gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

NWW: Rozmowa z Wojciechem Szawarskim/ 2007-10-24 10:49:32 /
Nowe Wiadomości Wałbrzyskie: Rozmowa z Wojciechem Szawarskim, skrzydłowym Atlasu Stali Ostrów Wielkopolski.

- Spotkanie można chyba podsumować krótko - mecz przez większą część kontrolowany przez Stal?
- Już w pierwszej kwarcie udało nam się wypracować kilkupunktową przewagę i potem utrzymywaliśmy bezpieczny dystans nad Górnikiem. Nasza przewaga często oscylowała wokół 10 punktów. Cieszę się przede wszystkim z tego, że nie mieliśmy tym razem żadnego poważnego przestoju, co nam się często zdarza. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie.

- Na początku trzeciej kwarty Górnik zbliżył się na 6 punktów, ale po chwili Pana dwie celne trójki ostudziły zapędy gospodarzy?
- Tak rzeczywiście było (uśmiech). Wychodząc po przerwie na parkiet zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że pierwszych kilka minut po wznowieniu gry będzie niezwykle ważne. Wiedzieliśmy, że jeżeli uda nam się wtedy utrzymać przewagę z pierwszej połowy, to później będzie już dużo łatwiej.

- Wasza dominacja na desce była kluczem do wygranej?
- To prawda, że wygraliśmy zdecydowanie walkę na tablicach. Generalnie jednak zagraliśmy dobrze w obronie, cała drużyna mocno pracowała w defensywie. Graliśmy też bardzo zespołowo, unikaliśmy indywidualnych popisów, ale przecież w koszykówce o to chodzi, by dobrze funkcjonowała cała drużyna. 

- Mieliście ułatwione zadanie bo Górnikowi brakowało punktów z obwodu?
- My byliśmy w tej dobrej sytuacji, że wiedzieliśmy o tym iż z Górnikiem nie będzie żartów. Wałbrzyszanie wygrali dwa poprzednie spotkania z bardzo silnymi rywalami i z naszej strony nie było mowy o żadnym lekceważeniu gospodarzy. Tym bardziej, że trener Radosław Czerniak zbudował jak widać ciekawą drużynę, która potrafi rywalizować z najlepszymi. Zagraliśmy na sto procent skoncentrowani i to było widać. Graliśmy skupieni od początku do końca. No może w ostatniej fazie spotkania nieco odpuściliśmy, ale wtedy nasza przewaga była już na tyle bezpieczna, że mogliśmy sobie na to pozwolić.

Rozmawiał Tomasz Piasecki

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl