AZS Koszalin wygrał z Górnikiem 81:76/ 2008-03-21 19:42:01 /

Koszykarze Górnika Wałbrzych mimo szaleńczej pogoni w 4 kwarcie przegrali na wyjeździe z AZS-em Koszalin 76:81 (14:20, 17:22, 21:30, 24:9).
Górnik: Archie 17 (3x3), Montgomery 15, Zabłocki 13 (3x3), Wichniarz 11 (1x3), Oduok 8 (7zb.), Józefowicz 5 (1x3), Carr 5, Ercegović 2, Saran 0, Glapiński 0, Dymarski 0.

Od początku spotkania przeważała drużyna gospodarzy, która już po niespełna dwóch minutach meczu prowadziła 8:2. Ze strony Górnika opór stawiała praktycznie tylko dwójka zawodników – Wichniarz i Zabłocki. – Trenerowi Dariuszowi Szczubiałowi udało się stworzyć w Koszalinie znakomity zespół, który może jeszcze w tym sezonie wiele namieszać – komplementował po meczu drużynę rywala szkoleniowiec Górnika Wałbrzych, Radosław Czerniak.

Thompson czy też Phil Goss, lecz dość mocno krytykowany w ostatnim czasie Denis Korszuk. Białorusin na parkiecie robił niemal wszystko. W samej drugiej kwarcie zapisał na swoim koncie 10 punktów (w całym meczu – 17), a poza tym zebrał także 9 piłek. Korszuk ku radości koszalińskiej publiczności przypominał zawodnika z końcówki ubiegłego sezonu, kiedy to był jednym z najlepszych graczy AZS. - Każdy kryzys kiedyś się musi skończyć – z uśmiechem o swojej słabszej grze we wcześniejszych spotkaniach wypowiada się Korszuk.

Dla Górnika zabójcze okazały się jednak zespołowe i szybkie kontry gospodarzy. W pewnym momencie drugiej połowy przewaga AZS sięgała już 26 punktów. Wszystko za sprawą niezawodnego DJ Thompsona, który tuż po wznowieniu gry trafił dwukrotnie za trzy. Później na parkiecie szalał Grzegorz Arabas, a znakomicie asystował Mariusz Bacik. AZS prowadził różnicą ponad 20 punktów i nikt nie spodziewał się, że końcówka może przynieść takie emocje.

Mimo wysokiej przewagi AZS trener Szczubiał przypominał co chwilę swoim zawodnikom, aby ci byli skoncentrowani do ostatniego gwizdka. Trener wiedział co mówi, bo już chyba wszyscy w polskiej lidze wiedzą na co stać Górnik w ostatnich minutach. Wałbrzyszanie nie zawiedli także tym razem i zafundowali dramatyczną końcówkę kibicom w Koszalinie.

Po serii ośmiu punktów koszykarzy Górnika AZS prowadził już tylko 72:61. Strzelecki festiwal gości tylko na moment przerwał Bacik, trafiając pierwsze punkty dla koszalinian w ostatniej kwarcie. Wówczas znakomitą zmianę dał Bartłomiej Józefowicz, który zdobył pięć punktów z rzędu, a po wspaniałym wejściu pod kosz Montgomery’ego było już tylko 75:72 i zrobiło się nerwowo. Zimną krew zachował jednak George Reese, który najpierw zdobył dwa punkty, a chwile później zablokował rzut rywala i to właśnie dzięki niemu w dużej mierze koszalinianie nie przegrali tego spotkania. - Mecz miał dwa oblicza. Pierwsze, to znakomita gra AZS w pierwszych trzech kwartach. Drugie, to fantastyczna pogoń naszego zespołu, jednak nie starczyło nam czasu na dogonienie rywala – mówił po meczu Bartłomiej Józefowicz, zawodnik Górnika.

Wałbrzyszanie mieli jeszcze jedną szansę na odrobienie strat, ale na 20 sekund przed zakończeniem spotkania przy stanie 79:76 błąd kroków popełnił Tezele Archie. Faulowany Mariusz Bacik nie pomylił się z linii rzutów wolnych i ustalił wynik spotkania na 81:76. – Pierwsze trzy kwarty zupełnie nam nie wyszły. Po tym jak zapewniliśmy sobie utrzymanie w lidze z moich zawodników zeszło powietrze, czego nie mam im za złe, ponieważ nasz przedsezonowy cel, czyli pozostanie w Dominet Bank Ekstralidze został osiągnięty – skomentował porażkę Radosław Czerniak.

Dla AZS jest to piąte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych. Koszalinianie nadal mają realną szansę na zajęcie miejsca w pierwszej piątce na zakończenie rundy zasadniczej. – Wierzymy, że się uda – z nadzieją mówi Szczubiał.

Damian Zydel - plk.pl

25.kolejka:
Anwil Włocławek - Polpharma Starogard Gdański 71:72
2008-03-22 18:00Bank BPS Basket Kwidzyn - SPEC Polonia Warszawa
2008-03-25 18:00 Prokom Trefl Sopot - Kotwica Kołobrzeg
2008-03-26 17:55 PGE Turów Zgorzelec - Atlas Stal Ostrów Wlkp.
2008-03-26 Polpak S.A. Świecie - Energa Czarni Słupsk

kojot
2008.03.27 14:06:21
IP: 83.19.207.250
Brednie:
"Przepraszamy za wcześniejszą błędną informację na temat możliwości degradacji zespołu Górnika. W opisanym wariancie wydarzeń: "SPEC Polonia Warszawa wygrywa jutro w Kwidzynie i w 26 kolejce z AZS-em Koszalin, Kotwica Kołobrzeg nie daje rady Prokomowi w Sopocie i Turowowi Zgorzelec u siebie, Polpharma Starogard Gdański pokonuje ASCO Śląsk Wrocław we własnej hali, a Górnik okazuje się gorszy od Prokomu" spadkowiczem będzie Polpharma - z powodu dwóch przegranych właśnie z Górnikiem. Drużyna beniaminka ma już zapewnione utrzymanie w Dominet Bank Ekstralidze. Serdecznie gratulujemy podopiecznym trenera Radosława Czerniaka jak i kibicom tego sukcesu.

Jednocześnie pragniemy dodać, że pomyłka nie była powodowana niechęcią do kogokolwiek. Każdy popełnia błędy. Sztuką jest umieć się do tego przyznać.

Redakcja PolskiKosz.pl"

Otóż Górnik spośród 5 ostatnich zespołów które będą miały po 33 pkt będzie ostatni gdyż ma tylko 3 wygrane. Zakładam przegraną Kotwy, Górnika i Czarnych oraz wygrane Polpharmy i Polonii w ostatniej kolejce.
ja
2008.03.26 23:01:52
IP: 79.186.95.205
Zrobiłem analizę możliwych zakończeń sezonu zasadniczego i tego, z kim zagra Górnik
Górnik może zająć miejsce:
9. jeżeli wygra i Kotwica przegra (zawsze w takim układzie Górnik ma 9. miejsce). Zagramy wtedy w preplayoffach na pewno ze zwycięzcą meczu Czarni-Basket). W ewentualnym ćwierćfinale - z Turowem!
10. Aby Górnik zajął to miejsce Basket MUSI wygrać. Wtedy zajmiemy to miejsce, jeżeli wygramy my oraz Kotwica (chyba, że przegra zarówno Polpharma jak i Polonia). Zajmiemy to miejsce także jeśli przegramy, a wygra Polpharma, a przegra Polonia.
Gramy wtedy z AZSem (albo Stalą, jeśli ta przegra, a AZS wygra). W ewentualnym ćwierćfinale - z Prokomem.
11. Chyba najbardziej prawdopodobne.
Generalnie zajmiemy to miejsce, jeżeli wygramy, a wygra też Kotwica oraz Czarni. Albo jeżeli przegramy, a przegra też Polonia (chyba, że zarówno Basket, jak i Polpharma wygrają)
Gramy wtedy z AZSem albo Stalą (w skrajnym przypadku z Polpakiem). W ewentualnym ćwierćfinale - a Anwilem.
12. Zajmujemy to miejsce wyłącznie jeśli przegramy I wygra Polonia. Jedyny przypadek, gdy przegramy i wygra Polonia, a my i tak nie zajmiemy 12. miejsca będzie gdy wygra Polpharma, Basket oraz Kotwica.
Gramy wówczas z Polpakiem, chyba, że Stal wygra swój ostatni mecz, wtedy gramy ze Stalą. W ewentualnym ćwierćfinale - ze Śląskiem.

Podsumowując: NIE MA SZANS NA GRĘ ZE ŚLĄSKIEM W PREPLAYOFFACH :(
Możemy w preplayoff trafić na: (w kolejności wg prawdopodobieństwa) Stal (35% szans wg mnie), AZS (25%), Czarnych (17%), Polpak (15%). Basket (8%).

Stali i Polpaku bym zdecydowanie wolał uniknąć, AZS i Czarny ujdą, a Basket może być najwygodniejszym rywalem.

Czy zatem opłaca nam się wygrać, czy też przegrać ostatni mecz z Prokomem? Największa szansa na uniknięcie Stali i Polpaku jest, gdy wygramy. Ponadto szansa na grę z Basketem jest WYŁĄCZNIE jeśli wygramy, dlatego uważam, że dobrze by było, gdybyśmy wygrali ostatni mecz.

Z drugiej strony jeżeli przejdziemy pre-playoff, to trzeba myśleć na kogo można trafić w ćwierćfinale. Najlepiej chyba byłoby Turów, potem Anwil lub Śląsk, a najgorzej Prokom.
Zajęcie 9. miejsca to trafienie na Turów, 10. miejsce - na Prokom, 11. - na Anwil, 12. - na Śląsk, więc tu nie ma co kalkulować, bo można wygrać z Prokomem i znów na niego trafić, a można przegrać, ale trafić na pasujący nam Anwil, czy Śląsk.
piter
2008.03.25 10:55:55
IP: 83.27.234.154
do prosze od info - jesli polharma polonia i gornik beda mialy tyle samo punktow to spada polharma. tylko gornik nasz ks
wiktorwspanialy
2008.03.25 09:30:30
IP: 83.14.173.10
do "PROSZE O INFO":
człowieku cofnij sie kilka komentarzy wstecz!! wszystko jest wyjaśnione dokładnie!! CO ZA LUDZIE!!!!!!!!!!
IP: 83.8.40.24
MAM PROBLEM!JESLI GORNIK PRZEGRA Z PROKOMEM A POLONIA WYGRA Z AZS A POLFARMA Z SLASKIEM TO WTEDY TE 3 DRUZYNA MAJA PO 33PUNKTY
MY MAMY LEPSZY BILANS BEZPOSNREDNICH MECZOW Z POLFARMA A GORSZY Z POLONIA,POLFARMA LEPSZY Z POLONIA A GORSZY Z NAMI A POLONIA LEPSZY Z NAMI A GORSZY Z POLFARMA WIEC KTOS SPADNIE JAK KAZDA Z DRUZYN MA JEDEN POJEDYNEK DOBRY A JEDEN ZLY??????
fegonu
2008.03.24 02:46:12
IP: 86.20.81.200
mozliwe ze mieli takie plany puscic gornik-prokom, bo gdybysmy przegrali u nas z basketem to bysmy prawdopodobnie grali z nozem na gardle, a tak to teraz wola pokazac polonie ktora dzielnie walczy o utrzymanie....
Adrian
2008.03.23 19:31:39
IP: 83.26.135.116
do highti; nie maja jak puscic drugiego bo wszystkie mecze sa o tej samej godzinie:):)
JJ
2008.03.23 13:10:20
IP: 83.26.174.100
Wiecie czy Logan do nas wróci ? kiedy będą bilety na meczyk?
Highti
2008.03.23 06:31:43
IP: 89.174.221.136
Zobaczcie, że mecz Turowa z Atlasem puszczany w Polsacie Sport Extra jest 26.03. Tak więc na weekend oprócz meczu Polonii z AZSm powinni puścić jeszcze jeden - pewnie Górnik z Prokomem.
INFO
2008.03.22 23:56:33
IP: 83.8.21.221
Z INNEJ BECZKI-MECZ GORNIKA Z PROKOMEM NIE BEDZIE W TV TYLKO BEDZIE MECZ POLONI Z AZS KOSZALIN-TAK PISZE NA PLK I NA STRONIE POLSATU SPORT!JA SIE OSOBISCIE CIESZE BO HALA BEDZIE PELNA A TAK TO DUZO OSOB BY ZOPSTALO PRZED TELEWIZOREM!
IP: 87.105.54.241
I Górnik zawsze bez podziałów będzie!Ale powiedz mi "Ktos" po co taki durnowaty komentarz skoro z Gwardyjki było kilka osób po cywilnemu...Zresztą ten komentarz jest tym bardziej durny,bo kibice Gwardi przyjechali dziś na mecz do nas!Zgoda jednostronna?To by Gwardyjka do Wałbrzycha nieprzyjeżdżała a przyjeżdża i to często!Gdybyś na noge chodziłto byś napewno o tym wiedział...
Dziuś górnik przegrał z Oławą 0:2=(
only AZS
2008.03.22 18:29:40
IP: 83.21.35.220
szkoda ze mecz odbyl sie bez kibicow Gornika-wiem niefortunny termin,chcialbym aby te ekipy spotkaly sie w fazie pre play off byloby ciekawie zarozno na parkiecie jak i na trybunach:)
Pozdro z Koszalina
KSiak
2008.03.22 17:36:11
IP: 83.27.202.41
Duchu a może jakiś wątek na ten temat:

Dwóch Polaków na parkiecie

Od przyszłego sezonu na boisku będzie musiało przebywać jednocześnie minimum dwóch Polaków.

W sezonie 2009/2010 wchodzi jeszcze jedna zmiana, bowiem wówczas jednym, z dwóch obowiązkowych Polaków na boisku, będzie musiał być zawodnik urodzony w 1986 roku lub wcześniej.
fan
2008.03.22 16:32:11
IP: 217.197.73.253

mpg
2008.03.22 16:02:18
IP: 83.27.231.170
Jozek rzucil 7 ptk, 5 z AZS'em i 2 z Basketem.....
IP: 83.8.8.81
Pletwa i "do kibic" koles o niku kibic ma racje bo jezeli oni trzymaja z nami to powinni przyjsc dla zgody Gornika a nie ze nie bylo nikogo.
Znam osobiscie kolesia i wiem ze Ty pletwa ze swoim stazem kibicowkim kulkuletnim nie mozesz mu sie rownac z jego prawie 30latami z Gornikiem, bo Ciebie jeszcze w planach pewnie nie bylo, nieco szacynku do starszych i zero pyskowek do nich.
Pzdr mlodzi uczcie sie z newsa p. Grazyny to my tam stalismy na balkonach i niewazne pilka czy kosz...to byl Gornik i koniec.
2008.03.22 10:52:39
IP: 79.186.90.116
do osób które nie czytały mojego komenta przed meczem z azs i zastanawiają się czy nasz KS może spaść, jeszcze raz zamieszczam obliczenia:

Możliwe są najróżniejsze konfiguracje które drużyny będą miały najmniejszą ilość pkt w lidze. Ale sprawdziłem wszystkie możliwe konfiguracje i policzyłem punktacje w małych tabelkach:

wariant1 (polpharma-polonia mają najmniej pkt)

Spadają czarni

wariant5 (polpharma-polonia-górnik-kotwica)
polpharma 8pkt
polonia 10pkt
górnik 8pkt
kotwica 10pkt
Spada polpharma bo górnik ma lepsze bezpośrednie mecze

wariant6 (polpharma-polonia-górnik-czarni)
polpharma 9pkt
górnik 9pkt
czarni 8pkt

wariant7 (polpharma-polonia-kotwica-czarni)
polpharma 10pkt
polonia 9pkt
kotwica 9pkt
czarni 8pkt

wariant8 (polpharma-polonia-kotwica-czarni-górnik)
IP: 77.254.15.133
ja tylko chciałem żeby inni widzieli i wogóle szkoda mi czasu żeby z toba prowadzic jakieś dyskusje
Do baton
2008.03.22 09:53:43
IP: 78.88.200.3
A co ty wierzysz we wszystko co napisza w gazetach? Mozna troszke pomyslec i sie zastanowic i nie wprowadzac innych kibicow w blad Wiec to ty sie najpierw zastanow i sie wypowiadaj ok??
baton
2008.03.22 08:46:42
do ""do baton"" NIE GADAM GŁUPOT TYLKO TAKI TEKST ZOSTAŁ ZAMIESZCZONY NA POLSKIKOSZ.PL, PRZECZYTAJ DOKŁADNIE A DOPIERO PÓŹNIEJ SIE WYPOWIADAJ ok???
IP: 62.141.220.104
ciekawe na kogo wpadniemy w paly-off ??? moze na slaska ehheheheheeheheheh. fajni9e by bylo, szkoda mi tylko clakrsona, przydal by sie i to nir raz
płetwa
2008.03.22 00:22:18
Ty "kibic" dawno w papę niedostałeś?Widac,że na mecze piłki nożnej niechodzisz...jesteś żałosny!
Górnik-Gwardia ooo
romm
2008.03.21 23:55:24
IP: 78.8.52.242
nie ma co analizowac przepisy sa jasne Gornik ma pewne utrzymanie nawet ten antywalbrzyski portalik polski kosz przyznal sie do bledu i napisal sprostowanie az dziw bierze ostrowski dziennikarz pomylil sie ciekawe ze nie napisali prawdy o incydencie w ich hahahaali
Jurek z Koszalina
2008.03.21 23:24:13
IP: 77.113.83.241
Wszedlem tutaj po meczu Gornika z Azsem i szczenka mi opadla,gdy czytam ze Gornik jeszcze moze spasc.Zaczalem wszystko jeszcze raz analizowac i wyszlo mi ze... to niemozliwe!!!Wszedlem wiec na www.polskikosz.pl gdzie bylo to napisane i chcialem im napisac ze sa glupkami i straszne pierdoly pisza,ale okazalo sie ze juz przesprosili i ze byla to pomylka:))

W takim razie ciesze sie z utrzymania Gornika a o dzisiejszym meczu napisze troche wiecej jutro,bo dzisiaj juz pozna pora.Pozdrawiam
fegonu
2008.03.21 23:11:45
Pierwsze trzy kwarty zupełnie nam nie wyszły. Po tym jak zapewniliśmy sobie utrzymanie w lidze z moich zawodników zeszło powietrze, czego nie mam im za złe, ponieważ nasz przedsezonowy cel, czyli pozostanie w Dominet Bank Ekstralidze został osiągnięty – skomentował porażkę Radosław Czerniak.

Kij z tym ze przegralismy ale Józek trafił za 3 !!! :D
A te spekulacje i gdybania to autor Polskiegokosz z Ostrwoa moze w buty wsadzc :D
Raulxpc
2008.03.21 21:35:00
IP: 83.14.173.99
Co by sie niewydazylo gornik ma pewne utrzymanie
Do baton
2008.03.21 21:10:34
Baton gadasz glupoty Biorac nawet pod uwage Polpharme, ktora powiedzmy wygra ostatni mecz a my przegramu, to sie zrownujemy punkatmi A my mamy 2 zwyciestwa nad nimi, wiec jak cos to Polpharma leci Pozdro
ja
2008.03.21 21:01:48
IP: 79.186.85.73
Ludzie, myślenie nie boli: przeczytajcie sobie regulamin rozgrywek: NIE MA SZANS, by Górnik spadł, nawet teoretycznej.
A "profesjonalizm" dziennikarzy polskikosz.pl znamy od jakiegoś czasu
friend
2008.03.21 20:36:43
IP: 77.114.93.107
...no cóż ...brawa dla GÓRNIKA ... za walkę i ambicję ! ...tylko dlaczego zaczeliscie grac dopiero w 4 kwarcie? ...przez 3 kwarty zastanawialem się czy może Górnik ze względu na przyjażn daje nam fory ???? postawa waszego trenera zdziwila mnie bardzo ... uparcie chcial grac na montgomerego ...choć ten byl kryty na maxa...po co?
...nie wiem ,ale gdy tylko Górnik zmieni sposób gry ...przestalismy istniec ...dzieki za ten mecz ...my postaramy się wygrać w Warszawie ... w przeciwnym wypadku może się zle stać dla Górnika... a bylo by szkoda ... lepiej siedziec w jednej klasie i trzymać się razem !!! ...wiecie ...mimo wszystko dalej mnie to męczy ... dlaczego wasz trener potrzebowa 30 minut by zmienic grę ? ...gdyby zrobi l to po 5 minutach ...pewnie przegrali bysmy 40 punktami ...ale nic jeszcze raz dzięki !!! ...AZS!
Szczurek
2008.03.21 19:59:03
IP: 83.27.131.76
Brawo dla Józefowicza!!!! Nic się nie stało chłopcy, z Prokomem będzie lepiej!!!!!! Pozdro dla kibiców z Boguszowa ;)
baton
2008.03.21 19:58:17
Po trzech kwartach drugiego spotkania 25 kolejki Dominet Bank Ekstraligi AZS Koszalin prowadził z Górnikiem Wałbrzych pewnie 72:52. Beniaminek nie poddał się i systematycznie odrabiał straty. Nieco ponad minutę przed końcem było tylko 75:72, ale na więcej nie pozwolili gospodarze, którzy zwyciężyli ostatecznie 81:76.

Ta porażka sprawiła, że Górnik wciąż nie może być pewny utrzymania. Jeśli SPEC Polonia Warszawa wygra jutro w Kwidzynie i w 26 kolejce z AZS-em Koszalin, Kotwica Kołobrzeg nie da rady Prokomowi w Sopocie i Turowowi Zgorzelec u siebie, Polpharma Starogard Gdański pokona ASCO Śląsk Wrocław we własnej hali, a Górnik okaże się gorszy od Prokomu, to właśnie zespół z Wałbrzycha opuści szeregi DBE.

Źródło polskikosz.pl ; od ducha: to znowu jest co analizowac? :)
IP: 83.27.252.27
Bravo Józek 5pkt i 100% za 2 i za 3. Dobrze tez Archie 17pkt. Brawa dla wszystkich za ostatnie 10 minut
alco
2008.03.21 19:44:34
IP: 83.8.20.133
Brawa za podjeta walke wygrana była tak blisko szkoda bedzie tylko lepiej TYLKO GÓRNIK NASZ KS!!!
mariusz
2008.03.21 19:44:22
IP: 83.4.51.182
brawo górnik grałes do konca jeszcze raz brawo tylema punktami przegrywac i prawie dogonic przeciwnika jeszcze raz brawo za ambicje
hmmm
2008.03.21 19:43:38
IP: 89.174.222.110
Gramy do konca!! gorniku gramy do konca!!

dziekuje za pokazanie walbrzyskiego charakteru!!

tylko gornik!! nasz ks!!

jutro wszyscy o 15:00 na ratuszowej!! mecz z olawa. jutro przypada 62 rocznica powstania klubu!!

jedno miasto!! jeden klub!!
thx
2008.03.21 19:43:16
IP: 83.27.127.95
Szlag by to trafil, dlaczego oni tak nie walczyli w pierwszych 3 kwartach? Wtedy ten mecz i wynik moglby wygladac zupelnie inaczej...
Niech to szkag trafi, fajnie ze pokazali ambicje w IV kwarcie ale dlaczego tak pozno?
Vampirek
2008.03.21 19:41:57
IP: 81.168.209.108
Brawa za ambitna postawe do konca mimo wszystko zwyciestwo bylo na wyciagniecie reki w koncowce...ale i tak gratulacje za odrobienie tak duzych strat:)
IP: 87.105.200.241
I *** bombki strzelił :( W meczu z Prokomem będzie lepiej :)
IP: 83.8.51.168
GORNICY DZIEKUJEMY ZA OSTATNIA KWARTE-GORNIK NIEGDY SIE NIE PODDAJE I WALCZY DO KONCA!
DM
2008.03.21 19:38:44
IP: 213.158.196.83
ale przegrają chyba bo 13 sek. i 4pkt straty ale dziekuje za ambicję!!!!

2008.03.21 19:03:25
JAK KTOŚ MI POWIE ŻE GÓRNIK WALCZY DO KOŃCA TO GO WYŚMIEJEEEEEE NIEZŁY WYNIK W 3 KWARCIE
woj
2008.03.21 18:53:18
ALE BĘDZIE ŁOMOT ,MOŻE DYMARSKI URATUJE !!!
Kibic
2008.03.21 18:50:24
Panowie kibice ci co tak tak krzyczeli /w czasie meczu z AZSem w Wchu/ "Gwardia Koszalin" dlaczego nasza zgoda nie przyszla na mecz pokibicowac Gornikowi tam w Koszalinie napewno by im sie nieco lepiej gralo a tak tylko bylo sluchac azsiakow, czyzby tylko przyjazn tylko ze strony Gornika...