gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Walt Baxley/ 2007-11-21 09:52:56 /
Walt Baxley: Zadomowić się w czołówce - Na pewno zobaczycie mnie w jeszcze lepszej dyspozycji - zapewnia bohater meczu z Czarnymi, Walt Baxley.


Sławek Skonieczny: Przeciwko Czarnym rozegrał Pan swój najlepszy mecz w Górniku. Jak Pan ocenia swoją grę?

Walt Baxley: Zespół grał bardzo dobrze od początku spotkania. Ja wszedłem z ławki i musiałem się dostosować do tego poziomu. Cieszę się, że mi się udało. Byłem ufny w swoje siły i zagrałem tak jak potrafię najlepiej. Zawsze gdy wychodzę na parkiet staram się dać z siebie jak najwięcej. Było dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Wiem, że stać mnie na jeszcze lepsze występy. Trener dodaje mi wiary w moje umiejętności, pozwala mi grać tak jak lubię, no i tak właśnie robię. Na pewno zobaczycie mnie w jeszcze lepszej dyspozycji. Mam nadzieję, że już w następnym spotkaniu.

Pięciokrotnie trafił Pan za trzy, to Pana największy atut?
Tak sądzę. Potrafię trafiać za trzy punkty, ale jestem przecież strzelcem i umiem trafić z dystansu jak i wejść pod kosz. Myślę, że jestem kompletnym koszykarzem.

Mimo że jest Pan strzelcem w meczu z Czarnymi grał Pan też jako rozgrywający.
Tak, potrafię także kreować grę. W zasadzie mogę grac na jedynce i na dwójce. Zresztą tak gram od początku swej kariery i rola rozgrywającego nie jest mi obca.

Lepiej się Pan czuje na jedynce czy dwójce?
Bez wątpienie na dwójce. Jako rzucający obrońca czuję się najlepiej. Umiem trafić z dystansu i półdystansu, no i wierzę we własne umiejętności. Ale to trener decyduje na jakiej gram pozycji i będę grał tam gdzie zadecyduje.

Czy znał Pan polską ligę przed przyjazdem do Wałbrzycha?
Niestety nie.

Zaskoczyła czymś Pana? Jak Pan ocenia naszą ekstraklasę?
Na pewno jest tu wiele dobrych drużyn, a poziom ligi jest bardzo wysoki. Jeśli ktoś uważa, ze każdy może tu przyjechać i być od razu gwiazdą to szybko się takich myśli pozbędzie. W każdym spotkaniu trzeba dać z siebie wszystko jeśli chce się błyszczeć.

Czego Pan oczekuje po Górniku?
Liczę, że osiągniemy miejsce najwyższe z możliwych. W każdym meczu musimy jednak grać twardo. Musimy dalej ciężko pracować na treningach a myślę, że będzie nas stać na zadomowienie się w czołówce ligi. Musimy wygrywać, wtedy będziemy grali z większą wiarą w siebie. A wówczas będzie bardzo dobrze. 


Rozmawiał Sławek Skonieczny - plk.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl