 13, Przybył 13, Przygodzki 13, Podulka 11, Brandysiok 2, Nikiel 2, Krajewski 0, Sojczyński 0;
Mickiewicz: Sitek 16, Goj 11, Koźmiński 10, Wosz 8, Śmigielski 6, Krawiec 5, Kosmowski 4, Jankowski 1.

Zagłębie Sosnowiec - Sudety Jelenia Góra 79:77 (22:23, 21:16, 24:18, 12:20)
Zagłębie: Deja 21, Ecka 20, Środa 10, Dziura 10, Żurawski 8, Guzik 4, Limański 4, Jakubczak 2;
Sudety: Niesobski 35 (6x3), Przygrodzki 12, Siczek 12, Marciniak 7, Tokarewicz 5, Grygorcewicz 3, Miłoń 2, Czekański 1, Adamczyk 0.