gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Wywiad: Tomasz Zabłocki/ 2008-03-05 18:20:54 /
Sławek Skonieczny - plk.pl: - Wygraliśmy ten mecz agresywną obroną - mówi skrzydłowy Górnika, Tomasz Zabłocki po zwycięstwie z Asco Śląskiem.

Sławek Skonieczny: Z pewnością jesteście bardzo szczęśliwi z powodu zwycięstwa w derby Dolnego Śląska. Co według Pana zadecydowało o tej wygranej?
Tomasz Zabłocki
: Bardzo. Cieszymy się wszyscy, że udało nam się zwyciężyć. Postawiliśmy w tym meczu na obronę i wykonaliśmy w 100 procentach założenia, które postawił przed nami trener. Chwała nam za to, że podnieśliśmy się po ostatnich porażkach i pokonaliśmy tak dobrą drużynę jaką jest Asco Śląsk.

Wcześniej trener Czerniak mówił, że brakowało wam wiary w zwycięstwo.
- Trener podkreślał, że musimy wyjść na ten mecz z nastawieniem tylko i wyłącznie na wygraną, a nie byle tylko rozegrać kolejne spotkanie. Od samego początku wierzyliśmy w zwycięstwo. Bardzo mocno broniliśmy, w ataku tez nam się układało więc z minuty na minutę ta wiara w zwycięstwo stawała się jeszcze większa. Popełnialiśmy co prawda błędy, ale natychmiast trener brał czas i skutecznie je korygował.

Był to mecz walki, z mnóstwem niecelnych rzutów. Z czego to wynikało?
- Na pewno publiczność, która tak licznie przybyła do Świebodzic powodowała, że w pewnych momentach drżały nam ręce. Bardzo chcieliśmy wygrać mecz z wrocławianami, a czasami jest tak, że jak się bardzo chce to niestety nie zawsze wychodzi. Ale cieszymy się, że po niecelnych rzutach udawało nam się odzyskiwać skuteczność i budować przewagę, która kilka razy wynosiła ponad 10 punktów.

Koszykarze Asco Śląska zagrali na tragicznej skuteczności w rzutach z dystansu. Wpływa miała na to wasza obrona, czy też byli słabo dysponowani?
- To już zmartwienie wrocławian. Zatrzymaliśmy ich szybki atak, co jest bardzo mocną stroną Śląska, jak również stosowaliśmy agresywną obronę. Tym wygraliśmy dziś mecz.

Górnik prowadził praktycznie przez cały mecz, ale mimo tego nie było to łatwe zwycięstwo?
- Na pewno nie. Śląsk do połowy czwartej kwarty próbował jeszcze nawiązać kontakt z nami, ale to my byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy.

Jednak by być pewnym utrzymania musicie jeszcze wygrać jakiś mecz.
- Jedziemy teraz do Świecia. Czemu nie mamy tam wygrać i zrewanżować się za porażkę u nas? Polpak też nie jest drużyną, która wygrywa mecz za meczem. Jedziemy tam z taką myślą, żeby wygrać, ale jak będzie to się okaże.

Rozmawiał Sławek Skonieczny

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl