gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Radosław Czerniak/ 2008-02-09 10:58:51 /
- Dla nas nie ma spotkań ważnych i mniej ważnych, bo każde zwycięstwo przybliża nas do realizacji celu, czyli utrzymania się w lidze. Faktem jest jednak, że takie pojedynki jak ten z Polpharmą czy późniejsze spotkanie z Basketem mogą okazać się kluczowe - mówi Radosław Czerniak, szkoleniowiec Górnika Wałbrzych.

Dużo kosztowała Pana porażka z Kotwicą?
- Ustaliliśmy z zespołem, że ani ja, ani zawodnicy już do tego meczu nie wracamy. Dzień po nim przeprowadziliśmy szczegółową analizę, pokazaliśmy sobie błędy i na tym temat został zamknięty. Dlatego nie chcę do niego wracać.

Jak to możliwe, że wygrywacie z Turowem i Anwilem, a tracicie punkty u siebie z rywalami walczącymi o pozostanie w lidze - Polonią czy teraz Kotwicą?
- Odpowiedź jest tylko jedna - wszystko jest kwestią psychiki, odpowiedniego nastawienia i motywacji. Czasem nam jej chyba brakuje, a jak się nie walczy, to nie można wygrywać.

Czyżby zespół po zwycięstwach z faworytami uwierzył, że niektóre mecze wygrają się same?
- Nie wierzę, że tak myśli. Trzeba patrzeć na realia. My nie wygrywamy finezją i wielkimi umiejętnościami. Jesteśmy toporni. Może to nie brzmi ładnie, ale taka jest prawda. Musimy grać twardo, z poświęceniem i właśnie bardzo topornie, niemal rzemieślniczo - tylko wtedy możemy liczyć na zwycięstwa i utrzymanie się w ekstralidze.

Dziś w Starogardzie spotkanie z Polpharmą (godz. 17)- jednym z głównych rywali w walce o utrzymanie...
- Dla nas nie ma spotkań ważnych i mniej ważnych, bo każde zwycięstwo przybliża nas do realizacji celu, czyli utrzymania się w lidze. Faktem jest jednak, że takie pojedynki jak ten z Polpharmą czy późniejsze spotkanie z Basketem mogą okazać się kluczowe. Ale nam nie potrzeba dodatkowej presji. Musimy robić swoje i ugrać, ile się ta. I to jest nasz plan na dzisiejszy mecz z Polpharmą. 

Źródło: POLSKA Gazeta Wrocławska / e-basket.pl
Rozmawiał Michał Lizak "Słowo Polskie * Gazeta Wrocławska"

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Diabeł
2008.02.09 11:46:42
IP: 83.14.224.114
No to zobaczymy jak im pójdzie ??????? Oby lepiej niż z Kotwicą !!!!!!!!!
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl