gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

NWW: Rozmowa z Robertem Witką/ 2007-10-17 11:41:25 /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Rozmowa z Robertem Witką, skrzydłowym Turowa Zgorzelec "Prowadzenie nas uśpiło".

-Był taki moment, że pomyśleliście „chyba to przegramy”?
-W czwartej kwarcie sytuacja wymknęła nam się spod kontroli. Był moment, że Górnik doszedł nas na remis, a my mieliśmy w świadomości to, że od dłuższego czasu nie możemy skonstruować dobrej akcji. Zaczęły się nerwy i w bardzo głupi sposób rozegraliśmy końcówkę, którą zresztą przegraliśmy.

-Skąd nerwy u tak doświadczonego zespołu?
-Wysokie prowadzenie nas trochę uśpiło. Cóż stało się, przegraliśmy, ale to dopiero początek ligi i musimy szybko wyciągnąć wnioski przed następnymi pojedynkami.

-Był moment, że w trzeciej kwarcie mieliście Górnika „na widelcu”, prowadziliście 17 punktami, co się stało, że nie obroniliście tej przewagi?
-Powinniśmy grać na tyle rozważnie, żeby takie prowadzenie dowieźć do końca. Na pewno duże znaczenie miało to, że Górnik grał pierwszy mecz w ekstraklasie od bardzo dawna, do tego przed własną publicznością. Kibice ich ponieśli, grali agresywniej od nas i zasłużenie wygrali. My natomiast pogubiliśmy się w ostatniej kwarcie.

-Które miejsca zajmą oba zespoły na koniec sezonu zasadniczego?
-Nie będę bawił się w przewidywania, bo może być z tym różnie. Widać, że liga będzie ciekawa.

-Na co twoim zdaniem stać Górnika?
-Jeżeli będą grać z takim zaangażowaniem jak z nami to mogą się nawet pokusić o play off. Poza tym u siebie wałbrzyszanie będą groźny dla każdego. Atut własnego boiska będzie z pewnością ich wielkim plusem.

Rozmawiał Tomasz Piasecki

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl