gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Tezale Archie/ 2007-12-17 21:56:46 /
Musimy przełamać niemoc - Wliczając CEBL to już szósta porażka z rzędu. Musimy to szybko zmienić - mówi Tezale Archie po przegranym meczu z Polpakiem.

Sławek Skonieczny: Mimo porażki może być Pan chyba zadowolony ze swojej postawy w tym spotkaniu?
Tezale Archie: Oddałem jedynie 9 rzutów. Miałem już mecze, w których rzucałem więcej razy jednak nie wpadało tak jak z Polpakiem. Oddawałem celne rzuty w trudnych momentach, ale nie ma się co cieszyć z mojej dobrej skuteczności skoro nie dała ona wygranej. Jestem zadowolony ze swojej skuteczności, ale nie cieszę się, bo nie wygraliśmy.

Po dobrym początku sezonu, kiedy Górnik miał bilans 4-3, przyszły trzy kolejne porażki. To kryzys?
Tak już czasami jest niestety, że jedna porażka pociąga za sobą drugą. Mieliśmy w drużynie małą plagę kontuzji wśród kluczowych graczy, która zdezorganizowała naszą grę. Doszli też w ostatnim czasie nowi zawodnicy, którzy muszą się zgrać z zespołem, a to wymaga trochę czasuu. To na pewno miało wpływ na to, ze przegraliśmy, wliczając puchary, już szóste spotkanie z rzędu. Ale to żadne wytłumaczenie. Musimy teraz się przeorganizować i zrobić wszystko, by wygrać następny mecz i przełamać tą naszą niemoc.

W następnym meczu Górnik jedzie do innego beniaminka ligi, Basketu Kwidzyn. Jakie oczekiwania wiąże Pan z tym spotkaniem?
Z beniaminkami tak już jest, że ani nikt w Baskecie ani w Górniku nie ma zbyt wielkich oczekiwaniach co do miejsca w lidze. To zdecydowanie najważniejszy mecz roku, bo po prostu następny w lidze. Będzie to na pewno trudne spotkanie. Widzieliśmy ich mecz w poprzedniej kolejce i zdajemy sobie sprawę jak grają. Musimy być przygotowani na to, by tam pojechać i walczyć do końca.

Jakie Pana zdaniem są mocne i słabe punkty Basketu?
Kwidzyn to na pewno walcząca drużyna, która nie poddaje się nawet wtedy gdy przegrywa 20 punktami. W meczu z Energą Czarnymi zniwelowali bardzo dużą przewagę. Mimo że przegrywali to potrafili się podnieść i zagrozić rywalowi w końcówce.

Po trzech porażkach musicie coś jednak poprawić w swojej grze. Który element najbardziej wymaga ulepszenia?
Musimy wyjść i zagrać skoncentrowani przez 40 minut. Nie możemy przespać początku spotkania jak to nam się zdarza ostatnio. Gramy słabo w pierwsze połowie i zdecydowanie lepiej w drugiej, jak choćby w meczu z Polpakiem. Musimy to zmienić i w tym upatrywać naszej szansy na zwycięstwo.

Rozmawiał Sławek Skonieczny - www.plk.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl