gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Rusza budowa Pomnika "Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego"/ 2007-07-17 12:21:34 /
Przy Alejach Wyzwolenia uroczyście przekazany został plac budowy Pomnika "Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego". Na czas koniecznych prac, działające pod kierownictwem Grzegorza Zalewskiego stowarzyszenie oficjalnie przekaże teren firmie "Sir-Bud". Do momentu zakończenia robót będzie nim zarządzał Daniel Sip oraz wyznaczony kierownik budowy. Pomnik, który stanie przy wejściu do Parku Sobieskiego już w grudniu, wykonują doświadczeni kamieniarze - Jan Krzeszowiec i Wiesław Rokita. Materiał do budowy monumentu podarowali właściciele kopalni granitu oraz przedsiębiorcy z branży kamieniarskiej ze Strzegomia. Każdy, kto chciałby wesprzeć ideę uczczenia pamięci górników może to zrobić wpłacając pieniądze na nr konta: 33109022710000000101453051. Szerszych informacji na temat inicjatywy można zasięgnąć w siedzibie Stowarzyszenia Budowy Pomnika Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego, która mieści się w Muzeum Przemysłu i Techniki (ul. Wysockiego 28, 58-304 Wałbrzych, tel. 074 842 20 30 wew. 221).
Przypomnijmy, iż inicjatywę tą poparł także Klub Kibica "Biało-Niebiescy", który przeznaczył symboliczną kwotę na budowę wspomnianego pomnika.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl