gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Spetech Bielsko-Biała wycofany/ 2003-01-14 22:53:00 /
Zespół drugoligowego Spetechu Bielsko-Biała z powodu olbrzymich kłopotów finansowych został zmuszony do wycofania się z rozgrywek 2 ligi grupy C - spadkowej. Drużyna ta jako jedyna wśród drugoligowców nie odniosła w tym sezonie ani jednej wygranej. Tym samym w grupie tej pozostałe ekipy Górnika Wałbrzych, Polonii Leszno i Śląska II Wrocław mają już zapewniony 2-ligowy byt na przyszły sezon.

Jednocześnie zespół, który zajmie 5 pozycję po drugim etapie rozgrywek nie będzie już musiał występować w ostatniej fazie play-off (miał grać z 8 zespołem w tabeli). Prawdopodobnie będzie to Górnik, który w tym celu musi wygrać tylko jedno z dwóch ostatnich spotkań – albo wyjazdowe z Polonią albo u siebie ze Śląskiem II. Tym samym Górnicy zakończyliby tegoroczny sezon już 1 lutego !

Zresztą podobna sytuacja jest z drużynami z grup walczących o awans – te drużyny, które nie zajmą jednego z dwóch pierwszych miejsc (czyli dalsza walka o 1 ligę), także kończą rozgrywki. Zarówno działacze, trenerzy, jak i sami zawodnicy w zasadzie zgodnie twierdzą, że to nie jest dobra i normalna sytuacja. Taki układ oznacza półroczną przerwę w rozgrywkach.

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
poldek
2003.01.30 19:23:00
IP: 213.76.90.153
zgadzam sie z Bartkiem co to za liga jak juz w styczniu jest koniec. A coco jak sie nie znasz to lepiej sie nie wypowiadaj granie w klubie to jest normalna praca i trwa 12 miesiecy z kilkoma przerwami a konie grania w styczniu to porazka kto wymyślił ten terminarz
Coco
2003.01.15 13:50:00
IP: 212.160.138.35
Nie zgadzam się z Twoją opinia.Zdecydowanie uważam,że tak jest O.K. Należy pamiętać, że zarówno zawodnicy jak i trenerzy mają rodziny,żony i dzieci, i są potrzebni w domu.W czasie rozgrywek muszą dzielić swój czas między klubem a rodziną...co nie raz zupełnie im nie wychodzi.Dobrze,że tak szybko kończy się sezon,bo nasi mężowie i tatusiowie są po prostu w DOMU!!!!!
Bartek D.
2003.01.15 08:33:00
IP: 213.76.32.63
Układ gdy zawodnicy danej drużyny kończą sezon już na początku lutego jest faktycznie chory. Właściwie to nie będzie pół roku przerwy tylko około 7-8 miesięcy bez ligowych gier. Co mają robić zawodnicy na tak długim urlopie ? Pomysł z ośmioma zespołami jest ok, ale trzeba tak rozłożyć terminarz i systemgier, aby każdy mógł grać conajmniej do początku kwietnia.
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl