CEBL Porażka w Pardubicach/ 2007-12-13 16:53:56 /
W ostatnim meczu w lidze CEBL Górnik Wałbrzych uległ w Pardubicach tamtejszej Synthesii 71:80 (15:26, 7:20, 24:23, 25:11).  Wałbrzyszanie zagrali jedynie ósemką zawodników. Trener Czerniak nie zabrał na mecz najlepszego ostatnio strzelca Górnika, Jeremy’ego Miontgomery’ego. Nie wystąpil rownież inny podstawowy zawodnik, Łukasz Wichniarz.
Górnik: Clarkson 15, St. John 13, Archie 10, Saran 8, Zabłocki 8, Baxley 7, Glapiński 6, Ercegović 4.

Mecz miał dwa oblicza. Rozpoczął się od dobrej gry Czechów, którzy już na początku spotkania uzyskali kilkupunktowe prowadzenie i powiększając je do przerwy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie.

- Przespaliśmy dwie pierwsze kwarty - ocenił mecz Rafał Glapiński. - Przez dwadzieścia minut graliśmy nieskutecznie w ataku i słabo w obronie. W drugiej połowie było już lepiej, ale nie udało się odwrócić losów spotkania - skomentował kapitan wałbrzyszan. W drugiej połowie Górnik zagrał skuteczniej w ataku, a znakomita obrona i znów świetna postawa Clarksona pozwoliła wałbrzyszanom zmniejszyć rozmiary porażki.

Sławek Skonieczny - plk.pl

W sumie nasza drużyna zapisała na swoim koncie 2 wygrane i 4 porażki.

Atlas Stal Ostrów Wlkp. pokonał słowacką Spisskę Nova Ves 109:85 i awansował do finału rozgrywek CEBL.