gornik
     
Newsy

<-- Cofnij

Kadra trenuje w Wałbrzychu/ 2008-06-25 20:23:20 / Marcin Durczak /
walbrzych.naszemiasto.pl - Dojechał Dylewicz. Kadra już w komplecie. Katzurin wierzy, że gwiazdy zagrają na ME. Reprezentacja Polski, która w Wałbrzychu rozpoczęła pierwsze zgrupowanie pod wodzą trenera Muli Katzurina, jest już w komplecie. Jako ostatni dojechał Filip Dylewicz.
- Wszystko idzie zgodnie z planem. Nawet opóźnienie przyjazdu Dylewicza, które wcześniej ustalił z trenerem reprezentacji - mówi Radosław Czerniak, debiutujący w roli asystenta Katzurina.

Od niedzieli kadrowicze trenowali w hali w Świebodzicach, przeniosą się na obiekty OSiR-u w Wałbrzychu. Tam też odbędzie się trening otwarty dla mediów oraz spotkanie dziennikarzy z kadrowiczami.
Trener Katzurin po raz pierwszy spotkał się z kadrowiczami, choć niektórych z nich prowadził już w klubie - Śląsku Wrocław. Dotyczy to przede wszystkim Radosława Hyżego i Michała Ignerskiego.
- Na razie trudno mi coś więcej powiedzieć o drużynie narodowej - to nasze pierwsze spotkanie i w większości po prostu poznajemy się z graczami - podkreśla szkoleniowiec z Izraela.
Reprezentacja już w najbliższy weekend rozegra pierwsze mecze pod wodzą Katzurina (28 i 30.06 - z Niemcami w Westfalen i Berlinie - przyp. M.L.), ale trudno liczyć, że już w tych spotkaniach zobaczymy jej prawdziwe oblicze.
- Na razie jesteśmy na bardzo wczesnym okresie pracy z tą drużyną. Zawodnicy są świeżo po przerwie wakacyjnej. Jedni mieli dwa tygodnie urlopu, inni nie trenowali od kilku tygodni. W pierwszej części zgrupowania pracujemy więc przede wszystkim nad podstawowymi elementami, budujemy podstawy do dalszej pracy - zauważa Katzurin.

W Wałbrzychu nie ma kandydatów na największe gwiazdy naszej drużyny narodowej - Macieja Lampego czy Marcina Gortata. Dla Katzurina nie jest to wielki problem.
- Do tego duetu dołączyłbym jeszcze Szymona Szewczyka, który dobrze prezentował się w Rosji i oczywiście Michała Ignerskiego, który jest z nami. Jest wielka szansa, że podczas mistrzostw Europy wszyscy będą do naszej dyspozycji. Gortat i Szewczyk zjawią się jeszcze w tym roku na naszych zgrupowaniu. Przyjazd Lampego jest uzależniony od tego, jak szybko upora się z problemami po kontuzji oka, ale deklaruje, że kadra w dłuższej perspektywie może na niego liczyć. I to jest dla mnie najistotniejsze - podkreśla nowy szkoleniowiec kadry.

Jaka będzie nowa reprezentacja Polski?
- Jestem trenerem, który dobrze wie, czego chce i czego wymaga od swoich graczy. Mam gotowy plan i wizję tej drużyny - teraz muszę go tylko wcielić w życie. Jeśli chodzi o taktykę, to mogę zdradzić tylko tyle, że z tak dynamicznymi graczami podkoszowymi musimy grać szybko i dużo biegać - to może być nasza największa siła - podkreśla Katzurin.

Michał Lizak - POLSKA Gazeta Wrocławska
źródło wiadomości | walbrzych.naszemiasto.pl

<-- Cofnij

Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
dodaj komentarz | Komentarze:
??
2008.06.27 19:17:57
IP: 78.88.214.17
Dylewicz dojechał we wtorek jak by to kogoś interesowało
Grafika: StrzeliStudio / Html&css: adrian-pawlik.pl / hosting: www.hb.pl