Sparing Górnik - Basket 78:78/ 2007-09-19 20:37:10 /
W pierwszym meczu sparingowym rozegranym w Dzierżoniowie koszykarze Górnika Wałbrzych nietypowo zremisowali z Basketem Kwidzyn 78:78. Niestety na chwilę obecną nie są znane statystyki z tego spotkania.
Za informacje o wyniku podziękowania dla Sławka Skoniecznego.

Pierwsza kwarta kończy się wynikiem 23:17 - w ostatniej sekundzie za trzy punkty trafia Saran. W drugiej kwarcie Górnik zaczął odrabiać straty i w 15 minucie meczu zrobiło się 35:33 dla Basketu. Wyrównana gra trwała do końca kwarty i ta zakończyła się 44:43 dla gości. Na początku trzeciej kwarty za dwa trafił Wichniarz i Górnik objął prowadzenie. Potem nasz zespół powiększał przewagę i w 27 minucie po dwóch trójkach Wichniarza i Spencera Górnik wygrywał 59:53. Później goście rzucili się do odrabiania strat i skończyli trzecią kwartę dwupunktowym prowadzeniem 63:61. Czwarta kwarta to wymiana ciosów i ostra obrona z bu stron. W ostatniej sekundzie za trzy trafil Spencer i mecz kończy się remisem 78:78. Wspólnie zdecydowano o nierozgrywaniu dogrywki. Koszykarze Górnika łącznie rzucili w tym spotkaniu 11 trójek. Jeden z działaczy Basketu na wieść o tym złapał się za głowę. Nasi koszykarze zaprezentowali naprawdę wysokie umiejętności, mecz oglądało się z przyjemnością. Widać że drużyna jest poukładana, a to z pewnością zasługa trenera Czerniaka. Językiem obowiązującym na parkiecie był angielski, słaba akustyka hali sprawiała, że kilka razy słowa trenera nie docierały do zawodników. Jednak widac że zawodnicy ogrywają się ze sobą i wskoczenie na pełne obroty to tylko kwestia czasu. Górnik w trakcie sezonu powinien być jak dobrze naoliwiona rozpędzona lokomotywa czego sobie i wszystkim życzymy. Kibice na pewno będą zadowoleni poziomem i umiejętnościami nowych zawodników, wśród których za wczorajszy mecz trzeba wyróżnić Clarksona (4 rzuty za 3) oraz Archiego. Wśród zawodników ze starego składu widać było drapieżność w oczach i wolę walki jeśli nawet nie powiedzieć żądzę krwi. Szczególnie jeśli chodzi o Glapińskiego, Czerwonkę i Sarana. Wczorajszy mecz to dobry prognostyk przed sezonem.