gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Artykuł: U bram piłkarskiego raju/ 2007-10-24 10:53:12 /
Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z Nowych Wiadomości Wałbrzyskich "U bram piłkarskiego raju".
Wałbrzych znalazł się wśród miejscowości zakwalifikowanych jako centra pobytowe dla uczestników EURO 2012. Lista gmin trafiła już do ministerstwa sportu. Teraz ma odbyć się weryfikacja. "Nasi" śpią spokojnie, twierdząc, że oferta gminy jest jedną z lepszych.

Podczas posiedzenia Dolnośląskiego Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 zdecydowano, że wszystkie wnioski złożone przez samorządy zostaną przesłane do ministerstwa sportu. Do urzędu wojewódzkiego trafiło aż 29 propozycji centrów pobytowo-treningowych z ponad 20 miast (dokładne dane patrz ramka). Sam Wrocław złożył kilka propozycji. Chrapkę na sprowadzenie narodowych reprezentacji mają także gminy z województwa opolskiego.

Czas na PZPN i UEFA
- Na kolejnych posiedzeniach Komitetu dokładnie analizowano złożone wnioski i po obradach postanowiono ostatecznie, że dokumenty wszystkich samorządów chętnych gościć uczestników EURO 2012, zostaną przesłane do Warszawy - tłumaczy Przemysław Kołkowski z biura prasowego wojewody dolnośląskiego. Nie zdecydowano się więc na wstępnym etapie odrzucić części ofert. W ten sposób na biurko Elżbiety Jakubiak, szefowej resortu sportu, trafiło w ubiegłym tygodniu prawie 30 propozycji lokalizacji piłkarskich baz treningowych z naszego regionu. - Bardzo cieszymy się, że znaleźliśmy się w tym gronie. Powiem więcej. Część z propozycji jest bardzo wybiórcza, nasza z kolei jest kompleksowa. Dlatego uważam ją za jedną z najlepszych - podkreśla Artur Wylandowski, kierownik biura promocji miasta w UM w Wałbrzychu. Nie boi się on konkurencji Wrocławia, Lubina czy Polkowic. - Obiekt przy ul. Ratuszowej spełnia wszystkie wymogi stawiane przez UEFA oraz ministerstwo sportu - dodaje Wylandowski. Nawet to, że miasto wybrane jako centrum pobytowe musi być położone w odległości maksymalnie 100 km od lotniska. 

Teraz czas na PZPN i resort sportu, które muszą dokonać analizy przesłanych propozycji. Następnie wybrane, przesłać do UEFA, która następnie przeprowadzi wizytacje i zadecyduje o zakwalifikowaniu poszczególnych miejscowości. To jednak reprezentacje narodowe uczestniczące w EURO 2012 dokonają wyboru zakwaterowania i infrastruktury treningowej. Polska jako współorganizator mistrzostw, podejmując 8 reprezentacji, zobowiązana jest do przedstawienia co najmniej 16 propozycji centrów pobytowych.

Tomasz Piasecki

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
łysy
2007.10.25 14:15:37
IP: 83.8.14.70
ja mam pytanie co przy ratuszowej spełnia wymogi UEFA?? czy przepiekna murawa?? albo jakies inne zaplecze sportowe? w sumie do pokopania piłki nie trzeba hali której nie mamy. Ale zeby druzyny które przyjada na euro miały treningi na czyms takim jak stadion na ratuszowej.... hahahha. a moze wladze rusza sie do roboty i cos w koncu w tym wałbrzychu zrobia, tak na marginesie predzej swiebodzice dostana to ze unich bedzie jakas druzyna mieszkała
Pasmion
2007.10.24 17:45:27
IP: 84.40.240.106
Śmiech na sali ;) Kompleks przy ratuszowej spełnia normy UEFA :D no nie iwem może te z lat 70tych ;) mają fantazję nasi doradcy z UM. Pzdr Duchu mój chyba z 5 komentarz :D ale gaduła ze mnie
punisher11
2007.10.24 15:01:54
IP: 81.168.209.98
"Śpią" spokojnie bo nic nie zrobią.Tą wyjątkową okazję (jak to u nas bywa)najzwyczajniej "PRZEŚPIĄ".Gdy się już obudzą to będzie już po ptokach.
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl