gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Zmiany w rozgrywkach Dominet Bank Ekstraligi/ 2007-06-05 21:17:19 /
Brak limitu dla Amerykanów, utrzymany przepis o przebywaniu jednego Polaka na parkiecie przez cały mecz i całkowicie zmieniony system rozgrywek - takie zmiany czekają nas w nowym sezonie Dominet Bank Ekstraligi.
W lidze zagra 14 zespołów, początek rozgrywek planowany jest na 13-14 października. Wcześniej odbędzie się mecz o Superpuchar pomiędzy mistrzem Polski - Prokomem Trefl Sopot, a zdobywcą Pucharu Polski - Anwilem Włocławek.

Oto lista przepisów, które ustaliła Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Koszykówki:

1) Obowiązuje formuła open (brak limitów dla zawodników z zagranicy w tym z USA).

2) W składzie każdej drużyny musi znajdować się czterech Polaków, a jeden z nich musi przebywać na parkiecie przez całe spotkanie. Za nieprzestrzeganie tego przepisu nadal obowiązuje przewinienie techniczne.

3) Ustalony został nowy system rozgrywek:

- Drużyny rozgrywają mecze każdy z każdym (26 kolejek)

- Dwa ostatnie zespoły (13 i 14) automatycznie opuszczają ligę po rundzie zasadniczej

- Cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej mają zagwarantowane miejsca w play-off w takiej kolejności w jakiej zakończyły rundę zasadniczą.

- Zespoły, które po rundzie zasadniczej uplasowały się na pozycjach 5-12 walczą o cztery miejsca w play-off w parach (5 z 12, 6 z 11, 7 z 10, 8 z 9) do dwóch zwycięstw. Później w ćwierćfinale zagrają: 1 z 8/9, 2 z 7/10, 3 z 6/11 i 4 z 5/12.

- Podczas gdy zespoły z miejsc 5-12 walczą o play-off, drużyny, które zajęły lokaty 1-4 rozgrywają między sobą Final Four o Puchar Polski.

- Play-off podobnie jak w minionym sezonie w ćwierćfinale będą rozgrywane do trzech zwycięstw, w półfinale i finale także do czterech.

4) Okienko transferowe podobnie jak w zakończonym sezonie potrwa do 15 lutego 2008 roku, a weryfikację pod kątem finansowym, Zarząd PLK przeprowadzi do 15 września 2007 roku.

5) Zostanie rozegrany Mecz Gwiazd (Północ – Południe), ale także zaplanowano spotkanie Reprezentacji Polski z obcokrajowcami, którzy występują w ekstralidze.


- Wprowadzone zmiany idą w kierunku większego uatrakcyjnienia rozgrywek. Sezon zasadniczy będzie bardzo atrakcyjny, bo z jednej strony zespoły będą walczyły o lepszą lokatę przed walką o awans do play-off, z drugiej strony nie ma już walki o utrzymanie i 13. miejsce oznacza spadek do I ligi. Po sezonie zasadniczym dwunasta drużyna będzie miała szansę na zdobycie tytułu mistrza Polski. Jak widać, nie będzie spotkań mało ważnych, bo każdy mecz może okazać się decydujący w rozrachunku końcowym - podsumował zmiany Prezes PLK Janusz Wierzbowski.

Źródło: www.plk.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
KIMS
2007.06.06 18:31:53
IP: 83.17.111.83
Modlmy sie zeby mecze byly na osirze bo tam tylo panuje odpowiedni klimat .
A atrakcyjny sezon bedzie owszem i atrakcyjny mecz ze Śląskiem;)
Czeluskin
2007.06.06 11:25:36
IP: 89.174.102.5
Fakt, ze druzyna nawet z 12-go miejsca moze awansowac do play-off, spowoduje solidne wzmacnianie sie druzyn po sezonie zasadniczym. Dryzyny z ambicjami, ale z nie najmocniejszym budzetem, beda kontraktowac dodatkowych zawodnikow tuz przed play-off(tymbardziej, ze nie ma limitu amerykanskich graczy). Nie musze pisac jak wplynie to na cene wolnych graczy w trakcie sezonu. Jako przyklad takiego "zarzadzania kadrami" moze posluzyc Anwil w skonczyonym wlasnie sezonie.
Piter
2007.06.05 22:58:01
IP: 83.14.224.114
Dla mnie w szczególności trafna jest decyzja jeżeli chodzi o to że 2 ostatnie drużyny 13 i 14 spadaja do 1 ligi po rundzie zasadniczej dzięki takiej decyzji znikną w znacznym stopniu spekulacje dotyczące podkładania się drużyn walczących o utrzymaniem.A i całokształt gry przez cały sezon będzie sie liczył kto spada a kto nie! BRAWO .Reszta zmian jest też bardzo interesująca.W szczególności że każda z drużyn będzie walczyć do końca!pozdro dla fanów basketu.
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl