gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Twoje Radio zamilkło.../ 2003-01-09 23:09:00 /
Twoje Radio Wałbrzych zniknęło 30 grudnia z eteru. W lipcu Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła stacji przyznania ponownej koncesji, motywując swoją decyzję tym, że radio złożyło wniosek o koncesję muzyczną.

Przeciwko tej decyzji zaprotestowali słuchacze. Pod protestem skierowanym do Rady podpisało się 12 tysięcy mieszkańców Wałbrzycha. Zaprotestowali parlamentarzyści z Dolnego Śląska i wałbrzyscy radni. Do polskiego rządu o wyjaśnienia w tej sprawie zwrócił się przedstawiciel Komisji Praw Człowieka ONZ. Interweniowała międzynarodowa organizacja dziennikarska "Reporterzy bez granic".

Pomimo tych protestów i odwołania złożonego przez stację, Krajowa Rada utrzymała swoją decyzję w mocy, w związku z czym Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty nakazał wyłączyć nadajnik. Obie decyzje: Krajowej Rady oraz URTiP są, zdaniem właścicieli, niezgodne z obowiązującym prawem i zostały zaskarżone do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Mimo, że o częstotliwość Twojego Radia nikt (poza dotychczasowym nadawcą) się nie ubiegał i mimo próśb stacji, aby pozwolić jej nadawać do czasu wyroku NSA, Prezes URTiP Witold Graboś polecił jednak wyłączenie nadajnika.

W oświadczeniu wydanym 30 lipca dyrektor Twojego Radia - Maciej Strzelecki opisywał naciski dokonywane przez Panów Czarzastego i Grabosia (który przed objęciem stanowiska Prezesa URTiP był Członkiem KRRiT) zmierzające do wybrania innego niż Agora inwestora strategicznego dla stacji. Wtedy to poprzedni właściciel usłyszał, że sprzedaż udziałów Agorze może spowodować kłopoty przy ponownym uzyskaniu koncesji.

- W imieniu pracowników Twojego Radia w Wałbrzychu dziękuję Panom Grabosiowi i Czarzastemu za piękny świąteczno-noworoczny prezent - mówi Maciej Strzelecki, dyrektor Twojego Radia Wałbrzych. - Władze nadzorujące media po prostu nie liczą się z opinią zainteresowanych, w tym przypadku słuchaczy. Dzisiejsze wyłączenie naszej stacji jest kolejnym na to dowodem. Uważam, że Krajowa Rada powinna sama z własnej inicjatywy wystąpić do URTiP o zgodę na tymczasowe nadawanie przez naszą stację do momentu, kiedy NSA rozstrzygnie, kto ma w naszym sporze rację. Jestem przekonany, że Twoje Radio wróci na antenę.

- Wyczerpaliśmy wszelkie prawne środki, dzięki którym utrzymywaliśmy się w eterze - dodaje Marek Michalski, zastępca dyrektora pionu radiowego Agory, która jest głównym właścicielem tej stacji. - Chcę także podkreślić, że żaden z pracowników Twojego Radia nie zostanie zwolniony - wszyscy zostaną przeniesieni do innych stacji, należących do Agory. Wierzę też, że któregoś dnia wrócą do pracy w Twoim Radiu Wałbrzych, które odzyska swoja koncesję.

źródło: http://www.medialink.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
maxi
2003.01.18 23:02:00
IP: 217.99.236.249
moim zdaniem tez dobrze... nie dosc ze kulawa muzyka to zero wiadomosci sportowych z regionu... sam uczestniczylem pare razy w zawodach dosc waznych jak na walbrzych ale w tym gownianym radiu nic nawet nie wspomnieli...
Arasek
2003.01.16 10:59:00
IP: 217.96.253.115
i bardzo dobrze..to radio nie miało nic wspólnego z wspólnotą lokalną...nawet relacji z meczów nie było...lepiej że go nie ma, ale przydałaby się stacja typowo wałbrzyska ze sportem i wiadomościami z miasta i regionu
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl